TAROT: Czy Tarot może zaszkodzić?

ANNAMARIA: Czy można Tarotem zaszkodzić? To znaczy czy można użyć Tarota po to, żeby… właśnie… do celów negatywnych, takich żeby… Bo gdzieś tam Tarot mi się kojarzy właśnie z jakąś magią, z okultyzmem… Czy można używać Tarota – zakładam, że Ty tego nie robisz – ale czy można używać Tarota, tak hipotetycznie, w celach właśnie złych – takich, żeby komuś zaszkodzić, żeby komuś zrobić krzywdę, żeby komuś zrobić na złość? Oczywiście zakładam, że ludzie jeżeli tak robią to robią to dla swoich własnych korzyści. Czy można coś takiego zrobić… Czy może Tarot zaszkodzić innym ludziom?

IRMINA: Czy może w ten sposób zadziałać? Powiem, że… ponieważ sama nie mam takiego doświadczenia; nie robiłam rozkładu, który byłby po to, żeby kogoś na przykład przechytrzyć, żeby jakoś mu zaszkodzić, wpłynąć negatywnie na sytuację danej osoby… Dlatego nie mogę powiedzieć z doświadczenia, że ‘tak, Tarot może w ten sposób pomóc’, ale nie mogę też powiedzieć, że to jest niemożliwe. Moim zdaniem to jest tak: Tarot jest narzędziem i można go użyć w różny sposób. Myślę, że to jest możliwe, że są osoby, które są w stanie to narzędzie wykorzystać w negatywny sposób, chociaż nie mam co do tego pewności. Dlatego że kiedy na przykład pracuję z Kronikami Akaszy, to widać, że jeżeli klienci zadają pytania z nie do końca z czystą intencją, często – Kroniki po prostu nie dają na nie odpowiedzi. Jeżeli odpowiedź mogłaby w jakikolwiek sposób skrzywdzić kogoś – nieważne czy osobę, dla której prowadzę odczyt czy kogokolwiek innego – to po prostu otrzymujemy odmowę, nie dostaniemy takich odpowiedzi, po prostu nie ma takiej możliwości. I Tarot – ponieważ on też komunikuje z bardzo wysokich poziomów świadomości – on też może dać odmowę, on też może dać naukę.
Nie jestem pewna czy jest możliwe skuteczne użycie go do negatywnych celów. Ponieważ sam w sobie negatywny cel już jest przykładem zakłamania. Człowiek, który żyje w harmonii z prawdą – z prawdą na temat natury rzeczywistości, z prawdą w ogóle jako czymś, co dotyczy każdego z nas – on wtedy nie ma… tam jest wszystko jasne. W tym wymiarze zgody na prawdę jest wszystko odsłonięte i tam nie ma przestrzeni na to, że my chcemy skrzywdzić kogokolwiek. Tam nie ma złej intencji. Więc jeżeli ktoś korzysta z jakichś narzędzi np. Tarota ze złą intencją, to nie wiadomo czy te narzędzia mu pokazują właściwą drogę, czy to, co on widzi i rozumie to są po prostu odbicia, obrazy tego, co zwyczajnie on sam chciałby zobaczyć. I on na podstawie tego sobie układa sobie swoją własną wersję, scenariusz, wnioski i decyduje co ma zrobić. Trudno jest… Tarot w ogóle, astrologicznie można powiedzieć ‘jedzie na energii Neptuna’. W negatywnych przejawieniach Neptun jest związany m.in. z kłamstwem, z iluzją, z oszustwem, kradzieżą, z tym co jest właśnie takie nieuczciwe, itd. – znaczy przede wszystkim zakłamane, o, w ten sposób powiem, zakłamane; jeżeli przejawia się negatywnie. Natomiast wiemy, że Neptun na swoim najgłębszym poziomie przejawia się pozytywnie, jako bezwarunkowa wieczna miłość, która obejmuje wszystko: wszystkie istoty i cały Wszechświat; to jest astrologiczny znak Ryb. I to jest bardzo kochająca, pełna współczucia energia. Dlatego jeżeli ta energia przejawia się tak, jak powinna, to oczywiście to służy wszystkim. I nawet dla osoby trochę pogubionej, przecież Neptun i tak ma w sobie tę dobrą jakość. Ale jeżeli ktoś zajmuje się szkodzeniem innym albo chce coś złego zrobić i osoba robiąca dla niego rozkład działa tak, że faktycznie chce dla kogoś zrobić zły rozkład –żeby kogoś skrzywdzić – na ten moment nie jestem w stanie ocenić na ile byłaby to odpowiedź od Tarota, a na ile byłoby to po prostu…

ANNAMARIA: Interpretacja.

IRMINA: I interpretacja i takie własne pomieszanie, bo Neptun na tym poziomie negatywnym – a Tarot jedzie na energii Neptuna, on korzysta z energii Neptuna. Po prostu używamy, korzystamy z energii Neptuna kiedy pracujemy z Tarotem – bo to jest nieświadomość, to jest wszystko to, co jest takie rozmyte i co komunikuje się bez słów. Mówimy ‘znaki wodne’, np. Ryby – nieme znaki, one nie mówią. Tam są tajemnice trzymane, wszystko jest przechowywane i one też komunikują, ale one komunikują za pomocą symboli, kolorów; tam nie ma słowa konkretnego, więc jak ktoś dostaje wiadomość zapisaną za pomocą symboli… Tarot może dawać naukę. Na przykład ‘nie powinieneś tak robić’ albo coś innego. A ten człowiek może czytać zupełnie co innego, a może być tak, że Tarot w ogóle przestaje działać albo nie działa, ponieważ m.in. konsekwencją z takich nieetycznych pytań i działań – pracy nieetycznej z Tarotem – jest to, że karty po pierwsze zaczynają kłamać, a później mogą w ogóle z kimś nie pracować.

ANNAMARIA: Czyli karty też mogą kłamać.

IRMINA: Mogą kłamać, jak najbardziej – na przykład wtedy, kiedy pracujemy z klientem, który ma bardzo mocną swoją energię lub niestabilną i dajemy mu karty do ręki. Ja na przykład od Tarota nie dostałam pozwolenia, żeby moich kart używały inne osoby, więc kiedy rozkładam karty to ja tasuję dla kogoś karty, ja je przekładam, ja je rozkładam.
To jest OK i OK jest jeżeli ktoś inny, kto pracuje z Tarotem ma karty i daje je do tasowania na przykład połowę klientowi, a połowę zostawia sobie, wspólnie tasują itd… W moim przypadku Tarot powiedział, że nie powinnam dawać swoich kart komuś innemu do tasowania.

ANNAMARIA: Do tasowania.

IRMINA: I do dotykania, żeby ktoś tych kart używał … Tarot jest tutaj jak narzędzie, tak  jakby przedłużenie prowadzącej osoby.

ANNAMARIA: Czyli tak jak muzyk niekoniecznie – bo ja się spotkałam z tym – muzycy niekoniecznie pozwalają innym grać na ich instrumentach, ponieważ to jest też jakby ich… coś świętego ich też.

IRMINA: To jest trochę instrument. Także Tarot jest troszeczkę instrumentem i… tak. I mówiłyśmy o tym, że… O tych niejasnych intencjach. Czy mogą…

ANNAMARIA: A mam jeszcze takie pytanie… tak naprawdę… czy w sytuacji takiej, że… Bo tak naprawdę dla każdego człowieka jest takie ryzyko, że będzie mieć te niejasne intencje, czy te negatywne i krzywdzące intencje (może być tego nieświadomym, Pravda)? Bo im bardziej się skupiamy na tym, co chcemy, i czasem chcemy czegoś tak bardzo, że gdzieś tam pomijamy to, że nasze życzenia mogą mieć… jakby przynosić konsekwencje negatywne dla kogoś innego, tak? Jakby takie trochę… Czy w takiej sytuacji Tarot może pokazać komuś, że intencja, z którą on zadaje to pytanie, czy gdzieś tam robi ten rozkład, prosi o ten rozkład – jest właśnie nieczysta?

IRMINA: Tak, jak najbardziej Tarot może od razu zobaczyć intencję tego pytania i dać analogicznie odpowiedzi. Również…

ANNAMARIA: O tym zakłamaniu.

IRMINA: Tak. I również, jeżeli ktoś zadaje tego typu, ma takie intencje, ja też czuję energię i to jest też moje zadanie, gdy klient przychodzi do mnie po poradę duchową – my tak naprawdę pracujemy z Neptunem, to jest sfera duchowości, to nie jest tylko sfera psychiczna, to są sfery duchowe, naszych duchowych przeżyć, tego co jest bardzo głęboko w naszym sercu – także to jest też moje zadanie, żeby tę osobę… nie zawsze bezpośrednio tak powiedzieć wprost, ale żeby tak pokierować naszą rozmową, żeby ta osoba w jakiś sposób wróciła na właściwy tor.

ANNAMARIA: Czyli to też jest tak… Czyli jeżeli Tarot zacznie kłamać, to Ty będąc terapeutką, tarocistką – tak? – możesz zobaczyć to?

IRMINA: To znaczy tak: Tarot nie będzie kłamał w czasie sesji tak o po prostu. Tarot może zacząć kłamać dla kogoś, kto robi rozkłady ze złymi intencjami. Stopniowo może zacząć kłamać i może się to pokazać w ten sposób, że karty będą odpowiadać po prostu zupełnie innymi rodzajami energii, niż energie, które byłyby, gdyby to była odpowiedź na dane pytania.
W ogóle karty Tarota one przesiąkają energiami różnego rodzaju; to jest przedmiot i po pierwsze się je oczyszcza, a po drugie raz na czas trzeba je spalić i po prostu wymienić na nowe. Także… I przejawia się to między innymi tak, że przestaje dawać takie autentyczne odpowiedzi i to widać, ale to są raczej takie sytuacje… niestandardowe, o.

Standardowo Tarot po prostu będzie dawał odpowiedzi w porządku, zwłaszcza jeżeli mamy dodatkowe zabezpieczenie, że np. jeszcze przed zrobieniem danego rozkładu pytamy,  czy możemy go zrobić, czy wolno nam dla tej osoby, na określony temat, w tym konkretnym czasie; więc ja mam jasną odpowiedź sama od Tarota, że tak. Albo że nie. W ten sposób jesteśmy już dosyć dobrze zabezpieczeni przez różnymi takimi rzeczami… i nie robimy szkodliwych rzeczy dla kogokolwiek, nawet jeśli te intencje w sercu wiadomo są różne – no dobrze, na przykład, że zakochał się w tej sekretarce, ale ona ma męża. Więc jest tak, że ok, są uczucia, ale jest też sfera sumienia. Z jednej strony pragnę, a z drugiej nie powinienem. ‘Nie chcę skrzywdzić jej męża’ a jednocześnie jednak ‘mam do niej uczucia’, więc są te różne emocje… i to jest też moje zadanie, żeby w ten sposób zgodzić się na pytania lub je komuś odmówić, że nie naruszymy po prostu tego, co nie powinno być naruszone. Ale sam Tarot… on i tak ma swój wgląd we wszystko, więc zwyczajnie dostaniemy takie odpowiedzi, albo zgodę lub odmowę na zadanie różnych pytań, że jest tu bardzo duży poziom bezpieczeństwa.


Więcej o Tarocie:
https://spaceluminous.com/blog/2020/05/13/czym-jest-i-jak-dziala-tarot/
https://spaceluminous.com/tarot/

ZAPISY & KONTAKT Z NAMI:

https://spaceluminous.com/kontakt/
505 465 502 Anna Maria Zaborniak – Manager

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *