Czym jest i jak działa Tarot?

CZYM JEST I JAK DZIAŁA TAROT?

Zapis naszej rozmowy z Anią, z ubiegłego roku. Choć trochę wygładzony, zdecydowałyśmy nie modyfikować jej do artykułu. Zamieszczamy ją w oryginalnej i przyjaznej formie dialogu. Życzymy miłej lektury ??✨

„Tarot ucieleśnia symboliczne prezentacje uniwersalnych idei, za którymi leżą wszelkie niejasności ludzkiego umysłu; i właśnie w tym rozumieniu, że zawierają one ukrytą doktrynę, którą jest realizacja poprzez kilka prawd, zakorzenionych w świadomości wszystkich.”
– A. E. Waite

ANNAMARIA: Dzisiaj mam przyjemność i okazję skorzystać z rozkładu Tarota, ale o Tarocie wiem niewiele. I doszłyśmy z Martą do wniosku, że jest to dobra okazja, żeby mogła ona odpowiedzieć na moje pytania, które mam – dotyczące Tarota. W związku z tym, też podzielić się tą wiedzą z innymi, praktycznie tak jakby dzieliła się nią z osobą, która jest nim zainteresowana.

IRMINA: Tak, powiemy troszeczkę o Tarocie. Ania nie wie zbyt wiele o Tarocie [śmiech].

ANNAMARIA: To jest prawda, ja naprawdę… ja naprawdę nawet nie czytałam nigdy o Tarocie, nie wiem nawet czym jest Tarot, nie wiem jakie są karty. Miałam styczność tylko z kartami bogiń albo podobnymi.

IRMINA: Karty zawierają naukę, która została przedstawiona za pomocą symboli. Na co dzień posługujemy się językiem, używamy słów; i tak komunikuje się nasza świadomość – żeby się z kimś porozumieć i być świadomym tego, co chcemy powiedzieć do siebie, używamy słów. Ale jest olbrzymia sfera naszej nieświadomości, gdzie możemy wyodrębnić podświadomość, ogólną nieświadomość zbiorową, indywidualną, nadświadomość – bardzo jest to rozbudowane i pierwotny język, który przychodzi z nieświadomej sfery to jest język symboli. Jest tak bez względu na to, w jakim jesteśmy miejscu świata, ponieważ jest to język archetypów.

ANNAMARIA: Czyli tak naprawdę Tarot jest narzędziem do pracy z nieświadomością.

IRMINA: Tak. W ten sposób chciałam do tego przejść, do tej całej sfery. Czym jest Tarot, jak to w ogóle działa? Tarot jest po prostu jednym z wielu narzędzi, których używam kiedy jest to potrzebne. Co można o nim powiedzieć? Wszystkie informacje, których potrzebujemy, których być może nie mamy – one we Wszechświecie są. Na przykład, żeby jakoś to zobrazować – niech będzie, że jakaś osoba zakochała się w kimś, ale nikomu o tym nie powiedziała, ani jednej osobie, po prostu nikomu o tym nie powiedziała. To są jej uczucia, to są jej emocje, to jest jej myśl. Ta informacja i ta cała sytuacja jej zakochania jest zakryta przed resztą świata, ale nie jest tak, że nie istnieje. To jest i to funkcjonuje jako element świata i wpływa na różne rzeczy, na różne sytuacje, które dzieją się nie tylko związane z nią, ale i z bliskimi jej osobami, i to się rozprzestrzenia coraz dalej i dalej. Więc to jest taki przykład, że w naszym świecie są różne informacje, ale one są przed nami zakryte. I często jest możliwość dostania się do tych informacji i po prostu skorzystania z tego, że one ogólnie .

ANNAMARIA: Czyli ktoś mógłby podczas sesji Tarota dowiedzieć się, że ta osoba jest zakochana?

IRMINA: W nim.

ANNAMARIA: Aha, OK. [śmiech]

IRMINA: [śmiech]

ANNAMARIA: No to to rzeczywiście może zmienić coś w życiu, prawda? Jeżeli ja się dowiaduję, że ktoś jest we mnie zakochany, to nie przechodzę obok takiej informacji obojętnie…

IRMINA: Tak. Jednak są różne pytania, których po prostu nie zadajemy. Ja na przykład nie zrobię pewnych rozkładów. Są sytuacje, gdy nie robimy rozkładu, na przykład mama chce się dowiedzieć o osobistych relacjach swojego dorosłego syna. W wybranych sytuacjach, niektóre pytania są szkodliwe. Jeśli zadamy je, po pierwsze – bardzo możliwe, że i tak nie otrzymamy odpowiedzi. Po drugie – osoba, która prowadzi sesję, może mieć złe konsekwencje później, przez zadanie takiego pytania.

ANNAMARIA: No właśnie. Bo wracając… (ile mam pytań w głowie). Wracając jeszcze do tej nieświadomości. Czyli to jest tak, że jeżeli Ty rozłożysz dla mnie Tarota, to łączysz się z moją nieświadomością? Tym, co jest moim nieświadomym? Czy to jest tak, że to jest też związane w jakiś sposób z Tobą?  Nawet jeżeli temat tego rozkładu nie dotyczy naszej relacji czy gdzieś tam Ciebie, tylko właśnie dotyczy mnie; czegoś co nie jest związane z Tobą bezpośrednio.

IRMINA: OK, odpowiem tak. Z mojej perspektywy Tarot jest po prostu narzędziem, z którego możemy skorzystać i za pomocą którego możemy te informacje wydobyć. Wszystkie te informacje przychodzą po prostu z całej nieświadomości zbiorowej, przy czym najważniejsze jest to kto/od kogo – moglibyśmy zadać takie pytanie – od kogo przychodzą te odpowiedzi? Więc w tym przypadku one przychodzą od Twojego Wewnętrznego Nauczyciela. Każdy z nas posiada różne poziomy świadomości – te, gdzie rozmawiamy, gdzie funkcjonujemy na co dzień, te podświadome, takie nie do końca uświadomione różne wzorce i są też poziomy naszej nadświadomości, gdzie jest po prostu bardziej przejrzyście. Jest dużo możliwości ujęcia tego, na różne sposoby, ale można powiedzieć, że dostajesz odpowiedzi od siebie samej, od swojego Wewnętrznego Nauczyciela, i jego zadaniem jest też Ciebie uczyć. Ponieważ są to poziomy, gdzie jest więcej przejrzystości, jest więcej wglądu, dostaniemy czasami pewne elementy dotyczące przyszłości – co na przykład się stanie. To jest niesamowite, Tarot nam potrafi odsłonić jakby następną kartę rzeczywistości… to jest technika również wróżenia. Także nie tylko tego, żeby coś zobaczyć ukryte, ale też w którą stronę rzeczy się kierują.

???Więcej o Tarocie: https://spaceluminous.com/tarot/

?Zapisy na sesje indywidualne i warsztaty:
https://spaceluminous.com/kontakt/
505 465 502

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *