Co to jest horoskop?

„Przychodzimy na świat w określonym momencie, w określonym miejscu. Tak jak wino posiadające swój rocznik, posiadamy jakości roku i sezonu, w którym się urodziliśmy. Astrologia nie narzuca niczego ponad to.” – Carl Gustav Jung

konsultacja-astrologiczna-irmina-wrona2.jpg

Co to jest horoskop? Co nam pokazuje? Co możemy z niego odczytać?

Horoskop urodzeniowy to astrologiczny, osobisty wykres, pokazujący obraz nieba taki, jaki zobaczylibyśmy w chwili naszych narodzin, z miejsca gdzie one nastąpiły.

Horoskop urodzeniowy, inaczej horoskop natalny, kosmogram, radix opracowuje się na datę urodzenia osoby (lub moment założenia firmy, utworzenia projektu itp.) z dokładną godziną i miejscem narodzin.
Jeżeli ktoś, stojąc w tym konkretnym geograficznym punkcie na Ziemi i punkcie czasu (gdzie przyszliśmy na świat) – zrobiłby zdjęcie, stop klatkę lub slajd, – to to zdjęcie, ten obraz nieba obserwowany z tamtego miejsca w tamtym czasie, to jest właśnie obraz, któremu się przyglądamy, gdy pracujemy z horoskopem.

Urodziliśmy w pewnym miejscu i czasie, ale Wszechświat nie zatrzymał się wtedy, bo przecież wszystko jest w ruchu. Istnieje to zdjęcie z tamtego momentu, ale jest też rozwój wydarzeń, wszystko rozwija się i biegnie dalej i dalej… I jest czas, w którym jesteśmy osadzeni, w którym dochodzi do spotkania z astrologiem; jest też czas, który następuje później, po konsultacji. I jest oczywiście czas wcześniejszy, zanim nastąpił moment naszych narodzin. I czasami pracujemy też z horoskopem pełni lub nowiu, które miały miejsce, zanim się urodziliśmy.

Horoskop urodzeniowy, czyli obraz nieba z chwili narodzin jest jak punkt wyjściowy, to jest taki początek. Kiedy pracujemy w astrologii z jakimikolwiek rzeczami, wtedy czerpiemy z tego obrazu, zawsze na to patrzymy. Kiedy pracujemy z horoskopem jakiegoś wydarzenia albo firmy, nasz osobisty horoskop i tak ma znaczenie.


Co można się z tego dowiedzieć? Co jest tam zapisane?

Horoskop urodzeniowy pokazuje nasz potencjał.

Horoskop to zapis potencjału, z którym się rodzimy. Wszystkie gwiazdy, planety i światła np. Księżyc, Słońce, Wenus, Saturn, można odczytywać na różne sposoby. Reprezentują one różne siły i jakości, które mają znaczenie w naszym życiu, – kiedy żyjemy. Każda z nich obrazuje coś, co w naszym życiu się przejawia w taki czy inny sposób.


Jak to jest, że ludzie mają takie same horoskopy (urodzili się w tym samym miejscu i czasie np. o 03:15 w szpitalu w Warszawie), ale mają inne życia?

Jeżeli jest np. 30 osób, które się urodziły w tym samym miejscu i czasie, i mają takie same horoskopy, życie każdej z nich może ułożyć się inaczej, dlatego, że horoskop zawiera potencjał, ale potencjał będzie poddawany temu, przez co będzie przechodzić.

I realizacja ich potencjału może się przejawić różnie. Już w kilka dni po narodzinach wszystkie te osoby znajdą się w różnych miejscach, wszystkie mają różnych rodziców itd. Ich potencjał „wizualnie” jest taki sam lub bardzo podobny, ale są jeszcze inne czynniki, które mają znaczenie; ważne jest gdzie ten potencjał dotrze, co się z nim stanie, co się uda z niego zrobić, jak się przejawi.

W czasie życia mają dla nas znaczenie różne archetypowe siły, figury, motywy i zjawiska, np. życie i śmierć, szczęście, radość, smutek, temat relacji partnerskich, temat relacji międzyludzkich – np. relacja ze społeczeństwem, nasze dzieciństwo, wiek dorosły, nastoletni, starość, temat zdrowia, temat finansów, pieniądze, sytuacja materialna, nasze hobby, zdolności, gust, preferencje, temperament, ambicja, siła woli i inne.

I właśnie te wszystkie kwestie i to, jak w naszym życiu mogą być one poukładane, przyblokowane lub dostępne, dlaczego i kiedy, oraz jak coś uruchomić – z tym wszystkim możemy pracować, korzystając z astrologii. Między innymi poprzez pracę z horoskopem urodzeniowym.

Co widać w tym horoskopie?

Widać wszystkie potencjały, nasze słabości, nasze mocne strony. Widać jak (będzie) wyglądało nasze dzieciństwo i przez jakie rodzaje doświadczeń w życiu (z dużym prawdopodobieństwem) będziemy przechodzić.
Widać, na czym nasze życie będzie się koncentrowało, widać wiodące tematy i motywy naszego życia.
Widać jakie mamy tendencje, np. tendencje do uzależnień, hazardu, wierności czy zdrady, i inne. Jeżeli wystarczająco wcześnie się je rozpozna, np. w horoskopie dziecka, – często jest możliwość nadania dobrego kierunku energiom, figurom i siłom, które za nie odpowiadają, – tak, żeby w życiu człowieka (związku, firmy, zespołu) przejawiły się korzystnie, w zdrowy sposób. I na przykład miejsce ciągoty do alkoholu zajmie muzyka/gra na instrumentach lub religia (transformacja energii neptunicznej); potencjał do załamań układu nerwowego zostanie osłabiony np. przez wybranie zawodu elektryka albo wynalazcy (nadanie kierunku wpływom planety Uran) itd.

konsultacja-astrologiczna-irmina-wrona3

Wszystkie siły, które są reprezentowane przez gwiazdy, planety i światła przejawiają się jakoś w naszym życiu.

Archetypy są wielowymiarowe i mogą mieć różne znaczenia. Na przykład:

Położenie Słońca w horoskopie, jego aspekty i wszystko, co się z nim wiąże może pokazywać temat ojca. W horoskopie kobiety może pokazywać też temat męża. Pokazuje również kluczowy aspekt naszej świadomości, można powiedzieć że pokazuje naszą świadomość. Może też pokazywać kwestie dotyczące fizycznego organu w ciele, narządu jakim jest serce. Pokazuje też tę sferę życia, która jest dla nas szczególnie ważna – tak, że jesteśmy w niej oryginalnie zakotwiczeni, że urodziliśmy się z akcentem na coś położonym.

Saturn na przykład obrazuje sprawy dotyczące naszej dorosłości. Pokazuje temat granic, w bardzo szerokim i również duchowym znaczeniu. Jego położenie w horoskopie może wskazywać na to, gdzie leżą w życiu blokady i co w życiu wymaga rozwiązania, czym trzeba będzie się zająć, żeby to rozwiązać. Saturn jest też planetą karmy, mądrości i starego wieku.

Sprawdź również zapis naszych rozmów na temat Powrotu Saturna:
Czym jest Powrót Saturna? Cz. 1
Powrót Saturna – w praktyce & doświadczeniu Cz.2

Horoskop natalny jest niesamowicie obszerny i wielowarstwowy, da się z niego odczytać bardzo dużo informacji. Horoskop urodzeniowy jest trochę jak początek, nasz punkt wyjściowy (choć zarazem końcowy). Urodziliśmy się, ale Wszechświat jest w ruchu. Harmonijne i nieharmonijne wzajemne układy istotnych dla nas sił, nieprzerwanie tworzą się i rozpadają, oddziałując na nas.

konsultacje-astrologiczne-telefon-internet


Co może mi dać skorzystanie z konsultacji astrologicznej  / Opracowanie horoskopu urodzeniowego / praca z horoskopem urodzeniowym? W czym może mi to pomóc? 

W czasie życia przechodzimy przez różne, powtarzające się cykle (np. przez pory roku, związane z cyklem Słońca). Na przykładzie pór roku, widzimy że każda pora ma swoją charakterystykę i (w mniejszym lub większym stopniu) współgra ona z czymś, co dzieje się głęboko w nas.

Nie tylko nasze ciało i nasze życie, ale i nasza świadomość, doświadczanie świata i siebie samych podlega cyklom czasu i różnym czynnikom, towarzyszącym tym cyklom, charakterystycznym dla nich.

W świecie naszych uczuć i emocji też przeżywamy jesień i wiosnę (czasami zbiega się to z zewnętrznymi porami roku, a czasami nie). Psychiczna wiosna zaczyna się np. gdy coś się rodzi, gdy przychodzi czas początku (nowa relacja, nowa praca, nowe hobby). Wewnętrzna zima to czas, gdy coś się bezpowrotnie zakończyło, odeszło itd.

I jeżeli chcemy coś zasiać, dzięki astrologii mamy możliwość wybrania odpowiedniego czasu.

Gdy patrzymy z perspektywy astrologii – pod kątem życiowym – i np. założenie firmy nastąpi w nieodpowiednim momencie, kiedy jesteśmy w naszej biznesowej jesieni albo zimie, szanse rozkwitu i przetrwania biznesu są niewielkie. A nawet jeśli są, to i tak większe będą, jeżeli jesteśmy świadomi niesprzyjających wpływów danego okresu; dzięki temu przynajmniej możemy wprowadzić remedia, które pozwolą tej roślince przetrwać dany czas.

„Wiosną, latem, jesienią, a nawet zimą kwiaty kwitną. Korzystają ze wsparcia pogody, kontynuując swe kwitnienie, nawet mimo trudnej pogody. Żaden człowiek nie powinien więdnąć pod wpływem niekorzystnych okoliczności w życiu. Niech twoje życie kwitnie tak jak te kwiaty, to znaczy w pełni twojego ducha i w pełni siły życiowej.” – Hua-Ching Ni

astrokonsultacja.jpg

Dzięki pracy z astrologią możemy zobaczyć w jakim jesteśmy momencie; sprawdzić kiedy jest moment dobry, na co itp. Dzięki astrologii widzimy te zmieniające się czynniki pogodowe: pogody zdrowotnej, pogody biznesowej, miłosnej i innego rodzaju pogody w naszym życiu.

W ten sposób astrologia jest pomocna, ponieważ pozwala rozpoznać moment, w którym jesteśmy, wejść z nim w harmonię i najlepiej jak to możliwe dla nas, skorzystać z niego.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych wpisów i naszych mediów społecznościowych. Zapraszamy również na konsultacje astrologiczne – więcej informacji poniżej:

ZAPRASZAMY na konsultacje astrologiczne:

Praca z analizą horoskopu urodzeniowego człowieka, relacji (partnerskiej, rodzinnej, biznesowej, innej) lub projektu, zespołu czy firmy jest sesją terapeutyczną o wielopoziomowym działaniu.

Dzięki pracy z astrologią dogłębnie zrozumiesz i poznasz swoją sytuację, żebyś w konsekwencji mógł(a) łatwiej się w niej odnaleźć, wejść z nią w harmonię. I z tego miejsca również wprowadzić upragnione zmiany, które najpierw muszą się zadziać na poziomie świadomości. Ale nie świadomości w znaczeniu intelektu, a raczej faktycznego zrozumienia, doświadczenia i uzyskania osobistego wglądu.

Konsultacje dostępne są na bieżąco online – via Skype, Messenger, Zoom, telefon oraz na żywo w Krakowie, raz na 1-2 miesiące też w Łodzi, w języku polskim i angielskim.

ZAPISY & KONTAKT:

576 877 236 Annamaria Zaborniak – manager
516 615 773 Irmina Marta Wrona – osoba prowadząca

https://spaceluminous.com/kontakt/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *