Cykl Księżyca – Zastosowanie faz Księżyca w codziennym życiu

Cykl Księżyca Zastosowanie faz Księżyca w codziennym życiu Irmina Wrona Konsultacje

W tym miejscu omówię temat faz Księżyca, oraz tego jak możemy je zastosować, żeby wspomóc nasze codzienne czynności.

Malejący Księżyc

Jeżeli chodzi o Księżyc, który ubywa/maleje i schodzi do nowiu, jest to dobry czas na kuracje oczyszczające.
Zarówno jeśli chodzi o nasze ciało jak i nasz umysł.

Jest to bardzo dobry czas na medytacje oczyszczające, na pracę energetyczną i duchową, która współgra z oczyszczaniem karmy. I w ogóle z tym, żeby czegoś było mniej; żeby coś odpiąć, odpuścić, by rzucić nałóg, ograniczyć spożywanie danych pokarmów itp.

Czas, kiedy Księżyc ubywa i schodzi do nowiu, szczególnie im bliżej nowiu, jest dobry na zamykanie, na ucinanie i na kończenie.

Nów Księżyca

Czas nowiu Księżyca, który liczę od około 24 godzin przed kulminacją nowiu do 24 godzin po jego kulminacji, nie jest dobrym czasem na zabiegi medyczne i na pracę z ciałem, ponieważ jest ono receptywne i bardziej narażone na uszkodzenia.

Księżyc jest związany z aspektem naszego fizycznego ciała i dlatego ciało potrafi silnie reagować na ruchy Księżyca.
Statystycznie, w czasie nowiów i pełni rodzi się i umiera więcej ludzi, niż w pozostałych okresach cyklu księżycowego.

Czas nowiu Księżyca jest bardzo dobry na pracę energetyczną, na pracę mentalną, ale jeżeli chodzi o ciało, lepiej jest go wtedy nie przeciążać.

Moment nowiu charakteryzuje się osłabioną energią.

Dlatego, jeżeli chodzi o rozpoczynanie nowych projektów w czasie nowiu, polecam odczekać przynajmniej kilkanaście godzin od momentu kulminacyjnego,

żeby energia na której tworzony jest projekt, spotkanie lub wydarzenie, miała wyraźnie zaakcentowany aspekt wznoszenia i wzrastania.

Rosnący Księżyc

Projekty, które są nowe; nowe, czyli znajdujące się w ich chwili otwierania, tworzenia, stawiania pierwszego fundamentu, lepiej się rozwijają, gdy są tworzone na rosnącym Księżycu,
który w tym przypadku należy liczyć od minimum 24 godzin od chwili nowiu, przez około 2 tygodnie, aż do czasu pełni.

Czas, gdy rośnie energia Księżyca, czyli po nowiu aż do pełni, jest dobry na wzmacnianie naszej energii i siły życiowej.
Zarówno jeśli chodzi o różne kuracje zdrowotne np. witaminowe, wzmacniające ciało, o wzmacnianie siły fizycznej; jak i o wzmacnianie naszej siły psychicznej i sfer emocji.

Sprzyjający czas na to, by rzeczy poszerzać, zwiększać, i na tworzenie projektów jest wtedy, kiedy Księżyc zbliża się do pełni.

Pełnia Księżyca

Czas pełni, podobnie jak czas nowiu, jest czasem, na który nasze ciało może reagować bardziej intensywnie.

Jeżeli wybieramy się na operację lub zabieg medyczny, zazwyczaj lepiej jest je zrobić np. 2 dni przed pełnią, niż w dzień pełni.
Czas pełni Księżyca liczę od 24 godzin przed kulminacją pełni do 24 godzin po niej.

W czasie pełni i nowiu, w większości przypadków, odradzam zabiegi medyczne.
Zabiegi mogą być wykonane dobrze, ale nasze ciało jest zbyt wrażliwe, i dlatego lepiej jest wykonać zabiegi trochę wcześniej lub trochę później.

Czas pełni jest dobrym czasem na pracę energetyczną, na spotkania i większe wydarzenia, na finalizowanie spraw.

Ważne jest jednocześnie pamiętać, że pełnia charakteryzuje się silną, „wyłamującą” energią. Energią, która zawiera napięcie, i która także sprzyja sytuacjom wymuszającym rozładowywanie nagromadzonych napięć, co może skutkować dobrymi lub trudnymi wydarzeniami.

Dlatego w czasie pełni lepiej jest być w miarę możliwości ostrożnym i skupionym, być jeszcze bardziej opanowanym – np. za kierownicą albo w rozmowach z bliskimi lub w pracy, niż w pozostałe dni.

Jeżeli wiemy jak skorzystać z faz Księżyca, możemy zrobić większy użytek z okoliczności i sytuacji, które się pojawiają, i mieć więcej sukcesu w naszym życiu codziennym.

Irmina Wrona

Więcej:

Zapraszam na sesje indywidualne, szkolenia, warsztaty i kursy, dostępne w języku polskim i angielskim, osobiste i dla biznesu

Praca z analizą horoskopu urodzeniowego człowieka, relacji (partnerskiej, rodzinnej, biznesowej, innej) lub projektu, zespołu lub firmy jest sesją terapeutyczną o wielopoziomowym działaniu.

Wszystkie sesje dostępne są na bieżąco online i przez telefon. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie, Katowicach i Łodzi.

+48 516 615 773 Irmina
https://spaceluminous.com/

#sezonwodnika #pełniawlwie #pełniaksiężyca #pełniawznakulwa #znakizodiaku #fazyksiężyca #księżyc #pełnia #astrolog #konsultacje #astrologiczne #konsultacja #ustawienia #konstelacje #znakizodiaku #kronikiakaszy #odczytyzkronikakaszy #synchronizacjakwantowa #dwupunkt #konsultacjefengshui #iching #tarotpolska #ustawieniasystemowe #ciało #emocje #umysł #planety #gwiazdy #światła

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *