Zapisy w ciele: Pozwól swojemu ciału przemówić do Ciebie poprzez język symptomów – 15 czerwca 2024

„Dusza jest zawsze zdrowa.”
– Bert Hellinger

Zapraszamy na warsztat Ustawień Systemowych, w całości dedykowany pracy z tematem zdrowia.

Warsztat odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2024, w godzinach 12:45-20:00 w Krakowie, w Magic Therapies, przy ul. Wielopole 20A.

O USTAWIENIACH SYSTEMOWYCH

Ustawienia są formą pracy terapeutycznej, która wspiera nas na ścieżce rozwoju osobistego i duchowego. Ustawienia Systemowe, inaczej Hellingerowskie są holistyczną metodą pracy, zakorzenioną w duchu taoistycznym.

Pracując nad swoimi tematami przy pomocy ustawień, jesteśmy nastawieni nie tyle na wymuszanie zmian, ale raczej „przynosimy nasz temat” do pracy, obserwując go w przestrzeni lub tak zwanym „polu” działania uniwersalnych porządków, które twórca metody – Bert Hellinger nazywa Porządkami Miłości.

Uniwersalne porządki działają w naszym świecie i są w naszym życiu obecne, bez względu na to, czy jesteśmy ich świadomi, czy nie, a także na to, jak według nas być powinno.

Problemy, które pojawiają się w naszym życiu, dotyczące każdej, z ważnych dla nas jego sfer, wynikają z zaburzonej harmonii, – względem większych, często niewidzialnych ruchów i praw, którym żyjąc, siłą rzeczy podlegamy.

Niejednokrotnie możemy odnieść wrażenie, że w którymś momencie albo wydarzeniu dane rzeczy „ułożyły się” „przeciwko nam”, obserwujemy biegi wydarzeń, które nam nie sprzyjają, pomimo że określone sprawy są dla nas ważne, i włożyliśmy wiele pracy w to, żeby działały.

Często jesteśmy „odłączeni” od pierwotnych ruchów życia i większych sił, które są z nim połączone.

Pracując metodą Ustawień Systemowych, możemy spojrzeć na wybrany temat z wielu perspektyw. W ten sposób, uzyskujemy szeroki i rozbudowany obraz sytuacji oraz wgląd, który pozwala nam zobaczyć, gdzie poszliśmy lub idziemy „pod prąd” – pod prąd z samym sobą, pod prąd z innymi osobami i wydarzeniami, i pod prąd z naturalnymi, zdrowymi ruchami życia.

Możemy również zobaczyć ukryte przyczyny i niuanse wybranych sytuacji, oraz potencjalne kierunki ich rozwiązań.

Dla wielu osób, wybierających metodę ustawień do pracy nad własnym problemem, kluczowe jednak jest to, że

(poza dogłębnym, wielowarstwowym zrozumieniem wybranej kwestii, zarówno intelektualnym jak i intuicyjnym, doświadczeniem i rozpoznaniem jej na głębszym, emocjonalnym i duchowym poziomie)

przyniesienie tematu do tzw. „przestrzeni serca”, czyli inaczej pola naturalnych porządków, oraz praca nad nim przy pomocy ustawień, pozwala na przywrócenie harmonii, automatycznie pociągając za sobą ruchy zmian.

W przypadku pracy metodą ustawień, określenie „przepracowanie danego tematu” jest adekwatne.

Irmina 

ZAPISY W CIELE

W czasie warsztatu dopuścimy do głosu nasze ciało.

Ciało często jest przez nas degradowane. Wielu z nas postrzega je jako podrzędne względem umysłu i również emocji. Traktujemy je lekko, nie troszczymy się o nie, nie szanujemy go odpowiednio. Wymuszamy na nim wiele rzeczy, na które nie zawsze jest ono gotowe.

Kiedy nasze ciało zaczyna do nas mówić, co robi poprzez język symptomów, najczęściej jesteśmy tym poirytowani. Chcemy, żeby symptomy ustały i żeby nasze ciało dało nam spokój.
To pokazuje, że nie mamy z nim kontaktu; pomimo że jest ono ważną częścią nas, i że dzięki niemu możemy w ogóle tutaj być.

Nasze serce i pozostałe organy oraz struktury ciała, pracują dla nas nieprzerwanie cały czas. Nawet kiedy idziemy spać i odpoczywamy, one nie robią sobie przerwy.

Żeby utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji, musimy być z nim w kontakcie i dopuścić je do głosu, gdy ono próbuje się z nami skomunikować.
Jeżeli zbyt długo nie zwracamy na to uwagi, zaczyna komunikować się ono z nami w języku symptomów, i robi to szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy nieświadomi tego, co jest istotne i niezbędne dla naszego życia.

Zaburzenia i blokady w ciele pokazują nam te miejsca w naszych uczuciach i myślach, w których brakuje harmonii, i gdzie coś domaga się uporządkowania.

Ciało bierze na siebie i nosi w sobie wiele obciążeń, których my sami nie byliśmy, i czasami nadal nie jesteśmy w stanie udźwignąć na poziomie psychicznym.

W charakterze i treści naszych dolegliwości, najczęściej w wyraźny sposób, zapisana jest informacja o tym, co w naszym życiu zostało i nadal jest osłabione; jak również wiadomość o tym, którędy biegnie droga do uzdrowienia.

W czasie warsztatu będziemy pracowali ze wszystkimi rodzajami zaburzeń na poziomie ciała, zarówno takich które dotyczą wielu ludzi, jak i rzadziej spotykanych.

Bez względu na to czy Twoja choroba jest przewlekła, chroniczna, czy dziedziczona, i kiedy ona się zaczęła, jaki jest jej charakter oraz diagnoza, będziesz miał(a) możliwość spojrzeć na nią bezpośrednio, i ujrzeć ją z perspektywy której potrzebujesz, żeby zdrowie było w Twoim życiu obecne.

Jeżeli jesteś zdrowy(a), ale z określonego powodu ten temat jest dla Ciebie ważny, np. martwisz się o swoje zdrowie, albo osłabia Cię choroba innej osoby, będziesz mógł(a) to przepracować, w celu uwolnienia tych obciążeń i uzyskania potrzebnej harmonii. 

Do zobaczenia!

Irmina

DODATKOWE INFORMACJE O WARSZTACIE

Najczęściej pracuję klasyczną formą metody Ustawień Systemowych, taką jaka jest obecnie uczona w oficjalnej szkole Berta Hellingera, pod przewodnictwem moich głównych nauczycieli Gerharda Walpera i Wolfganga Deussera.

Dla niektórych ustawień, możemy skorzystać również z jej innych wariantów.

Dostępność:

Nowe Ciche Ustawienia Systemowe, Ustawienia Systemowe z dialogami, Ustawienia Intencji w nurcie Terapii Traumy, Ustawienia Archetypowe, Ustawienia Snów, Ustawienia Astrologiczne, Ustawienia Meta-systemowe.

ZASADY UCZESTNICTWA I REZERWACJI

Koszt: 1290zł

Udział w warsztacie wlicza pracę nad Twoim osobistym tematem, czyli tzw. ustawienie własne. Możesz wybrać formę uczestnictwa w roli reprezentanta lub obserwatora. Koszt warsztatu jest taki sam dla wszystkich rodzajów uczestnictwa.

Rezerwacja miejsca na ustawienie własne daje gwarancję posiadania własnego ustawienia. Oznacza to, że czas na ustawienie będzie dla Ciebie zapewniony. W pojedynczych przypadkach, zastrzegam sobie prawo do odmówienia poprowadzenia ustawienia, pracy własnej, jeżeli w mojej ocenie istniałyby ku temu zbyt mocne przeciwwskazania.

Pracujemy w małej grupie, maksymalnie do 12 osób. W tym 6 ustawień własnych.

Warsztaty rozpoczynają się punktualnie.

Przyjdź na spotkanie nie później niż 15 minut przed wyznaczoną godziną startu 12:45.

Ze względu na charakter pracy metodą ustawień, godzina zakończenia warsztatu, podana w wydarzeniu, jest umowna. Czasami pracujemy nawet do 3 godzin dłużej.

Rezerwacja miejsca wiąże się z udziałem w pełnym dniu warsztatowym. Nie ma możliwości przyjścia tylko na swoje ustawienie.

Jeżeli zależy Ci na pracy w krótszym wymiarze czasu, zapraszam Cię na sesję indywidualną, prowadzoną metodą ustawień w jej różnych wariantach, na żywo lub w (trybie) online.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest jego opłacenie. Jeżeli chcesz skorzystać z ustawienia własnego, poinformuj mnie o tym drogą mailową, zapisując się na warsztat:   

Jest możliwość otrzymania faktury VAT.

WSKAZÓWKI I INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Zrezygnuj z przyjmowania alkoholu i środków zmieniających świadomość minimum 24 godziny przed i po terminie warsztatu.

Jeżeli jesteś w trakcie leczenia farmakologicznego, zapisując się na warsztat lub sesję indywidualną, poinformuj mnie o tym. Musimy uwzględnić charakter działania leków w celu wybrania metody, która będzie dla Ciebie bezpieczna i da najwyższą skuteczność.

W niektórych przypadkach, lepszym rozwiązaniem od udziału w warsztacie będzie indywidualna forma pracy, z użyciem metody ustawień lub innych nurtów terapii traumy i narzędzi, którymi pracuję.

Jeżeli masz możliwość, zapewnij sobie po warsztacie czas wolny od wymagających zajęć

REZYGNACJA Z UDZIAŁU W WARSZTACIE PO OPŁACENIU UCZESTNICTWA

Nie później niż do trzech dni przed terminem warsztatu:
Zwracana jest wpłacona kwota, pomniejszona o opłatę administracyjną 390zł.
Po tym czasie wpłacona kwota nie jest zwracana.

Nie później niż 24 godziny przed terminem warsztatu:
Wpłacona kwota nie jest zwracana. Nadal możesz ją wykorzystać podczas sesji indywidualnej online video lub telefonicznej (prowadzonej metodą ustawień lub inną z metod u mnie dostępnych), w czasie do 2 miesięcy od terminu opłaconego warsztatu.

Rezygnacja z uczestnictwa w warsztacie, bez zgłoszenia do 24 godzin przed planowanym terminem warsztatu wiąże się z brakiem zwrotu.

Możesz zarezerwować miejsce na kolejnym warsztacie lub sesji indywidualnej, jednak musisz opłacić je na nowo.

KOMFORT

Możesz zabrać ze sobą obuwie na zmianę i wygodne ubrania. Sala jest ogrzewana, wyposażona w termofory i dobrze wentylowana.

W czasie warsztatu przewidziana jest krótka, godzinna przerwa obiadowa.

Jeżeli chcesz, możesz wziąć ze sobą posiłek do odgrzania na kuchence elektrycznej lub w mikrofalówce.

Woda, herbata, kawa i zioła, owoce oraz przekąski, będą dostępne na miejscu i są wliczone w cenę warsztatu.

Do zobaczenia!

Irmina

ZAPISY I KONTAKT


+48 516 615 773 Jeżeli jestem niedostępna, wyślij mi SMS, oddzwonię.
Więcej o mnie: https://magictherapies.pl/irmina-wrona/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *