Nadzwyczajne – Bert Hellinger

Bert Hellinger: Nadzwyczajne

To, co odbiega od znanego nam, albo spodziewanego przez nas porządku, odbieramy jako nadzwyczajne. Przy czym to, co nadzwyczajne, kieruje się po prostu innym porządkiem niż ten, który byliśmy w stanie pojąć do tej pory.

Dlatego musimy zrewidować swój obraz porządku, nie wyciągając pośpiesznych wniosków, co jest nadzwyczajne a co zwyczajne.

Jeżeli się zastanowić, jak mało wiemy o swoim ciele i jego niepojętej dla nas liczbie twórczych ruchów w każdej sekundzie, to jest ono dla nas pod każdym względem nadzwyczajne. Nadzwyczajna wydaje się przede wszystkim niewiedza.

Jaki płynie z tego wniosek? Pozostańmy ciągle otwarci wewnętrznie na niespodzianki, nie wyciągając pośpiesznych wniosków, co jest możliwe, a co niemożliwe.

Ostatecznie wszystko, czego doświadczamy swoimi zmysłami, jest nadzwyczajne. Każdy postrzegany przez nas porządek, nawet porządek cyfr pozostaje przejściowy, tylko przejściowy.

Jak zatem świadomie obchodzić się ze swoim uporządkowanym światem? Traktujmy go jako przejściowy i w tym sensie ograniczony.

#berthellinger #ustawieniasystemowe #konstelacjerodzinne #nadzwyczajny #wyjątkowy #wyjątkowe #nieprzeciętne #ciało #ciałoidusza #poznajsiebie #rozwójosobisty #rozwójświadomości #sezonwodnika #świat #wodnikowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *