TAROT ASTROLOGICZNY: Wykorzystanie wiedzy astrologicznej w pracy z kartami

Część 4 naszej rozmowy o Tarocie, z ubiegłego roku. Miłej lektury!

tarot33 rozkład tarota dobra osoba
„Życie płynie mimo sporu ekspertów.” – Bert Hellinger

ANNAMARIA: Jak to jest z Tarotem astrologicznym? Czy są różne wersje Tarota? Czym się różnią między sobą?

IRMINA: Tarot jest już tak spopularyzowany na całym świecie, że jest bardzo dużo wersji. Czasami nawet karty wyglądają zupełnie inaczej. Bywa nawet tak, że na przykład zamiast karty 0 Głupiec jest karta numer 22. Są różne kombinacje.
Natomiast jeżeli chodzi o rodzaje Tarota, ja postrzegam to tak, że jest po prostu Tarot. Jest po prostu Tarot. Który zawiera w sobie całą swoją gamę możliwości. I w którejś z odmian Tarota można mocniej zaakcentować wybrane, inne systemy ezoteryczne, inne narzędzia, które i tak w Tarocie są „wbudowane”.

W tym sensie można powiedzieć Tarot „astrologiczny”. Ponieważ w tym rodzaju Tarota (którym się posługuję) po prostu korzystamy z wiedzy astrologicznej. Istnieje wiele rozkładów Tarota, które nawiązują do astrologii i odnoszą się do jej charakterystycznych motywów np. do tzw. domów horoskopu. Na przykład można zrobić taki rozkład, który jest prognozą na cały rok. Jest bardzo obszerny, i jego pełna analiza na spokojnie zajmuje około półtorej godziny lub dłużej. Dla jednego rozkładu, dla tylko jednego rozkładu…

ANNAMARIA: Jak wygląda  taki rozkład? W jakiej sytuacji może się przydać?  

IRMINA: Ten konkretny, który miałam na myśli robi się tylko raz, czasem dwa razy w ciągu roku. Dobrym momentem na zrobienie go są dni w okolicy naszych urodzin tzw. solariusz, albo początek roku kalendarzowego, słonecznego lub księżycowego. Rozkładamy obraz wszystkich tak zwanych domów horoskopu, czyli dwunastu sektorów życia, i środek – coś w rodzaju rdzenia. Tak samo jak i w naszym życiu codziennym, wszystkie sfery życia (relacje, zdrowie, kariera, finanse, hobby itd.) istnieją naraz, w tym samym momencie. I w horoskopie również je wszystkie widać. I  w tym rozkładzie Tarota też.

Kiedy karty są rozłożone, wszystko analizujemy i stopniowo łączymy ze sobą. Widzimy, które sfery życia są ze sobą połączone i w jaki sposób, np. czasami zdrowie i  miłość są połączone na korzyść lub na niekorzyść i tak dalej.  Więc rozkład zawiera prognozę tego, co będzie się działo w sferze osobistej, co się będzie działo z naszymi finansami, co będzie się działo w obszarze pracy, relacji międzyludzkich, w przestrzeni socjalnej, jak będzie ze zdrowiem. Widzimy co w tym roku będzie motywem przewodnim, a więc co na ten moment jest motywem przewodnim. Co dominuje i co będzie tematem tego roku… Pracując z Tarotem astrologicznym jest trochę większe pole manewru, bo mamy również wgląd w całą dziedzinę astrologii, która jest tak obszerna, że można się jej uczyć kilkadziesiąt lat i dalej pozostaje się na pozycji ucznia. Także tutaj jedno wspomaga drugie.

ANNAMARIA: Czyli Tarot astrologiczny bazuje na wiedzy astrologicznej?

IRMINA: Korzysta z niej.

ANNAMARIA: Korzysta z wiedzy astrologicznej. I to też jest coś, czego tak naprawdę nie wiem. Gdy rozmawiamy to staram się za tym nadążać; zresztą korzystając z różnych metod, często nawiązujesz do astrologii… Bo przy Ustawieniach Systemowych…
Też dla mnie jest to coś wyjątkowego jeśli chodzi o Twoją pracę – jest to jakość, której ja nie spotkałam gdzie indziej, a z różnymi ustawiaczami się spotkałam, też przy okazji mojej pracy magisterskiej… z różnymi też systemami pracy Ustawień Systemowych.

I właśnie ta wiedza astrologiczna jest dla mnie też czymś, co mnie fascynuje i ciekawi, ale zazwyczaj jest trochę za mało czasu, żeby o to zapytać. Nawet jak mówisz o tym Tarocie astrologicznym, to rozumiem, że… już trochę się orientuję, ale rozumiem, że używa się też terminologii astrologicznej, czyli na przykład o tych domach. Domy można rozumieć jako obszary…

IRMINA: Tak, jako sfery życia.

ANNAMARIA: Sfery życia, OK. Czyli jest dwanaście sfer życia i… i właśnie w Tarocie też możesz rozłożyć, to znaczy zobaczyć, różne potencjały w tych sferach życia…

IRMINA: Tak.

ANNAMARIA: Czyli to co się wydarzy w tych sferach życia, jeśli mówisz o tym rozkładzie… takim rocznym, tak?

IRMINA: Na przykład, ale…

ANNAMARIA: Na przykład. Tak, ja mówię o tym, co powiedziałaś, żeby to sama sobie usystematyzować… znaleźć odpowiedzi na te kwestie, które są dla mnie nie do końca jasne, ale myślę, że także dla osób, które będą nas oglądać/czytać.

IRMINA: Niekorzystających z astrologii.

ANNAMARIA: Tak. To jest też dobry dla Was… – które czytają to [śmiech] – dobry sposób na to, żeby też dowiedzieć się więcej.

Ja już… często słyszę od Ciebie te rzeczy, te pojęcia, ale nadal są dla mnie niejasne, dlatego o to pytam. Czyli domy to są takie sfery życia. I w tym rozkładzie, o którym wspomniałaś, można zobaczyć pewne potencjały czy sytuacje…

IRMINA: Tendencje rozwoju też.

ANNAMARIA: Tendencje, tak, tendencje rozwoju w poszczególnych sferach życia, w poszczególnych domach.

IRMINA: Tak, we wszystkich domach. Jest rozkład, który… – dla osób, które kiedyś korzystały z astrologii albo mają już trochę z nią do czynienia, natomiast nie znają Tarota (a przynajmniej Tarota astrologicznego)… który daje możliwość by odsłonić prognozę wszystkich domów w jednym rozkładzie. Prognozę szerszego obrazu sytuacji życiowej człowieka; i zobaczyć, które domy z którymi będą współgrać i łączyć się.

Ale wiedza astrologiczna może być wykorzystana również we wszystkich innych rozkładach Tarota. To nie muszą być wcale rozkłady związane w jakikolwiek sposób z astrologią. Mogą to być najróżniejsze rozkłady, z których korzystamy w Tarocie – rozkłady pochodzące z różnych źródeł. Patrząc z perspektywy astrologa…

Dla mnie często jest jasne, który dom jest nam pokazywany, bo jeżeli przychodzisz żeby skorzystać z Tarota i pytasz się o relacje partnerskie, ale ja pracuję też z astrologią, to pracując z Tobą kompleksowo, widzę też co się dzieje w kontekście Twojego siódmego domu w horoskopie.

ANNAMARIA: Czyli partnerstwo?

IRMINA: Tak, to jest jeden z ważnych domów dla partnerstwa. Piąty też jest ważny. Jeżeli to są bardzo mocne uczucia, jeżeli to jest ważna sfera życia w danym momencie, to w pierwszym domu też będzie to widać. Siódmy dom jest aktywny, gdy chodzi nam o partnerów – i naszych partnerów romantycznych, i również naszych partnerów biznesowych.

Także jeżeli ktoś przychodzi pracować z głównie w temacie związków, to mogę się w łatwy sposób zorientować które domy są w tym momencie aktywowane. Więc można też skorzystać dodatkowo, oprócz tego, z astrologii.

Na podstawie tego, co odsłania Tarot, często widać jakie przejścia planet tzw. tranzyty są aktywne u klienta. A gdy widać to, niekiedy mogę się też domyślić, jaki jest znak danego domu, czy są tam planety czy nie, mimo że nigdy nie widziałam czyjegoś horoskopu.

ANNAMARIA: Czyli rzeczy, które na co dzień się widzi w horoskopie, możesz zobaczyć nie widząc horoskopu tej osoby. Po prostu…

IRMINA: Tak.

ANNAMARIA: Po prostu, bo Tarot te informacje w bezpośredni lub pośredni sposób pokazuje.

IRMINA: Tak, szczególnie jeżeli robimy więcej rozkładów na partnerstwo dla tej osoby.

ANNAMARIA: Czyli jakby powtarzają się pewne informacje, które jasno sugerują, że ta osoba w swoim horoskopie ma na przykład taki układ planet, tak?

IRMINA: Albo przynajmniej jaki jest ogólny charakter jej siódmego domu. Czy to jest ognisty dom, czy tam jest element wody…

ANNAMARIA: Jeszcze tylko powtórzę o tych astrologicznych kwestiach, bo to też…

IRMINA: Tak, to jest ciekawy temat.

ANNAMARIA: To jest bardzo ciekawe i naprawdę… Już tyle razy o tym rozmawiamy właśnie przy okazji… Jak Cię poznałam to pamiętam, że dużo też o tym opowiadałaś. I im więcej się spotykamy, i im więcej rozmawiamy, i im więcej pracujemy, to tym bardziej mam takie wrażenie, że mi tych informacji brakuje.
 Ale też myślę, że jestem gotowa na to, żeby się dowiedzieć o tym; że gdzieś tam mam otwartość na to, żeby się dowiedzieć i chłonąć – żeby się dowiedzieć, to znowu musimy to też uskutecznić, ale to tak na marginesie.

IRMINA: W osobnym odcinku. [śmiech]

ANNAMARIA: Tak, w osobnym filmie. Bo to jest Tarot astrologiczny, tak? A czy znasz jakieś inne rodzaje Tarotów? Mogłabyś wymienić? Jakie inne aspekty Tarota można by znaleźć? Na przykład czy znasz tarocistów, którzy pracują na czymś? Nie musisz ich wymieniać, tylko chodzi o to po prostu czy masz obraz.

IRMINA: Jeśli chodzi o rodzaje Tarotów, to nie znam wielu osób, które pracują w konkretnym rodzaju albo nurcie. Choć sama spotykam się z różnymi rodzajami rozkładów. I jestem przekonana, że jest np. Tarot medyczny, i że są tarociści, mogący się w nim specjalizować. Albo na przykład Tarot polityczny.

Przy czym to jest tak: jeżeli ktoś jest dobry w Tarocie, to będzie w stanie rozłożyć te wszystkie tematy, bo on i tak wie, które energie Tarot nam pokazuje.

Możemy po prostu wspomóc się w Tarocie dodatkowo tym, że mamy wiedzę astrologiczną, że mamy wiedzę numerologiczną, ale również gdy ktoś ma wiedzę na przykład medyczną, to bardzo możliwe, że ta osoba w jakiś swój sposób, może coś fajnego z Tarotem zrobić po swojemu.

CZĘŚĆ 1 Czym jest i jak działa Tarot?

CZĘŚĆ 2 Czy przyszłość można przewidzieć?

CZĘŚĆ 3 Czy Tarot może zaszkodzić?

SESJE TAROTA


ZAPISY & KONTAKT Z NAMI:

https://spaceluminous.com/kontakt/
505 465 502 Anna Maria Zaborniak – Manager

tarot-rozklady-z-kart

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *