Franz Ruppert: Przepracowanie traumy

PRZEPRACOWANIE TRAUMY – Franz RuppertWyjścia z traumy nie można dokonać na drodze poznania, ponieważ trauma pojawia się w pierwszym rzędzie nie w myślach nie do zniesienia, lecz w ciężkich do zniesienia uczuciach i związanych z nimi reakcjach cielesnych.

Wszystkie dobre rady albo powzięte postanowienia, by uznać doznaną traumę za przeszłość, więcej się tym nie zajmować, nie myśleć już o tym itd. nic w gruncie rzeczy nie dają. Z terapeutycznego punktu widzenia rozmawianie o traumie pomaga niewiele lub wcale.

Trauma powoduje rozdarcie jedności ciała, ducha i umysłu i to rozdarcie musi zostać uzdrowione, aby doznania cielesne, emocje i myśli znowu razem do siebie pasowały. Dlatego trzeba jeszcze raz dotrzeć do owych emocji i reakcji ciała, które powstały podczas pierwotnej sytuacji traumy i, oddzielone i odizolowane, nadal gnieżdżą się gdzieś w ciele, w mózgu czy w doświadczanych uczuciach.Te odszczepione traumatyczne uczucia i energie można przepracować tylko wtedy, kiedy ustanie zewnętrzna sytuacja traumy. Przeprowadzenie terapii traumy w trakcie trwania wojny byłoby bezsensowne. W przypadku traumy na tle przemocy niedopuszczalny jest na przykład kontakt ze sprawcą.

Do przezwyciężenia wewnętrznego rozszczepienia konieczne jest też odgraniczone i zdrowe „ja”. W praktyce oznacza to często, że aby kontakt z odszczepionymi, straumatyzowanymi częściami był możliwy do zniesienia i pozwolił się przezwyciężyć, w ciele musi najpierw zostać odczuwalnie zakotwiczone zdrowe i stabilne „ja”.

Odzyskanie poczucia własnego ciała stanowi podstawę dla rozwijania coraz stabilniejszego, zdrowego „ja” będącego w stanie wyznaczać granice między wnętrzem a otoczeniem i potrafiącego coraz lepiej odróżniać przeszłość od teraźniejszości.Jeżeli temat traumy jest Ci bliski, zapraszam do wspólnej pracy:

https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/WIĘCEJ O MNIE – IRMINA: https://spaceluminous.com/o-mnie/

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE SUKCES: https://spaceluminous.com/sukces/

MAILING: Żeby dołączyć do listy mailingowej, wyślij email o treści LISTA, na adres: directionfuture.media@gmailKONSULTACJE:

Zapraszam również na konsultacje osobiste i dla biznesu.

Wszystkie sesje dostępne są na bieżąco online i przez telefon, w języku polskim i angielskim.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie, Katowicach i Łodzi, okazjonalnie też w innych miastach w Polsce i poza.

ZAPISY:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/sklep/

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ  ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#terapiatraumy #franzruppert #terapiasystemowa #traumasymbiotyczna #pracaztraumą #jaźń #tożsamość #ustawieniarodzinne #ustawieniaintencji #ustawieniasystemowe #konstelacjerodzinne #rozwójosobisty #rozwójduchowy #poznajsiebie #ciało #umysł #emocje #dusza #świadomość #uzdrowienie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *