TAROT: W jakiej sytuacji Tarot może być pomocny? Jakie są rodzaje rozkładów?

Część 5 naszych rozmów o Tarocie. Miłego czytania! ?

tarot irmina wrona konstelacje hellinger kroniki akaszy ustawienia rodzinne iching2.jpg

ANNAMARIA: Jakie są rodzaje rozkładów? I jak to wygląda od strony praktycznej? Możemy powiedzieć na moim przykładzie, ale możesz też, jeżeli masz jakieś inne przykłady, też je tutaj…

IRMINA: Jasne. Jeśli chodzi o rodzaje rozkładów – ogólnie na świecie jest ich niezliczona ilość. Mamy tak dużą różnorodność tego, że naprawdę jest w czym wybierać.  Każda osoba, która chce pracować z Tarotem i czuje, że to jest dla niej dobre pracować z Tarotem znajdzie coś dla siebie. Czy chce pracować dla siebie, czy dla klientów, czy dla przyjaciół… każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdy robię rozkład dla kogoś, najpierw muszę zapytać czego on potrzebuje, zrobić pewnego rodzaju rozeznanie. Czasami ktoś przychodzi po ogólną poradę życiową, a czasami ma wybraną konkretną sferę życia, której chciałaby się przyjrzeć. Czasami ma nawet bardzo konkretne pytanie – chce na przykład zapytać o to, czy powinien podpisać umowę z firmą nr 1, czy z firmą nr 2, czy w ogóle z żadną z nich… Czasami chce zapytać i o to, i też o relacje z różnymi osobami…

ANNAMARIA: Relacje osobiste albo biznesowe?

IRMINA: Tak. Partnerskie, biznesowe lub nawet przyjacielskie, albo relacje z osobami bliskimi, na przykład z naszej rodziny. Czasami rodzeństwo nie ma ze sobą dobrej relacji. Można skorzystać z rozkładów na relacje i przyjrzeć się ukrytym dynamikom pomiędzy nami a kimś.

Jest bardzo dużo rozkładów. Na początku spotkania, gdy ja i klient rozmawiamy, mówię jakie rodzaje rozkładów mogę mu zaproponować, jakie moim zdaniem będą dobre w tej konkretnej sytuacji.

Jest wiele rozkładów dla relacji partnerskich – miłosnych i biznesowych, i dla różnych innych  relacji międzyludzkich.

Od mojej nauczycielki mam też trochę tzw. rozkładów psychologicznych. Korzystając z nich możemy na przykład przeanalizować jak zmienia się nasza osobowość, jakie archetypy dominują w danym czasie. Charakter i elementy tych rozkładów nawiązują do koncepcji jungowskich.

ANNAMARIA:
W swoim życiu korzystasz z wiedzy psychologicznej?

IRMINA: Tak. Można tak powiedzieć. Choć pojęcia “psychologia/psychologiczny” to obecnie śliski grunt. Nie wiem, co obecnie jest przekazywane na studiach psychologii. Mam trochę znajomych psychologów, i wśród nich osoby, które kończyły studia niedawno, takie które są psychologami z długim stażem, i takie, które w tym momencie studiują psychologię, ale zwyczajnie nie pytałam ich co mają na studiach. Po prostu…

ANNAMARIA: Tarot może korzystać z wiedzy astrologicznej, tak samo właśnie może korzystać z wiedzy psychologicznej na bazie Junga…

IRMINA: Może, jak najbardziej.

ANNAMARIA: Ja to czuję i tak to widzę, że to wszystko jest spójne, bo rzeczywiście astrologia też jest związana z symbolami; cały czas o tym wspominałaś…

IRMINA: Archetypy – w astrologii też je mamy, jak najbardziej.

ANNAMARIA: Archetypy, tak. Znaczy w ogóle w kulturze, na pewno… też symbolizują pewne jakości, wartości, więc to jest oczywiste i to jest spójne.

A wracając jeszcze do tych rozkładów: jak to wygląda praktycznie?

Czy można zadać pytanie – na przykład ‘co zrobić w danej sytuacji?’ Albo, na przykład być w takiej sytuacji życiowej, że ma się decyzję do podjęcia, i ma się kilka… – tak jest w moim przypadku właśnie – że ja mam kilka…

IRMINA: Wariantów.

ANNAMARIA: …kilka wariantów, i tak naprawdę nie wiem który wariant przyniesie mi najwięcej korzyści. Czyli Tarot może też być pomocny w takiej sytuacji?

IRMINA: Tak.

ANNAMARIA: Jakie mogą być jeszcze sytuacje… Z jakimi problemami, z jakimi pytaniami… W jakich sytuacjach ludzie mogą skorzystać z dobrodziejstwa Tarota?

IRMINA: Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, jest to wspaniałe narzędzie pomocnicze. Oczywiście nie wiadomo czy Tarot nam powie którędy droga, ale na pewno jest szansa, że zobaczymy spośród kilku wariantów, w którą stronę się to wszystko rozwija. A bardzo często widać, że np. tędy na pewno nie.

W czym Tarot może być wyjątkowo pomocny – żeby tak już domknąć to pytanie – na pewno w zobaczeniu relacji między nami a drugą osobą.

tarot irmina wrona konstelacje hellinger kroniki akaszy ustawienia rodzinne iching3.jpg

ANNAMARIA: Gdy chcę zobaczyć relację między mną, a – nie wiem – partnerem, rodzeństwem… szefem.

IRMINA: Tak, wtedy możesz zobaczyć, na przykład – w jakim stanie jest ta relacja… jaką rolę Ty grasz w tej relacji, czego ta relacja ma Cię nauczyć – to są też takie rozkłady bardziej psychologiczne. W jaki sposób Ty wpływasz na kogoś, a jak on na Ciebie. W ogóle relacyjnych rozkładów jest bardzo dużo.

Bardzo dobre są też rozkłady pokazujące nam ścieżki decyzji. Kiedy mamy… wahamy się nad podjęciem decyzji – wziąć to, to, czy tamto? To też jest fajne.

ANNAMARIA: Czyli to mnie dotyczy dzisiaj, tak?

IRMINA: Możemy to zrobić, tak. Takie rozkłady – ‘co będzie lepsze?’ I obserwujemy. Są rozkłady bardziej ogólne, obrazujące jak cała sprawa wygląda.

ANNAMARIA: A na przykład można zadać takie pytanie ‘co zrobić?’ Jeżeli mam jakieś marzenie, pragnienie, potrzebę, dążenie, to na przykład też mogę zadać pytanie ‘co zrobić, żeby to osiągnąć?’

IRMINA: Można to zrobić, chociaż może trochę konkretniejsze byłoby, gdybyśmy to ukierunkowały, dały pewne propozycje. Jeżeli masz jakąś potrzebę, to którędy droga? Czy kontakt z tą osobą mnie tam może przeprowadzić, albo czy pójście na to szkolenie albo kurs mi to da?

ANNAMARIA: Ale – jak rozumiem – jeżeli ktoś przychodzi do Ciebie z jakąś konkretną sytuacją życiową, tak? To Ty wtedy nakierowujesz go… pomagasz mu… jakby wspólnie szukacie pytania, które on ma zadać Tarotowi?

IRMINA: Tak

Inne materiały na temat Tarota i dostępne usługi:

CZĘŚĆ 1 Czym jest i jak działa Tarot?

CZĘŚĆ 2 Czy przyszłość można przewidzieć?

CZĘŚĆ 3 Czy Tarot może zaszkodzić?

CZĘŚĆ 4 Tarot Astrologiczny: Wykorzystanie wiedzy astrologicznej w pracy z kartami

SESJE TAROTA – Podstrona poświęcona Tarotowi


ZAPISY & KONTAKT Z NAMI:

https://spaceluminous.com/kontakt/
576 877 236 Anna Maria Zaborniak – Manager

tarot-rozklady-z-kart

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *