CZ. 2 – Jak wykorzystać czas retrogradacji Merkurego?

Jak konstruktywnie wykorzystać czas retrogradacji Merkurego?

Merkury odpowiada za naszą komunikację, czyli sposób w jaki się wyrażamy – czy jesteśmy rozmowni z natury czy nie, czy nasz przekaz werbalny jest bezpośredni czy nie, i tak dalej.

Merkury odpowiada również za nasz sposób myślenia. Pokazuje jaki mamy „charakter” umysłu. Czy jesteśmy z natury skupieni: czy nasz umysł jest aktywny, czy na co dzień odpływamy do świata marzeń? Czy mamy nawyk drążenia tematu do dna, czy raczej myślimy o rzeczach przyziemnych unikając zaglądania do głębszych warstw naszych myśli?

Znak i dom, w których położony jest Merkury w naszym horoskopie urodzeniowym, oraz aspekty jakie tworzy Merkury pokazują jak to jest w naszym przypadku. 

W czasie retrogradacji Merkurego, nasza „zewnętrzna” komunikacja – werbalna jest osłabiona, natomiast wzmocnione są procesy umysłu. Umysł jest zwrócony do wewnątrz. Stąd pomyłki i niedociągnięcia w „zewnętrznym” świecie materii.

W czasie retrogradacji Merkurego lepiej jest wystopować z nowymi projektami w znaczeniu uruchamiania ich w świecie materii.
Ale jest to dobry czas na planowanie rzeczy, analizowanie ich od różnych stron i wewnętrzną pracę nad tym, co później – kiedy Merkury ruszy do przodu, będziemy mogli wprawić w życie.

⛅️

Komunikacja i myślenie są charakterystycznymi tematami dla Merkurego jako władcy znaku Bliźniąt.

Merkury jest również władcą znaku Panny. Panna porządkuje rzeczy i potrafi zmobilizować się do zrobienia tego, co nudne, niewdzięczne, męczące, ale praktyczne i potrzebne.

W tym znaczeniu, czas retrogradacji Merkurego może być z powodzeniem wykorzystany do robienia porządku tam, gdzie od dawna go brakuje. W tym czasie możemy uporać się ze sprawami, które odkładaliśmy ciągle na kiedyś, ponieważ zniechęcało nas samo myślenie o nich.

Mogą to być porządki w domu lub mieszkaniu, ale też porządki w poszczególnych sferach życia i porządki w naszych myślach (i uczuciach, zwłaszcza teraz gdy w retrogradacji jest też Wenus – jeszcze do końca stycznia 2022).

⛅️

Reaktywacja projektów rozpoczętych w przeszłości, które z różnych powodów nie działają jest kolejną kategorią czynności, do których z powodzeniem możemy wykorzystać okres retrogradacji Merkurego.

Ogólnie retrogradacja planet zawiera element powrotu do tego, co było wcześniej, do przeszłości – zarówno przeszłości z czasu naszego życia, jak i w sensie karmicznym – z wcześniejszych żyć.

⛅️

Możesz odwiedzić nowe miejsca (w których jeszcze nie byłe/aś) na retrogradującym Merkurym, ale miej świadomość, że jest wysoce prawdopodobne, że nie wrócisz już te miejsca.
Wyjątkiem od tego są miejsca o charakterze duchowym jak np. centra medytacyjne.

Spotkanie z mistrzem duchowym, którego wcześniej nie spotkałe/aś nie musi być jednorazowym spotkaniem, mimo że pierwszy raz spotkasz go w czasie retrogradacji Merkurego.
Możliwe, że znaliście się w poprzednich życiach, a obecna sytuacja jest powrotem w tzw. strumieniu umysłu, do tego, co Twojemu umysłowi jest już znane na głębszych warstwach świadomości.

Niektóre z miejsc odwiedzanych w czasie retrogradacji Merkurego po raz pierwszy, możesz spróbować odwiedzić ponownie, kiedy znów będzie czas retrogradacji Merkurego – w przyszłości.

⛅️

Merkury jest związany z komunikacją i wyrażaniem się, również jest planetą która sprzyja dziennikarzom i pisarzom.
x Czas retrogradacji jest dobrym okresem na tworzenie prac, ale kiepskim na ich publikowanie. Teraz jest dobry czas żeby przygotować i edytować teksty; natomiast opublikować je lepiej będzie w czasie, kiedy Merkury będzie dyrekcyjny.

⛅️

Merkury odpowiada również za procesy nauki i uczenia się, szczególnie nauki z pozycji ucznia. Jest to dobry czas na poszerzanie wiedzy, siedzenie w książkach, robienie zadań itp.

Dobry czas na wymyślanie rzeczy, ale kiepski na ich ogłaszanie.
Dobry na planowanie, analizowanie i nadawanie struktury, ale niekorzystny na wprowadzanie tego w życie.
Dobry na pisanie tekstów i przygotowywanie fragmentów projektu, ale niesprzyjający prezentowaniu gotowej pracy w świecie materii.
Dobry na porządkowanie życia i weryfikację np. wypunktowanie sobie spraw, które trzeba załatwić (np. w urzędzie albo złożenie cv), ale niedobry na podejmowanie tych działań.

?

Podsumowując: jest to dobry czas na wewnętrzną refleksję i na porządkowanie życia, układanie planów, wycofanie się z aktywnego działania np. mówienia i obserwację tego, co się dzieje wokół nas i w naszym umyśle, wyciągnięcie wniosków, podjęcie planów, które będzie można zacząć aktywnie wprowadzać w życie, gdy Merkury znów będzie w ruchu prostym. 

Irmina W.

Irmina W.  ???️Kontakt z nami: ?Directionfuture.media@gmail.com ?https://spaceluminous.com/kontakt/ ☎️516 615 773, 576 877 236 Irmina  ?Nasze media: Www: https://spaceluminous.com/ & directionfuture.biz Facebook: Direction Future Kierunek Przyszłość Irmina Wrona Instagram: https://www.instagram.com/directionfuture/ Youtube: Direction Future Tiktok: https://www.tiktok.com/@directionfuture? Paypal: trillionsunz@gmail.com Myworld: https://myw.tf/dt7w1q

Kontakt z nami:

516 615 773, 576 877 236 Irmina

Nasze media:
Www: https://spaceluminous.com/ & directionfuture.biz
Facebook: Direction Future Kierunek Przyszłość Irmina Wrona
Instagram: https://www.instagram.com/directionfuture/
Youtube: Direction Future
Tiktok: https://www.tiktok.com/@directionfuture?
Paypal:
Myworld: https://myw.tf/dt7w1q

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *