Bert Hellinger: Porządek & Miejsce właściwe dla pomagającego

Porządek & Miejsce właściwe dla pomagającego – Bert Hellinger Porządek oznacza równowagę. Kiedy coś jest w równowadze, uzupełniając się, wzajemnie utrzymując i podtrzymując, kierując się ku celowi, któremu służy porządek, mamy porządek.

Czasami zmieniają się cele i okoliczności, a wtedy zmienia się też porządek i musi powstać nowa równowaga.

Pomaganie również przebiega według pewnego porządku. Czym jest ten porządek pomagania? Co musi być w równowadze, aby jak najlepiej służyło celowi?Kiedy pomagający spotyka klienta, kiedy klient przychodzi do niego – jak dwie różne osoby mogą ustanowić wspólny porządek? Co się dzieje, jeżeli zaczynają wchodzić w terapeutyczny związek? Co staje się przez to nieporządkiem w rozleglejszym systemie?

Kiedy się pomaga, należy więc brać pod uwagę ten rozleglejszy system, z którym pomagający i klient są powiązani w takim samym stopniu. Do tego system należą przede wszystkim rodzice klienta, jego rodzina, jego pochodzenie i jego los, związany z systemem, do którego należy.

Czy to, do czego zmierza, sprzyja systemowi i służy porządkowi w systemie? Czy uda nam się rozpoznać, gdzie powstaje nieporządek, gdzie w systemie brakuje równowagi? Gdy to rozpoznamy, możemy wprowadzić porządek.Możemy to zrobić, zajmując, że tak powiem, najniższą pozycję. To właściwa pozycja dla osoby pomagającej. W całym systemie zajmuje najniższą pozycję.

Tylko wtedy to, co robi, jest w porządku, tylko wtedy może wspierać porządek dla większego systemu.

Kiedy to się uda, pomagający nie jest już w systemie potrzebny. I wycofuje się.  Zapraszam na sesje indywidualne ustawień:
https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/

WIĘCEJ O MNIE – IRMINA: https://spaceluminous.com/o-mnie/

WIĘCEJ O USTAWIENIACH: https://spaceluminous.com/sample-page/DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I BIZNESOWYCH:

Zapraszam na konsultacje osobiste i dla biznesu, dostępne są w języku polskim i angielskim.

Wszystkie sesje dostępne są na bieżąco online i przez telefon.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie, Katowicach i Łodzi, okazjonalnie też w innych miastach w Polsce i poza.

ZAPISY:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/sklep/

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#rodzina #ustawieniarodzinne #systemrodzinny #drzeworodziny #rodziceidzieci #ciałorodziny #przodkowie #ustawieniasystemowe #sezonwagi #równowaga #porządek #pomaganie #sztukapomagania #porządkipomagania #klienci #berthellinger #terapeuta #harmonia #pozycja #wrodzinie #szkolenia #kursyonline #konsultacje #dlabiznesu #finanse #miłość #sukces #szczęście #dom

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *