Tworzenie tablicy marzeń & map myśli i celów – Warsztat praktyczny w Krakowie 14 kwietnia 2024


Zapraszamy na warsztat praktyczny, poświęcony tworzeniu tablicy marzeń, oraz map myśli i celów.

Warsztat odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2024, w godzinach 13:00-19:00, w Magic Therapies w Krakowie, przy ul. Wielopole 20A.

O warsztacie:

Tablica marzeń jest popularną metodą pracy, która pomaga nam skonkretyzować marzenia i cele życiowe, a także przynieść je o krok bliżej do realizacji.

Pozornie lekki, artystyczny charakter pracy z tablicą marzeń, może powodować w nas wątpliwości, czy to rzeczywiście działa. Tablica marzeń jest praktycznym narzędziem, które działa skutecznie, mimo swojej lekkiej formy.

Żeby umiejętnie przygotować tablicę marzeń, – aby nie tylko była ona pięknym elementem wystroju wnętrza, ale przede wszystkim aktywnie działającą metodą, musimy wiedzieć jak to zrobić.

Niektórych obrazów czasami lepiej jest na tablicy nie umieszczać, a Twoje cele musisz zobrazować w odpowiedni sposób.

Ten temat omówimy obszernie podczas warsztatu. Dowiesz się czym jest tablica marzeń, na jakieś zasadzie ona działa i jak ją opracować.

Pomocne podczas tworzenia tablicy marzeń, jest stworzenie dodatkowo mapy myśli, ze szczególnym uwzględnieniem mapy celów życiowych i mapy marzeń.

Nasze marzenia i cele życiowe często nie są ze sobą zbieżne i to utrudnia nam zarówno możliwość zrealizowania marzeń jak i osiągnięcia celów.

Praca z mapą myśli pomoże Ci to uporządkować, dzięki czemu zyskasz klarowność. Kiedy nasz umysł jest klarowny i wszystko jest w nim uporządkowane, wtedy widzimy nasze cele wyraźnie i możemy iść ku nim bez przeszkód.

Przeszkody oczywiście, czasami się pojawiają. Ale kiedy nasze dążenia są jasne, nawet gdy po drodze napotykamy na przeszkody, nie stanowią one już czegoś, co mogłoby nas powstrzymać przed dotarciem do celu i jego realizacją.

Marzenia zazwyczaj są czymś eterycznym, ulotnym i nieskonkretyzowanym, a to bynajmniej nie sprzyja ich urzeczywistnieniu. Żeby zrealizować nasze marzenia, musimy je uziemić.

Podczas warsztatu nauczysz się uziemiać swoje marzenia, dzięki czemu będziesz mógł(a) je również urzeczywistnić.

Wybrane obrazy poddamy weryfikacji, a następnie wybierzemy te właściwe, które będziesz mógł(a) nanieść na tablicę marzeń.

Program warsztatu jest pełen konkretnych wskazówek.

W trakcie warsztatu będziemy również tworzyć tablice marzeń.

Tablica marzeń jest aktywnie działającym narzędziem. Po jej przygotowaniu, często w nieplanowany dla nas sposób, nawet rzeczy, które wydawały się mało prawdopodobne, przychodzą do naszego życia.

Z mojej obserwacji i doświadczenia wynika, że 80% tego, co umieszczamy na swojej tablicy, osiąga materializację, także jest to wysoka skuteczność.

Materiały, których potrzebujesz:

Tablica, na której zostaną umieszczone zdjęcia
Może być nią np. duży arkusz papieru technicznego. Można je dostać w sklepach plastycznych i papierniczych.
Możesz wybrać dowolny kolor, jednak często najlepszymi kolorami na tło tablicy marzeń są kolory neutralne np. jasne odcienie beżu, złoty, srebrny, czarny, ciemnozielony lub granatowy.
Wybierz kolor, który będzie pasował do otoczenia, w którym później umieścisz swoją tablicę; i jednocześnie taki, na którym różnorodne obrazy będą estetycznie wyglądać.
Dlatego osobiście polecam korzystanie z neutralnych kolorów, ale możesz po prostu wybrać kolor, który w Twoim odczuciu będzie najlepszy.

Grafiki
Zdjęcia, które umieścisz na tablicy mogą być kadrami, powycinanymi z gazet, albo wydrukami.
Jeżeli chcesz wyszukać grafiki w sieci, wybierz takie, które są wysokiej jakości. Również wydruki powinny być dobre jakościowo. Nie chcesz w swoim życiu tego, co jest słabe jakościowo, tego co jest „takie sobie”; nie chcesz też, żeby Twoje cele urzeczywistniły się „nie do końca”.
Nasza podświadomość intuicyjnie chłonie w siebie informacje, obrazy działają na nas również podprogowo. Dlatego możliwie wybierz i przygotuj materiały, wyraziste i wysokiej jakości.

Hasła
Jeżeli chcesz, możesz również nanieść na swoją tablicę hasła i słowa – klucze.
Możesz przygotować je w pliku, napisane czcionką, która Ci się podoba (ja najczęściej tak robię) i je wydrukować. Możesz również napisać hasła na swojej tablicy odręcznie.
Hasła, które nadają się do umieszczenia na tablicy to np. zdrowie, radość, spełnienie itd.

Ilość
Zachęcam do przygotowania większej ilości grafik i haseł, z których będziesz mógł(a) wybrać te właściwe. Często pracując z tablicą marzeń, obrazy i hasła, które początkowo wybraliśmy okazują się z różnych powodów niepasujące.
Podczas warsztatu, będziesz mógł(a) zweryfikować, które z wybranych przez Ciebie obrazów ostatecznie chcesz umieścić na swojej tablicy. Dlatego warto przygotować ich więcej.

Opracowanie tablicy samemu
Jeżeli chcesz przygotować tablicę już po warsztacie, w trakcie jego trwania uzyskasz wszystkie informacje oraz praktyczne przygotowanie, które pozwoli Ci ją dobrze opracować.

Irmina

Zasady uczestnictwa i rezerwacji:

Pracujemy w małej grupie, maksymalnie do 10 osób.

Warsztaty rozpoczynają się punktualnie. Przyjdź na spotkanie nie później niż 15 minut przed wyznaczoną godziną startu 13:00.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest opłacenie udziału w warsztacie. Zapisy:

Koszt: 860zł

Rezygnacja z udziału w warsztacie:
Nie później niż do trzech dni przed terminem warsztatu zwracana jest wpłacona kwota, pomniejszona o opłatę administracyjną 360zł. Po tym czasie wpłacona kwota nie jest zwracana.

Komfort:

Możesz zabrać ze sobą obuwie na zmianę i wygodne ubrania. Sala jest ogrzewana, wyposażona w termofory i dobrze wentylowana.

W czasie warsztatu przewidziana jest krótka, godzinna przerwa obiadowa.

Jeżeli chcesz, możesz wziąć ze sobą posiłek do odgrzania na kuchence elektrycznej lub w mikrofalówce.

Woda, herbata, kawa i zioła, owoce oraz przekąski, będą dostępne na miejscu i są wliczone w cenę warsztatu.

Do zobaczenia!

Irmina

Zapisy & kontakt:

+48 516 615 773 Jeżeli jestem niedostępna, wyślij mi SMS, oddzwonię.
Więcej o mnie: https://magictherapies.pl/irmina-wrona/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *