Narcyzm: Twój brakujący element w konstrukcji siebie – Wykład otwarty w Krakowie 28 marca 2024

Zapraszamy na wykład otwarty, poświęcony tematyce narcyzmu, który odbędzie się we czwartek 28 marca 2024, o godzinie 19:30 w Magic Therapies, przy ulicy Wielopole 20A w Krakowie.

O wydarzeniu:

Obecnie narcyzm jest popularnym tematem. Obserwując toksyczne zachowania, z łatwością dajemy im etykietę narcyzmu, nie do końca wiedząc, czym on właściwie jest.

Kiedy osoba nagle odnajduje się w sytuacji np. bycia w związku z kimś o zaburzeniu narcystycznym, szukając na ten temat informacji, najczęściej trafia na wskazówki, które koncentrują się na tym, że „ta relacja jest toksyczna”, i że „powinno się” ją zakończyć.

Jednak wchodzimy w relacje z narcyzami nieprzypadkowo. I jeżeli znalazłe(a)ś się w takiej relacji, to znaczy, że Ciebie samego lub samą przyciągnęła akurat taka osoba, i taki schemat.

Dlatego rozwiązanie, którego potrzebujesz, nie dotyczy o tyle innej osoby, np. Twojego partnera, co Ciebie samego(ej).

W czasie spotkania dowiesz się, czym jest narcyzm i w jaki sposób możemy z nim obcować. Dlaczego intuicyjnie wchodzisz w tego rodzaju relacje, zamiast budować je z niezaburzonymi osobami. I również – jak (możesz) znaleźć w sobie siłę, która pozwoli Ci wyjść z takiej relacji.

Będziemy mówić nie tylko o tym, jak wzmocnić siebie, ale również jak funkcjonować w codziennym kontakcie z narcyzami.

Osoby z zaburzeniem narcystycznym, tak samo jak wszystkie inne osoby, posiadają pewne cechy wspólne, i podobnie do nich – potrafią być bardzo różne od siebie.

Czasami pomimo, że wiemy, że drugi człowiek jest narcyzem, i jesteśmy świadomi negatywnego wpływu, który z tego płynie dla nas, nie chcemy wyjść z tej relacji.
Czasami narcyzem jest ktoś z bliskich nam, osób np. ojciec, matka lub inna ważna osoba, z którą, z różnych powodów, musimy albo decydujemy się mieć relacje i pozostawać w kontakcie.

Żeby umiejętnie tworzyć relacje z takimi osobami, nie możemy liczyć na to, że one się zmienią. Co oczywiście może nastąpić, ale może też nie nastąpić.

Musimy zrozumieć, z czego wynika ich kondycja, o co chodzi w ich świecie, co jest w nim rozłamane, i w jaki sposób to na nich wpływa; więc pośrednio także na nas.

Podczas spotkania przedstawię alternatywne spojrzenie na narcyzm, w oparciu o różne szkoły terapii traumy.

Poruszę również temat tak zwanych stylów przywiązania (stylu lękowego, unikającego i różnych ich wariantów).

Dowiesz się, jak możesz wykorzystać toksyczną relację jako drogę do odnalezienia siebie.

IrminaUdział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Na spotkaniu dostępny będzie poczęstunek (kawa, herbata, zioła, przekąski) – koszt 25zł.

Chcesz wziąć udział? Poinformuj nas:Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie narcyzmu, lub potrzebujesz praktycznej pracy z tym tematem,
zapraszam Cię na indywidualne sesje, (które prowadzę regularnie na żywo w Krakowie i Łodzi oraz w trybie online),
a także na całodzienny warsztat Ustawień Hellingerowskich:

„Narcyzm i & zachowania toksyczne w relacjach. Wykorzystaj relację z narcyzem jako drogę do poznania siebie.”, https://www.facebook.com/events/1064525954825983/

który odbędzie się w Magic Therapies, w sobotę 30 marca 2024.#narcyzm #narcystyczne #zaburzenieosobowości #narcystycznezaburzenieosobowości #narcystyczni #toksycznyzwiązek #toksycznarelacja #toksyk #narcyz #styleprzywiązania #styllękowy #stylunikający #zdrowystylprzywiązania #tożsamość #jaźń #osobowość #zaburzenie #zaburzenia #relacje #związki #relacjedamksomęskie #relacjapartnerska #miłość #terapiatraumy #ustawieniasystemowe #ustawieniahellingera #terapiasystemowa #pracaztraumą


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *