Hierarchia & pozycje w rodzinie – Irmina W.

HIERARCHIA & POZYCJE W RODZINIEW rodzinie panuje pewna hierarchia, która istnieje niezależnie od tego, jaka jest konkretna rodzina i od naszej opinii.

Chodzi tutaj o tzw. porządek pierwszeństwa – czyli pozycje, którą zajmujemy zgodnie z momentem naszego dołączania do systemu rodzinnego.

Rodzice są wcześniej, później dołącza dziecko, następnie jego młodsze rodzeństwo itd.Czasami możemy łatwo zaobserwować kiedy ta hierarchia jest zaburzona, co pociąga za sobą różne dysharmonie w życiu rodziny i w życiu poszczególnych jej członków.

Widzimy to na przykład wtedy, kiedy ktoś z rodziców ma ulubione dziecko. Ulubionemu dziecku podawany jest posiłek w pierwszej kolejności, a później dopiero reszcie rodziny. Zaburzenia widać czasami bardzo wyraźnie.
Albo, kiedy dzieci widzą jednego z rodziców jako ważniejszego od drugiego z nich.

Wtedy wszystko się rozjeżdża. Ani rodzice ani dzieci w takich przypadkach nie wychodzą na tym dobrze.

Czasami ktoś z rodziców, dzieci albo inny członek rodziny zajmuje niewłaściwą pozycję.

Na przykład rodzice utracili jedno z dzieci i żyjące dziecko „stacjonuje” jako pierwsze, chociaż w rzeczywistości miejsce pierwszego dziecka nie należy do niego. Również miejsca kolejnych dzieci są przesunięte i harmonia zostaje zaburzona.  

Dany członek rodziny może zajmować zbyt wysoką pozycję np. rodziną rządzi syn itp.Często obserwujemy sytuację, kiedy ojciec jest energetycznie usunięty lub zdegradowany, tak że nikt się nie liczy z jego zdaniem.  

Szczególnie mocne dysharmonie w rodzinach powoduje tzw. wykluczenie czyli sytuacja, kiedy ktoś z jej członków został oderwany od całości systemu. Ten temat omawiam obszernie w innych miejscach.

Jeżeli w Twojej rodzinie jest zaburzona harmonia, a w większości jest, możesz zacząć pracę od zaobserwowania pełnego obrazu Waszej sytuacji i odnalezienia Twojej prawdziwej pozycji, czyli Twojego właściwego miejsca w tej rodzinie.

Irmina WronaZapraszam na szkolenia i konsultacje:

https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/
https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/kursy/

WIĘCEJ O MNIE – IRMINA: https://spaceluminous.com/o-mnie/

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE SUKCES: https://spaceluminous.com/sukces/DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I BIZNESOWYCH:

Zapraszam na konsultacje osobiste i dla biznesu, dostępne są w języku polskim i angielskim.

Wszystkie sesje dostępne są na bieżąco online i przez telefon.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie, Katowicach i Łodzi, okazjonalnie też w innych miastach w Polsce i poza.

ZAPISY:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/sklep/

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#rodzina #ustawieniarodzinne #hierarchia #systemrodzinny #drzeworodziny #rodziceidzieci #ciałorodziny #przodkowie #ustawieniasystemowe #sezonwagi #harmonia #dzieciństwo #rodzeństwo #konstelacje #równowaga #terapiarodzin #mojemiejsce #pozycja #wrodzinie #szkolenia #kursyonline #webinary #konsultacje #dlabiznesu #finanse #miłość #sukces #szczęście #dom

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *