Czym są Kroniki Akaszy?

Kroniki Akaszy jako przestrzeń informacyjna i jako metoda terapeutyczna.

Zapiski z rozmów o Kronikach Akaszy

Anna: Czym są Kroniki Akaszy? Co to tak naprawdę jest?

Marta: Kroniki Akaszy jest to technika pracy z poziomami nieświadomości.

Używamy pojęcia Kroniki Akaszy w dwóch kontekstach. Z jednej strony Kronika Akaszy jest bytem samym w sobie, który można opisać i zaraz to zrobię. Z drugiej strony Kroniki Akaszy są techniką ezoteryczną, stosowaną w obecnym czasie, jak również w przeszłości – przez wielu ezoteryków na przestrzeni dziejów, w rożnych formach.

Można rozumieć Kroniki Akaszy zarówno pod katem samego pojęcia, czym są, a także w rozumieniu tego, jak z nich korzystamy podczas pracy z klientem. Można opisać je jako metodę pracy terapeutycznej i tak naprawdę ezoterycznej, posiadającą głęboki potencjał.

Nie jest to medycyna konwencjonalna czy psychologia, jest to metoda ezoteryczna – ja to tak odczuwam.
Co prawda nie jesteśmy tak bardzo oderwani od ziemi… Czasem porównuję, że podczas Ustawień Systemowych stąpamy twardo po ziemi, podczas Kronik Akaszy pozostajemy na ziemi, ale czasem odlatujemy, a na przykład na Dwupunkcie to jest lot w kosmos.
Więc w Kronikach Akaszy jesteśmy dość ugruntowani. Właściwie Kroniki jako pole Mistrzów i nauczycieli, widzą, co jest potrzebne dla danej osoby podczas pracy i w zależności od tego – albo sprowadzają mocno na ziemię, albo pozwalają się oderwać od tego, co jest przyziemne. Każdej osobie może być bardziej potrzebna albo jakość ziemska albo połączenie się ze sfera ducha, myśli, marzeń, umysłu – tam gdzie jest więcej obrazu, gdzie nie myślimy w przyziemnych kategoriach. W zależności od tego, co jest wskazane dla danej osoby Kroniki tak ją prowadzą, żeby osiągnęła to, co jest dla niej najbardziej potrzebne podczas sesji odczytu.

A: Osobiście znam tę metodę pracy – doświadczyłam tego jako klient, natomiast w rozmowach z innymi osobami ciężko jest mi wytłumaczyć to pojęcie. Przypomina mi się rozmowa z jedną z bliskich mi osób, podczas której natknęłam się na barierę w przekazaniu, czym jest odczyt Kronik Akaszy. Słowo odczyt zasugerowało, ze jest zapis w formie słów, który można przeczytać jak książkę. Wręcz padło w tej rozmowie pytanie: Ale GDZIE ja sobie to mogę przeczytać? To musi być GDZIEŚ zapisane, musi się dać to GDZIEŚ przeczytać!

kroniki akaszy co to jest zamów odczyt kraków łódź online
W sanskrycie słowo „akaśa” znaczy „pierwotna substancja”, „eter;” w języku indyjskim „akash” znaczy „niebo,” „przestrzeń nieba.”

M: Automatyczna odpowiedź, jaka mi się pojawia na pytanie „gdzie to jest zapisane” jest następująca: „To wszystko jest zapisane w moim sercu.”

Znani myśliciele, ezoterycy i mistycy przeszłości opisują Kroniki Akaszy podobnie. Jest kilka słów, metafor za pomocą których Kronika Akaszy została nam przedstawiona. Zanim jeszcze ktoś uczy techniki otwierania Kronik Akaszy, czy to swoich, czy do pracy z innymi, – może się dowiedzieć, że Kronika jest ogromnym zbiorem informacji; jest zapisem wszystkich informacji z przeszłości,  teraźniejszości i przyszłości, i wszystkich momentów, które są poza czasem. Wiec jest nam przedstawiana i opisywana jako zbiór i zapis wszystkich informacji z każdego czasu, dotyczących wszystkiego.

Czyli tak naprawdę całe pole informacyjne. Sama mogłabym tu trochę szukać analogii do jungowskiej nieświadomości zbiorowej, kolektywnej. Czyli wszystkie informacje, obrazy archetypowe, wszystko to, co się wydarzyło tam jest. Są więc również wszystkie potencjały tego, jak wydarzenia się mogą potoczyć, ponieważ jest tam wszystko, co dotyczy ludzi, zwierząt, roślin, grup, układów, wszelkich informacji, również o innych światach, układach słonecznych. Również o wymiarach, które istnieją tylko na poziomie naszego umysłu, które sobie tworzymy naszą fantazją i w inny sposób, wszystko bez wyjątku jest zapisywane w Kronikach Akaszy, tworząc wielką kosmiczną bibliotekę albo bank informacyjny.

Tak właśnie jest nam pokazywany obraz Kronik Akaszy, przekazywany przez mistrzów z przeszłości, którzy mieli okazję do wejścia w kontakt z Kronikami i doświadczyć tego, a później opisali to.

Więcej o Kronikach Akaszy poczytasz tutaj: KRONIKI AKASZY

Aby skorzytać z całego dobrodziejstwa Kronik Akaszy, zapisz się na sesję Odczytu

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *