Energia pieniądza cz. 1

Zapis serii naszych rozmów na tematy finansowe – cz. 1 Tytułem wstępu

energia pieniądza ustawienia hellinggera irmina wrona kroniki akaszy

ANNAMARIA: Naszym dzisiejszym tematem są pieniądze.

IRMINA: Tak, dzisiaj porozmawiamy na temat pieniędzy. Poruszymy wiele zagadnień dotyczących energii pieniądza.

Pieniądze są niezwykle ciekawym tematem. Chociaż jest to temat, który dotyczy praktycznie każdego, nie jesteśmy edukowani w tym zakresie. Idziemy do szkoły, często też na studia, i o ile nie są to studia takie jak bankowość… Nie uczymy się ani o tym, czym w ogóle są pieniądze, ani w jaki sposób powinniśmy się z nimi obchodzić.

Później, w konsekwencji nie mamy wykształconego odpowiedniego podejścia do tematu pieniądza, przez co większość ludzi na całym świecie nie odnosi sukcesów finansowych, przynajmniej takich, jakie by chcieli.

Obecnie statystyki bankowe i społeczne pokazują, że większość młodych ludzi – w naszym kraju, ale myślę że nie tylko u nas – posiada duże kredyty, po prostu jest na minusie. I to jest większość młodych ludzi; to jest najlepszy dowód na to, że coś jest tutaj do usprawnienia…  

Myślę, że  mamy na tyle doświadczenia z tematem pieniądza i w ogóle z pracą z pieniądzem… – cały czas też to doświadczenie pogłębiamy; ja pracuję z tym tematem też dość szeroko dla swoich klientów – że będziemy w stanie podzielić się wiedzą, która będzie praktyczna i którą będziecie wstanie zastosować. Będziecie mogli z niej skorzystać, żeby podleczyć swoje życie w temacie finansowym. Tak naprawdę nie tylko finansowym, ponieważ pieniądz jest również pewnym obrazem czegoś innego i o tym powiemy bardzo dokładnie i będziemy coraz głębiej otwierać te wszystkie warstwy emocjonalne i energetyczne związane z pieniądzem. Aż dotrzemy do źródła i pokażemy gdzie właściwie jest rdzeń, który emanuje tą energią pieniądza i który wpływa na to, czy my te pieniądze mamy czy nie.

Powiemy również o sytuacjach w życiu, które mocno oddziałują na temat pieniądza, negatywnie. Czyli różne wydarzenia, które pozornie nie są związane z pieniędzmi, ale które w życiu czasami zachodzą, i które później skutkują tym, że na przykład pojawiają się bardzo duże długi, albo że energia pieniądza zostaje uszkodzona.
Poruszymy te zagadnienia i wiele wiele innych na temat pieniądza.

Jest to niesamowicie szeroki temat, jest to bardzo ciekawy temat mimo wszystkich negatywnych etykiet, które często są do niego doczepiane. Jest to czysty i dobry temat, więc będziemy w stanie trochę powiedzieć; i na pewno ten temat nie zostanie przez nas dzisiaj wyczerpany; więc jeszcze będziemy mogli do tego wracać w przyszłości – tutaj na naszym kanale, i zachęcamy do… razem z nami zagłębienia się w tę wspaniałą energię, którą czujemy wtedy, kiedy w naszym życiu jest dużo pieniędzy… Na tyle dużo, że jesteśmy spokojni, bezpieczni i możemy się cieszyć, i również dzielić to z innymi.

ANNAMARIA: Ja ze swojej strony chciałam dodać, że dzisiaj będę też trochę w roli osoby, która pyta, właśnie o różne aspekty związane z tematem pieniądza.
Sama oczywiście też się tym interesuję i też z Irminą z tym tematem pracowałam, nadal pracuję i od niej też czerpię wiedzę i inspirację. Od jakiegoś czasu się tym interesuję też z racji tego, że sama jestem przedsiębiorcą i rzeczywiście zgadzam się z tym, co Irmina powiedziała, że ta edukacja dotycząca finansów i zarządzania pieniędzmi nie jest taka, bym powiedziała rozwinięta…

Nie wiem jak to funkcjonuje we wszystkich krajach na świecie, ale w tych polskich warunkach to sama się z tym borykałam, że dużo na ten temat nie wiem, po prostu nie zostałam nauczona. Gdzieś tam te informacje do mnie nie dotarły, i przez to musiałam sama nadrabiać taką nawet podstawową wiedzę.

Na ścieżce kształcenia się w tym temacie oczywiście znalazłam mnóstwo źródeł, które patrzą od takiej bardzo praktycznej strony – matematycznej, naukowej, często takiej wiedzy ogólnej, na przykład co to jest kredyt, jak to wygląda… nie wiem… jak się płaci podatki, itd. – jakichś takich rzeczy stricte bardzo praktycznych…

Ale też w tym czasie zaczęłam zauważać, że temat – cały ten temat pieniądza – nie jest tylko związany z czymś, co można dotknąć, tzn. z banknotem czy… monetą – czymś co po prostu się wydobywa, gdzieś tam jest fizycznie dostępne – tylko też  jest to energia. – Co myślę, że też jest dla nas współcześnie zauważalne, bo bardzo często dzisiaj nie mamy styczności fizycznie z pieniądzem, tylko mamy więcej kontaktu z tym pieniądzem wirtualnym. To bardzo dobrze obrazuje, że rzeczywiście jest to energia i należy na to spojrzeć też trochę głębiej, zagłębić się bardziej w to.

Zauważyłam też, że można dużo poprawić we własnej sytuacji kiedy zacznie się obserwować na przykład swoje przekonania dotyczące pieniędzy, czy po prostu pracować właśnie w sposób taki wewnętrzny, ze swoim nastawieniem do nich, czy również – tak, jak Irmina wspomniała – z różnymi tematami, które w sposób taki właśnie energetyczny łączą się z tematem pieniądza.

Dlatego też cieszę się, że dzisiaj możemy z Irminą – wykorzystując jej ogromne doświadczenie i jej wiedzę, mądrość związaną z taką energetyczną pracą – porozmawiać, żeby dowiedzieć się też od tej innej strony, takiej właśnie głębszej, coś na temat pieniędzy.

IRMINA: OK…

Muszę poczuć to, co powiedziałaś. Będę chciała opisać pieniądze od strony duchowej.  Ah, jest tyle  wątków… a i od czegoś musimy zacząć.

Pieniądze  a  duchowość , Duchowy obraz pieniądza

Często spotykamy się z takim poglądem, czy mitem społecznym, że jeżeli ktoś myśli o pieniądzach, to znaczy że jest materialistą. Wśród wielu osób, które są na ścieżkach duchowych – szczególnie na początku swojej duchowej drogi – krąży takie, w mojej obserwacji często podświadome przeświadczenie, że to, co jest materialne, jest gorsze od tego, co jest duchowe.

Z mojej perspektywy i osobistego doświadczenia (ponieważ  każdy ma swoje własne, inne) mogę powiedzieć, że świat materii jest całkowicie duchowy. I również pieniądz jest duchowy. Jest bardzo głęboką duchową energią.
To, jak nasza sytuacja wygląda tutaj, w naszym materialnym świecie, jest odbiciem tego, jak wygląda ten temat na poziomie naszego serca.

I dzisiaj również wśród wielu innych dyskusji i zagadnień, które będziemy poruszały dotyczących pieniądza, powiemy o tych ograniczających przekonaniach, które wspomniałaś, że mają ludzie. Ja wspomnę o tych, które po prostu sobie w danym momencie przypomnę, ponieważ jest ich całkiem sporo, także któreś takie popularne na pewno wyłapiemy, a być może coś ominiemy. – Jeżeli tak, to zachęcamy, pytajcie o nie w komentarzach. Będziemy mogły przy innej okazji się do tego odnieść i coś na ten temat powiedzieć.

Będziemy omawiać  też różnego rodzaju remedia, czyli co możemy zrobić w danych sytuacjach jeżeli chodzi o temat pieniądza. Jak ten temat pieniądza w życiu uruchomić? Jak to wszystko polepszyć? W jaki sposób możemy zaprosić energię pieniądza do naszego życia?

Powiemy też trochę dla osób, które czują, że pieniędzy mają sporo, ale na tyle mało że jednak chcą mieć ich więcej; oraz do tych, które są na pewnym poziomie – nieważne czy to jest średni czy wysoki poziom, ale cały czas utrzymują się na nim i nie mogą tego poziomu przekroczyć.
Najwięcej  jednak będziemy mówić dla tych z Was, którzy mają problem z pieniędzmi np. gdy pieniędzy brakuje i nie widać perspektywy na to, żeby się miało to zmienić.

Co można zrobić, w takiej sytuacji? Jak zaprosić energię pieniądza, prosperity? Jak doprowadzić do sytuacji, że w naszym życiu są pieniądze? I… co w ogóle się kryje za słowem ‘pieniądz’? Co na głębszych warstwach leży, i z jakimi aspektami naszego życia również pieniądze są połączone? Z jakimi wydarzeniami w naszym życiu się łączą? Z jakimi osobami, z nami związanymi pieniądze będą współgrały?
Ponieważ to ile my mamy pieniędzy i czy je mamy, jak one działają w naszym życiu, jest związane między innymi z  tym  jaka  jest nasza wewnętrzna postawa i relacja wobec pewnych osób, z którymi jesteśmy związani.

Zahaczymy też o tematy inne, niż tylko temat pieniądza, po prostu zobaczymy co dzisiaj będzie dla nas… przygotowane. Pozwolimy się nieść tej energii tam, gdzie ona chce nas dzisiaj zaprowadzić. Porozmawiamy spontanicznie.

Zachęcamy do spędzenia z nami czasu w celu zaproszenia energii pieniądza do Waszego życia, do nawiązania relacji z tą energią, do poznania tej energii – zobaczenia jaka ona jest bez Waszych filtrów, czy to tych, które kolorują pieniądze bardziej, niż one są, czy to tych, które po prostu rzucają na nie negatywne światło. Spróbujemy popatrzeć na pieniądze w ich oryginalnej formie bez dokładania etykietek w którąkolwiek stronę mających nas kierować. W przyszłości planujemy też warsztaty związane z tym tematem.

KONTAKT Z NAMI
Zapisy na prowadzone sesje indywidualne i warsztaty

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *