Rytuał Snu: Odzyskiwanie harmonii snu i śnienia – Miniwarsztat w Krakowie, 30 października 2020

Warsztat poświęcony rytuałowi snu i śnienia odbędzie się bezpośrednio po warsztacie jogi relaksacyjnej (informacja o warsztacie jogi pojawi się wkrótce).
Zgodnie z naszym zamysłem, oryginalnie oba warsztaty stanowią całość. Jest możliwość uczestniczenia w jednym z nich/jednej części lub w obu/całości.
W sobotę 31 października możesz dołączyć do nas na dłuższym warsztacie świadomego śnienia  
Choć każde z tych trzech wydarzeń przygotowujemy osobno, uzupełniają się one wzajemnie, a udział w każdym z nich, wspomaga czerpanie korzyści z pozostałych.

warszaty-swiadomego-snienia-irmina-wrona-ustawenia-snow-bert-hellinger-sny

Wybierz się w uzdrawiającą podróż, w głąb własnego serca, w której (razem z innymi, w grupie) będziemy dostrajać i przygotowywać się do nadchodzącego sezonu jesienno-zimowego. Tuż przed późno-jesienną pełnią, gdy Słońce przebywa w ognisto-wodnym Skorpionie a Księżyc w wenusjańskim i praktycznym znaku Byka…Kiedy przyroda przechodzi w stan spokoju, wyciszenia, by stopniowo wejść w sen i czas głębokiej regeneracji i przebudowy.  
Zbieramy ostatnie plony pod szyldem ziemskiego znaku Byka, i równolegle przygotowujemy się do przejścia w czas późnej jesieni i zimy (w którym trzeba przetrwać) – przetrwania w okresie mniej żywym na zewnątrz, a bardziej bogatym i aktywnym w głębi, w psychice i emocjach, pod sztandarem tajemniczego (związanego m. in. z procesem narodzin przez śmierć, i regeneracją) Skorpiona.

Codziennie, miliony ludzi i niezliczone zwierzęta kładą się do snu. We śnie spędzają średnio 1/3 czasu swojego życia.

Sen jest zjawiskiem tak obecnym w naszej rzeczywistości, tak zwyczajnym, naszym stałym towarzyszem, że pomimo jego wagi, często staje się dla nas niedostrzegalny. Gdy spojrzymy na przemysł związany ze snem, – z hotelami na czele, kołdrami, pidżamami, budzikami – sen w skali globalnej staje się dla nas bardziej zaakcentowany i widoczny.

W obecnych czasach XXI wieku, gdy tempo życia jest tak duże, a elektryczność i technologia pozwalają na to, by większość czynności (dawniej odbywających się tylko w jednym z sezonów) wykonywać przez cały rok, – wiele osób utraciło kontakt z rytmami natury,  z którymi współgra nasze ciało, które jest istotą biologiczną, oraz nasze emocje i świadomość, a także zmysły – miejsca gdzie spotykają się ciało i umysł.
    
W czasie warsztatu przyjrzymy się naszym codziennym zwyczajom związanym z procesami snu i śnienia. Sprawdzimy jak wgląda nasze podejście/stosunek do tematu snu w życiu, zweryfikujemy czy mamy dobre połączenie z tą sferą. W miejscach gdzie jest ono zerwane – postaramy się je odzyskać/i odbudować.

Przyjrzymy się również zagadnieniu śnienia. Porozmawiamy o interpretacji snów  i pracy z nimi. Będzie przestrzeń na to, by opowiedzieć swoje najbardziej niezwykłe sny.

Jeśli będzie to potrzebne, podamy cenne wskazówki dla osób, które rzadko śnią i chcą mieć więcej snów,  i dla osób, którym śnią się negatywne sny i chcą się z tym uporać.

Ze względu na ograniczony wymiar warsztatu (2-3h), spontanicznie wybierzemy te tematy, elementy, możliwe warianty, które okażą się najbardziej odpowiednie na czas spotkania.     

Możecie wziąć ze sobą przedmioty – zajawki, gadżety związane ze snami, wyszukane wcześniej cytaty związane ze snami, ulubione kocyki, poduszki, świece, mimi-upominki dla innych uczestników grupy (które w przyszłości mogą przynosić spokój, poczucie spokoju i relaksu, równowagi i harmonii w życiu).

Całe spotkanie będzie miało charakter medytacyjny, służący relaksacji, kontemplacji, i harmonii.

Prowadzenie: Irmina Marta Wrona (całość warsztatu “rytuał snu” – CZ.2) & Annamaria Zaborniak (całość warsztatu jogi relaksacyjnej – CZ.1)

Koszt uczestnictwa i zasady rezerwacji miejsca:

60zł – koszt uczestnictwa przy wpłacie do 15 października, 80zł – od 16 października

REZERWACJA MIEJSCA:
Miejsce na zajęciach rezerwuje dokonanie wpłaty 60zł (na rachunku podany poniżej). Wpłata jest zwracana tylko w sytuacji, gdyby warsztat miał się nie odbyć – warsztat może zostać odwołany w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń lub nieprzewidzianych okoliczności związanych z pandemią. Wpłata nie jest zwracana w przypadku gdy osoba nie przyjdzie na warsztat lub zrezygnuje.

Obecne okoliczności związane z pandemią: Osoby chore, przeziębione, z objawami choroby typu grypa itp. nie mogą uczestniczyć w warsztacie.
W przypadku niemożności uczestnictwa w warsztacie z powodu przeziębienia/koronawirusa/grypy, opłata rezerwacyjna może być wykorzystana później w ramach sesji online lub zostać jednorazowo przeniesiona na kolejny warsztat.

W przypadku większej ilości chętnych, niż przewidziana w wydarzeniu, o wzięciu udziału będzie decydować kolejność wpłat.

Nr rachunku do wpłat:
Direction Future Marta Wrona
87 1160 2202 0000 0003 8580 9851
opis: harmonia snu i snienia 30 pazdziernik 2020 krakow

Po wysłaniu wpłaty, prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na e-mail:
A także o pozostawienie kontaktu do Was np. nr telefonu/email/Messenger.

KONTAKT do organizatora – Anna Maria Zaborniak (manager & współprowadząca warsztat)
Nr tel. 576 877 236
Email:

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *