MIŁOŚĆ: Klucze do sukcesu w relacji partnerskiej – część 1

Partnerstwo: Klucze do sukcesu w relacji partnerskiej

ROBERT & WERONIKA: Powiedz nam jaki jest klucz do sukcesu w relacji partnerskiej?

IRMINA: Jest wiele kluczy do sukcesu, ponieważ sukces partnerski ma wiele wymiarów i elementów, które mogą być doskonalone oraz ulepszane. Na pewno ważne jest to, aby otworzyć się na naszego partnera w całości, ze wszystkim co go tworzy, bez odejmowania czegokolwiek. Chodzi tu szczególnie o jego rodzinę, o jego byłych partnerów, nawyki oraz wszystkie niuanse na jego temat;
więc musimy być w stanie pokochać całość, pokochać wszystkie te elementy, z których składa się tożsamość naszego partnera.

Kluczem jest otworzenie się w całości na miłość do drugiego człowieka. Chodzi o to, żebyśmy zgodzili się na niego takiego jaki jest, czyli powinniśmy nauczyć się nie odrzucać żadnej z jego części. Co jest często wyzwaniem dla wielu osób, ponieważ wolelibyśmy partnera gdyby np. nie miał tej poprzedniej żony, albo wolelibyśmy go gdyby nie miał pewnych cech charakteru, albo gdyby zawsze robił coś w taki sposób, jak byśmy chcieli.
Bierze się to stąd, że my również mamy swoje tło i korzenie. Dlatego podświadomie wydaje nam się, że świat powinien wyglądać tak, jak sobie go wyobrażamy. Tymczasem nasz partner jest istotą, o której można powiedzieć, że… pochodzi z innej planety. W jego świecie są inne systemy wartości.            

Po drugie chodzi również o nas samych, ponieważ my też mamy swoje tło, które nas tworzy. Jesteśmy bardziej skomplikowani niż nam się wydaje. Relacja partnerska może być poblokowana, jeżeli odrzucamy coś w nas samych, co przychodzi od naszych rodziców, dziadków i od naszego systemu rodzinnego.
Czy nam się to podoba czy nie, składamy się ze wszystkich osób, które miały na nas wpływ. Wszystkie z nich żyją w nas, są w nas obecne. Jeżeli odrzucamy jakąkolwiek z nich, to jest informacja, że nie kochamy siebie w pełni. Mówię o tym dlatego, że tędy również przebiega droga do sukcesu w relacji partnerskiej.

   Często blokady pojawiają się też w momencie, w którym wewnętrznie tj. głęboko w naszym sercu odrzucamy naszych byłych partnerów oraz różne inne niezwiązane z naszą rodziną ale istotne dla nas emocjonalnie osoby, które były z nami związane, - bez względu na to czy relacja z nimi i czy nasze uczucia względem nich są dobre, przyjemne czy są raczej trudne. Te relacje, które były wcześniej czynią nas tym kim jesteśmy w obecnym czasie, w obecnej relacji.  Podsumowując, otwarta droga do sukcesu w relacji z drugim człowiekiem, z naszym partnerem jest wtedy, gdy jesteśmy otwarci przed i pogodzeni sami ze sobą.

Często blokady pojawiają się też w momencie, w którym wewnętrznie tj. głęboko w naszym sercu odrzucamy naszych byłych partnerów oraz różne inne niezwiązane z naszą rodziną ale istotne dla nas emocjonalnie osoby, które były z nami związane, – bez względu na to czy relacja z nimi i czy nasze uczucia względem nich są dobre, przyjemne czy są raczej trudne. Te relacje, które były wcześniej czynią nas tym kim jesteśmy w obecnym czasie, w obecnej relacji.

Podsumowując, otwarta droga do sukcesu w relacji z drugim człowiekiem, z naszym partnerem jest wtedy, gdy jesteśmy otwarci przed i pogodzeni sami ze sobą.

klucze do sukcesu w relacji  miłość bert hellinger

KONTAKT z nami
ZAPISY na sesje indywidualne na żywo & online:

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *