I CHING: Chińska praktyka dywinacji

I CHING: CHIŃSKA PRAKTYKA DYWINACJI

Księga Przemian jest czymś więcej niż narzędziem użytkowym, którym można się posługiwać. Oczywiście, przeciętny użytkownik traktuje Księgę jako tekst wróżbiarski i usiłuje za jej pomocą dokonywać wyboru tam, gdzie jego sprzeczne pragnienia i dążenia uniemożliwiają mu podjęcie jednoznacznej decyzji.

Tak dzieje się w tak zwanej praktyce życiowej.
I jeśli Ty sam tak właśnie postępujesz, to uważnie zaobserwuj fakt istnienia owych sprzeczności, które uniemożliwiają Ci jednoznaczny wybór. Jeśli bowiem nie wiesz, jak będzie lepiej postąpić, oznacza to, że Twoje pragnienie nie jest jednoznaczne.

Usiłując pogodzić sprzeczności, odnosisz wrażenie, że nie rozumiesz wszystkich motywów swojego postępowania, zaś tylko jedno jest dla Ciebie pewne: w sytuacji, którą rozpatrujesz, pragniesz odnieść jak największą korzyść.

Gdybyś jednak zapytał sam siebie – rzetelnie i uczciwie – czym jest owa największa korzyść, to miałbyś poważne kłopoty z udzieleniem sobie jednoznacznej odpowiedzi.
Znaczy to, że coś jest przed Tobą zakryte, niedostępne, tajemnicze… To coś nazywasz różnie: podświadomością, nieświadomością, brakiem zrozumienia, ambiwalencją itp.

Otóż uczciwie musisz przyznać przede wszystkim, że nie rozumiesz ani sytuacji, w której się znalazłeś, ani dróg jej rozwiązania. Wiesz tylko, że chciałbyś zrozumieć i odnaleźć najlepsze wyjście.Księga Przemian, umieszczając w centrum uwagi kosmogonię, stanowi zwarty i zborny opis procesu zachodzącego w każdym zjawisku.

U podstawy każdego zjawiska odnajduje ona wzajemną relację twórczej siły (yang) i środowiska odtwórczego (yin), w którym owa siła ujawnia się i działa.

Podział na te dwa atrybuty rzeczywistości – światło i ciemność, pozytyw i negatyw, energię i inercję, męskie i żeńskie, elektryczność i magnetyzm, plus i minus, Słońce i Księżyc, jaśnienie światła i odbicie światła – jest umowny, w bezpośrednim sensie intelektualny.W rzeczywistości Niebo (yang – Twórczość – heksagram 1) i Ziemia (yin – Spełnienie – heksagram 2) są nierozerwalną jednią. Jeśli nawet dają się pomyśleć oddzielnie, to tylko dzięki złudzeniu odrębności, a to właśnie złudzenie sprawia, że masz wrażenie konieczności dokonywania wyboru.

Księga Przemian przede wszystkim może pomóc Ci uświadomić sobie to Wielkie Złudzenie i przekroczyć jego uwarunkowania.

Aby dokonać tego, musisz jednak nade wszystko zrozumieć, że jest to Twój problem, Twoje życie i Twoja sprawa. Musisz zobaczyć, że nikt, nawet Księga Przemian, nie może rozwiązać tego problemu zamiast Ciebie. (…)

(Ten) Tekst Księgi Przemian jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy potrzebują wskazówek i wzrastania wewnętrznego.

Leon ZawadzkiZapraszam na sesje indywidualnej pracy z I Ching, oraz z innymi formami dywinacji.

Prace dostępne są online, w języku polskim i angielskim.
Istnieje możliwość spotkania na żywo w Krakowie i Łodzi.

Więcej o I Ching: https://spaceluminous.com/i-ching/

Więcej o mnie, Irmina: https://spaceluminous.com/o-mnie/  Kontakt:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/

____________________________

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#dywinacja #iching #księgaprzemian #prognozowanie #progoza #medytacja #duchowość #rozwój #rozwójduchowy #rozwójosobisty #rozwójświadomości #świadomość #świadomeżycie #poszukiwanie #wybory #wybór #cowybrać #decyzja #podejmowaniedecyzji #klarowność #przejrzystość #konstelacje #cykle #poryroku #sezony #podświadomość #nieświadomość #nadświadomość

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *