Poczucie własnej wartości: Skąd się bierze niskie poczucie wartości i jak uzdrowić tą sferę?

Tutaj powiem o poczuciu własnej wartości. O tym, dlaczego mamy niskie poczucie wartości własnej i/lub wartości innych osób. Skąd się to bierze?

Jeżeli masz taki problem, ten tekst jest dla Ciebie. Jeśli chcesz zrozumieć zjawisko niskiego poczucia własnej wartości, kompleksów i wstydu przed pokazywaniem się innym i mówienia na swój temat, w tym miejscu masz możliwość poszerzenia swojej wiedzy.

Niskie poczucie wartości wynika z tego, że w sercu odrzucamy pewne osoby, z którymi jesteśmy związani.

Nie dostrzegamy wartości naszego ojca i/lub matki.
Mama miała negatywne spojrzenie na tatę i/lub w drugą stronę.
Pomiędzy członkami rodziny, z której pochodzimy (biologiczni rodzice i dalsi przodkowie) są lub były problemy związane z tym, że poszczególne osoby patrzyły na siebie wzajemnie z pogardą, z brakiem szacunku albo przynajmniej postrzegały siebie samych i innych jako małowartościowych.

Problemem jest szczególnie sytuacja, kiedy nie mamy w sobie harmonii z tym, jak to wygląda lub jak to wyglądało wcześniej.

Osoba, która ma w sercu zgodę na swoich rodziców takich, jacy byli i jacy są, dostrzega, rozpoznaje i jasno odczuwa swoją silną wartość.
Również wtedy, gdy rodzice nie byli dobrzy w niektórych sprawach, albo w ogóle – z pewnego punktu widzenia, czy nawet obiektywnie.

W naszym poczuciu własnej wartości działa opór przeciwko, lub zgoda na to, jaka jest nasza przeszłość.

Na wszystkie, dobre i złe wydarzenia, które miały miejsce w naszej rodzinie; w czasie naszego dzieciństwa, i wcześniej – przed naszymi narodzinami.

Na to jacy byli i jacy są nasi rodzice, ich rodzice, rodzeństwo, a także nasi byli partnerzy, a nawet byli partnerzy naszych rodziców, oraz inne ważne osoby, których pojawianie się i zanikanie w życiu naszych krewnych miało wpływ na losy naszego rodu, i przez to na nas.

Znaczenie ma również to, jak my się zachowujemy/zachowaliśmy i jaka jest nasza wewnętrzna postawa wobec nich.

Jeśli masz poczucie, że ktoś z Twoich przodków lub bliskich osób jest głupi, brzydki, lub był taki dla innych, może być Ci głupio pokazywać się przed innymi, lub możesz mieć wrażenie, że nic nie znaczysz.

Jeżeli faktyczna wartość jest przez nas dostrzegana, wówczas – nie jest tak, że jeżeli człowiek jest bogaty albo przystojny to jest dobrze postrzegana, a jeżeli jest biedny albo wygląda przeciętnie, to jest źle postrzegana.

Wysokie lub niskie poczucie wartości (własnej wartości lub wartości innej osoby np. rodzica, dziadka, partnera, przyjaciela, wspólnika itd.) jest niezależne od pozycji, statusu i innych powierzchownie ważnych dla większości społeczeństwa, w tym również dla nas, kwestii materialnych/zewnętrznych.

Zewnętrzne elementy, którym przypisujemy wartość – takie jak status społeczny, majątkowy, wygląd itp., mają znaczenie, ale nie są one gwarantem wysokiego poczucia wartości u osoby, która je ma.
Tak samo nie pozwalają one na bycie postrzeganym przez inną osobę, jako ktoś bardziej wartościowy niż inni ludzie, którzy tych jakości nie mają, lub u których są one słabsze, ale którzy z różnych powodów mają większe znaczenie dla tej osoby.

Chodzi o harmonię która jest w Twoim sercu. O balans, który może być zaburzony lub utrzymany.

Jeżeli jest w nas harmonia, to wtedy widzimy wartość taką, jaka ona jest, i żyjemy w prawdzie z samym sobą. Czujemy się dobrze z tym, gdy widać wszystko na nasz temat, w chwili kiedy patrzymy się na kogoś, nawet jeżeli jesteśmy przez tą osobę prześwietleni na wylot. Podobnie, kiedy występujemy publicznie, gdy patrzą na nas inni.

Jak jest w Twoim przypadku? Zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami ♡

Irmina W.

Zapraszam na sesje indywidualne i warsztaty online, dostępne w języku polskim i angielskim. Pracuję różnymi metodami, w oparciu o m. in.
Ustawienia Systemowe (certyfikat oficjalnej, głównej szkoły Berta Hellingera Szkoła Cichych Ustawień Gerhard Walper),
naukę astrologii (studia w Moskiewska Akademia Astrologii, po 5 latach studiów),
wiedzę feng shui (Yap Cheng Hai Academy, po kursie zaawansowanym),
informacje z Kronik Akaszy (w przekazie od Gabrielle Orr),
wzorce coex i matryce okołoporodowe psychologii transpersonalnej (w ujęciu Stanislava Grofa),
terapię traumy (różne systemy, w tym Ustawienia intencji w modelu Franza Rupperta i inne),
& Więcej.

Wszystkie sesje dostępne są na bieżąco online via Skype, Messenger, Zoom i przez telefon, w języku polskim i angielskim.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie i raz na czas w Łodzi, okazjonalnie też w innych miastach w Polsce i poza.

???????:

https://spaceluminous.com/kontakt/
516 615 773, 576 877 236 Irmina

?????:
Www: https://spaceluminous.com/ & directionfuture.biz Facebook:
https://www.facebook.com/SoulsOfSpace
YT & Titktok: Direction Future

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *