Astrologia Medyczna

„Lekarz bez wiedzy astrologicznej nie ma prawa nazywać siebie lekarzem.” – Hipokrates

W jaki sposób astrologia może pomóc nam w kwestiach zdrowotnych?

Astrologia może odsłonić obraz potencjałów zdrowotnych człowieka; jego predyspozycje do określonych dolegliwości – zarówno w skali całego życia, jak również w konkretnym czasie, w konkretne lata, miesiące, tygodnie, dni.

Ludzie rodzą się z rozmaitymi potencjałami, np. z predyspozycjami do pewnych schorzeń o podłożu genetycznym. Rodzą się z nimi i mają w sobie taki potencjał, ale samo to, że mają potencjał nie oznacza jeszcze, że będą chorowali: może tak, może nie.

Z pomocą astrologii możemy zobaczyć jakie czynniki będą miały negatywny, a jakie korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Wbrew pozorom, nie zawsze, nie dla każdej osoby takie same czynniki będą działały podobnie. Na przykład dla jednej osoby życie w mieście będzie korzystne. Kiedy wokół zawsze jest aktywnie, jest pełno ludzi i wydarzeń – będzie czuła, że chce jej się żyć i będzie się czuła dobrze. Dla innej takie środowisko może być męczące i w dalszej perspektywie może osłabić ją emocjonalnie, a później dać podłoże chorobom ciała.

Dzięki astrologii medycznej możemy zobaczyć też jaki sposób leczenia dla konkretnego człowieka ma szanse przynieść pożądane rezultaty. Czy np. farmakologia czy medycyna naturalna będzie skuteczna dla danej osoby, i w danej sytuacji.
Każdy człowiek i każda sytuacja są inne, więc z dwóch osób chorujących na teoretycznie tę samą chorobę – dla jednej leczenie ziołami zadziała skutecznie i pozwoli na powrót do zdrowia, a dla drugiej nie.
Jeżeli mamy zdrowotny problem, warto zajrzeć głębiej i sprawdzić jakie rodzaje kuracji będą skuteczne w naszym przypadku.

Zastosowanie astrologii elekcyjnej dla celów zdrowotnych.
Wybór dat zabiegów z zakresu medycyny i medycyny estetycznej, w tym akupunktury, masaży i wszystkich zabiegów, które ingerują w ciało.

Wszystkie organy i części naszego ciała są połączone z energiami danych planet i znaków, rządzone przez energie konkretnych planet. Pracując z tematami medycznymi od strony astrologicznej, zawsze patrzymy na daty i godziny zabiegów, które mają być wykonane.

Do wyznaczania dat, terminów korzystamy z astrologii elekcyjnej (więcej o astrologii elekcyjnej przeczytasz w jednym z kolejnych wpisów). Wybieramy konkretny moment na zabieg, uwzględniając to, jaki cel chcemy osiągnąć. Np. zawsze wykluczamy dzień, który nie jest dobry na zabieg, na konkretnym organie.

Istnieją różne systemy astrologiczne np. astrologia wedyjska, chińska, tybetańska i inne. Wszystkie z nich mają w to wgląd i korzystają z tego. Wiemy, że są dni, w które nie należy wykonywać żadnych zabiegów medycznych, ponieważ istnieje duże ryzyko niepowodzeń i powikłań.
Wliczają się w to duże operacje, ale też mniejsze, drobne zabiegi, zabiegi medycyny estetycznej; ogólnie wszystkie zabiegi, podczas których zachodzi mechaniczna ingerencja w ciało.
Są też dni, kiedy dla konkretnej osoby i konkretnego zabiegu energia jest harmonijna i sprzyjająca, lub nie.

Dlaczego w niektóre dni należy unikać zabiegów medycznych, z perspektywy astrologii?

Ponieważ są dni, gdy nasza energia życiowa jest skoncentrowana w wybranych częściach ciała; i nie należy ingerować w te miejsca, żeby nie uszkodzić jej.

Dzięki astrologii istnieje możliwość sprawdzenia tendencji, które dominują w danym czasie i wybrania najlepszego dostępnego dla nas terminu np. w szpitalu, klinice państwowej albo prywatnej. Terminu, który zawiera taką energetykę, takie ułożenia planet i świateł, które sprzyjają pomyślnym rezultatom planowanego zabiegu.

Podobnie jak w przypadku wybierania daty ślubu, czyli tak naprawdę wybierania konkretnego momentu, w którym oboje narzeczeni powiedzą sobie „tak”, – tutaj również wybieramy konkretny dzień i dokładną godzinę. Jest to niezwykle szczegółowe i zabiegi wykonane w odpowiednim czasie mają bardzo wysoki wskaźnik powodzenia. Bezpiecznie przebiegają i dają pożądane rezultaty.

Tyczy się to wszystkich zabiegów, operacyjnych, dentystycznych, zabiegów upiększających; – wszystkich, gdzie następuje ingerencja w ciało.

Na jakiej zasadzie odbywa się astrologiczny wybór daty właściwej na zabieg medyczny lub operację?
Na czym się bazuje przy wybieraniu takiej daty?
Na czym to polega, co ma znaczenie?

Patrzymy na to, czego ma dotyczyć zabieg, na jakim organie lub elemencie ciała ma być wykonany. Każdy element naszego ciała jest rządzony przez pewną planetę lub kombinację planet. Dany dzień może być niekorzystny na zabieg na stopie, ale może być korzystny na zabiegi na wątrobie.
Zawsze patrzymy na konkretną osobę, która ma być poddana operacji lub zabiegowi medycznemu. To, czy konkretny dzień i godzina są dobre dla danej osoby, prawie zawsze musimy rozpatrywać przez pryzmat jej osobistego horoskopu. Trzeba sprawdzić co się dzieje w jej energii i szczególnie w temacie organu lub części ciała, której dotyczy operacja lub zabieg. Trzeba wybrać taki moment, kiedy to jest bezpieczne, żeby mechanicznie ingerować w ten fragment organizmu.

Astrologia medyczna oferuje duże wsparcie w tym zakresie, tak żebyśmy mieli więcej sukcesu w temacie naszego zdrowia.

„W zdrowym ciele zdrowy duch.”Połączenie ciała i ducha w ujęciu astrologii medycznej

Stare systemy medyczne takie jak np. medycyna chińska, tybetańska czy Ayurveda, które od tysięcy lat nieprzerwanie badają związki i zależności między ciałem a duchem, a teraz już, również nasza młodsza, zachodnia medycyna, – zgodnie weryfikują i uczą, że istnieje połączenie między naszymi myślami i emocjami, a tym, co dzieje się w naszym ciele; że ciało, emocje i myśli wzajemnie wpływają na siebie.
Jeżeli czujemy dużo gniewu czy strachu, wpływa to na biochemię naszego ciała. Jeżeli np. depresja trwa zbyt długo, na poziomie ciała tworzy się środowisko sprzyjające rozwinięciu się ciężkich chorób mentalnych i fizycznych.

Czasami komuś dolega coś, co ma podłoże genetyczne i/lub rodowe. Czasem nawet robiąc rozeznanie, człowiek nie jest w stanie stwierdzić czy ktoś z jego krewnych, z przodków miał taki a taki problem, ale widać to w genie.

Z pomocą astrologii jesteśmy w stanie odczytać i sprawdzić z jakim obszarem życia jest związany dany problem zdrowotny (np. z pracą, z pieniędzmi, z relacjami rodzinnymi itp.), i która dolegliwość jest przyniesiona na mocy związków z przodkami.

astrologia medyczna irmina wrona konsultacja astrologiczna ustawienia astrologiczne systemowe

Dzięki temu możemy zrozumieć, że oprócz zrobienia czegoś fizycznie np. zabiegu w szpitalu, –  żeby skutecznie uzdrowić dany problem medyczny – często będziemy musieli również przyjrzeć się naszym związkom z krewnymi, przyjrzeć się „ciału naszej rodziny” – naszemu systemowi rodzinnemu.

W niektórych przypadkach zdrowie przychodzi dopiero wtedy, gdy uporamy się z tematami rodowymi, osobistymi czy karmicznymi, z tym co leży głębiej niż poziom ciała.
Takie dodatkowe klucze i wskazówki też są zawarte w naszym horoskopie i możemy je wyczytać z pomocą astrologii.


Dieta & temat odżywiania

Musimy jeść przez całe życie. Temat odżywiania jest silnie powiązany z naszym zdrowiem i również tutaj astrologia znajduje zastosowanie.

Bywa tak, że ludzie porywają się na „super diety”, które nie są z nimi kompatybilne. Jakiś wynalazek wspaniałego naukowca może być szkodliwy akurat dla Ciebie.

Astrologia pozwala zobaczyć jakie są nasze tendencje zdrowotne jeśli chodzi o kwestie żywieniowe.
Osobą sprawą jest wizyta u dietetyka. Jeżeli masz problem z żywieniem, taki jak np. nadwaga, bulimia, anoreksja lub inny – wtedy warto będzie się mu przyjrzeć astrologicznie, bo będzie widać, co tam działa i którędy biegnie droga do wyzdrowienia. Wciąż główna część pracy należy do Ciebie, a pewna część należy też do dietetyka i do lekarzy, specjalistów, którzy mają inny zakres pracy terapeutycznej/leczniczej, niż astrolog (niż astrologia medyczna i astrologia ogólnie).

Astrologia pokaże przyczyny, podłoże problemu. A często odsłoni także sposoby i metody, jakie mogą okazać się skuteczne, żeby się z nim uporać.

Kiedy ludzie mają problemy, z którymi po prostu nie można nic zrobić, – bo są czasem i takie problemy, których się po prostu nie usunie – to, co człowiek może zyskać z konsultacji astrologicznej wtedy, to głęboki wgląd w przyczyny i w znaczenie problemu w jego życiu, w szerszym obrazie. Być może również wskazówki na to, jak zrobić użytek z tej sytuacji, (która nie podlega zmianom).


Posty, głodówki, rzucanie nałogów

Jeżeli od dawna próbujesz schudnąć, podejmujesz próby postu (zdrowotnego, religijnego) albo skończenia z nałogiem, –  próby, które w mniejszym lub większym stopniu jednak ciągle kończą się niepowodzeniem, – prawdopodobnie zaczynasz w niewłaściwym czasie.
Możliwe też, że akurat dla Ciebie działania inne niż te, które do tej pory podejmowałeś/aś, dadzą bardziej wymierne rezultaty.
Jest możliwość przyjrzenia się temu tematowi przy pomocy wiedzy astrologicznej i znalezienia rozwiązań.

Najczęściej chodzi po prostu o to, żeby wejść w harmonię z większymi ruchami Kosmosu i skorzystać z odpowiedniego czasu, gdy potencjalnie wspierające nas siły są aktywne i zaangażowane w naszą sytuację. 
Żeby nie rozpoczynać, kiedy metaforycznie nasz statek płynie pod wiatr, tylko zdystansować się i zobaczyć wszystko z szerszej perspektywy. Zrozumieć nasze miejsce i moment, w którym się znajdujemy, i wyruszyć gdy wiatr będzie „wiał w żagle.” 

Co oferuje astrologia medyczna:

✵Wybór odpowiedniego czasu, terminu, daty na operację, zabieg, badanie (są takie dni/tygodnie, kiedy badania wychodzą przekłamane, np. gdy planeta Merkury jest w retrogradacji lub tworzy nieharmonijne aspekty z Neptunem), kurację; oraz określenie, kiedy definitywnie nie należy tego wykonywać.
✵Posty, głodówki, odchudzanie &
✵Rzucanie nałogów – kiedy rozpocząć, żeby odnieść sukces
✵Wybór dobrych i sprawdzenie niekorzystnych dni/terminów na zabiegi medycyny estetycznej – kiedy umówić się na zabieg, żeby zapobiec komplikacjom i uzyskać pożądany efekt.
✵Ciąża – trudności z zajściem w ciążę i trudności z ciążą. (Szerzej o tym, w jaki sposób astrologia może pomóc w tematach ciąży przeczytasz w jednym z naszych kolejnych artykułów. )
✵Odczyt stanu zdrowia i potencjału zdrowotnego z horoskopu

Czytaj również: Co to jest horoskop? Co nam pokazuje? Co możemy z niego odczytać?

konsultacje-astrologiczne-telefon-internet

ZAPRASZAMY na konsultacje astrologiczne:

Praca z analizą horoskopu urodzeniowego człowieka, relacji (partnerskiej, rodzinnej, biznesowej, innej) lub projektu, zespołu czy firmy jest sesją terapeutyczną o wielopoziomowym działaniu.

Dzięki pracy z astrologią dogłębnie zrozumiesz i poznasz swoją sytuację, żebyś w konsekwencji mógł(a) łatwiej się w niej odnaleźć, wejść z nią w harmonię. I z tego miejsca również wprowadzić upragnione zmiany, które najpierw muszą się zadziać na poziomie świadomości. Ale nie świadomości w znaczeniu intelektu, a raczej faktycznego zrozumienia, doświadczenia i uzyskania osobistego wglądu.

Konsultacje dostępne są na bieżąco online – via Skype, Messenger, Zoom, telefon oraz na żywo w Krakowie, raz na 1-2 miesiące też w Łodzi, w języku polskim i angielskim.

ZAPISY & KONTAKT:

https://spaceluminous.com/kontakt/
576 877 236 – Annamaria (manager) & Irmina (osoba prowadząca)Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *