DWUPUNKT

Czym jest dwupunkt?
Do czego służy?/W czym może mi pomóc metoda dwupunktowa?
Czy technika dwupunktu jest bezpieczna?
Z jakimi tematami/problemami mogę pracować przy pomocy dwupunktu?
Jak wygląda „Praca z procesem w Przestrzeni Serca”/ prowadzona sesja?

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat dwupunktu. A także informacje na temat prowadzonych przeze mnie sesji „Pracy z procesem w Przestrzeni Serca,” opartych o metodę dwupunktową.

Ze względu na niezmiernie obszerny temat, zamieszczony opis zawiera wybrane, czasami fragmentaryczne informacje dotyczące metody dwupunktowej – w jej ogólnym, powszechnym rozumieniu, oraz w formie dostępnych sesji.

Mistrz Zen Seung Sahn Dwupunkt

Mówisz, że możesz – to możesz.
Mówisz, że nie możesz – to nie możesz.
Więc sobie wybierz.


Dwupunkt w pigułce / w bardzo dużym skrócie

Dwupunkt, popularnie nazywany również „uzdrawianiem kwantowym” i „fizyką cudów” jest nowoczesną metodą terapeutyczną o ezoterycznym charakterze. Powstała ona z połączenia doświadczeń i dokonań wielu badaczy. Jej wiodącymi twórcami są Richard Bartlett i Frank Kinslow.

Celem dwupunku jest wygenerowanie z pola potencjału najlepszego dostępnego rozwiązania dla problemu osoby, bądź nadania najlepszego możliwego kierunku sytuacji, z którą obecnie przyszło nam się mierzyć; – na płaszczyźnie zdrowotnej, relacyjnej, biznesowej lub jakiejkolwiek innej.

Tematy poruszane na sesji mogą być absolutnie dowolne, zaczynając od poważnych problemów i kończąc na pozornie lub obiektywnie mało istotnych kwestiach.

Dwupunkt / Synchronizacja Kwantowa – Informacje podstawowe

Wybierz się w niezwykłą, uzdrawiającą podróż w głąb własnego Serca, daleko poza utarte i znane szlaki myślowe. Wyjdź poza granice intelektu i logiki, za którymi leżą zupełnie nowe rozwiązania, manifestujące się zaskakująco spontanicznie i naturalnie.

– Irmina Marta Wrona (Prowadząca)

Czym jest Dwupunkt?

To, co popularnie nazywamy Dwupunktem, to nowoczesna technika manifestowania cudów.

dwupunkt metoda dwupunktowa kraków  łódź internet telefon sesje pole serca

„W tej fascynującej książce najbardziej podoba mi się idea, że niektórzy ludzie się rodzą czarodziejami, a inni muszą nad tym popracować. Fizyka cudów jest podręcznikiem dla czarodziejów” – Dr Norman Shealy o książce Richarda Bartletta

Na czym polega metoda dwupunktowa?

Zgodnie z założeniami metody dwupunktowej, w momencie wykonywania zabiegu przenosimy świadomość z poziomu głowy do poziomu serca (energetyczne centrum serca, środek klatki piersiowej).

Otwierając i wchodząc w tzw. Pole Serca, gdzie przebywa „czysta świadomość” lub „ukryty porządek” docieramy do „Poziomu Nic” – kwantowej przestrzeni, gdzie zjawiska jednocześnie istnieją i nie-istnieją, gdzie nie można określić, czy są, czy ich nie ma. Jest to pole potencjału, z którego rzeczy mogą dopiero się wyłonić, po to by stopniowo (przechodząc poprzez swoje różne stadia, informacyjne, mentalne, energetyczne, mniej lub bardziej dostępne dla postrzegania zmysłami) przeniknąć na poziom fizyczny/materialny; lub w którym mogą one też zanikać i nigdy się nie zmaterializować.

Ponieważ wszystkie zjawiska mają swój wzorzec energetyczny/informacyjny, docierając do Poziomu Nic możemy na nie wpływać. Na przykład: zjawisko choroby – można je uśpić/ zdezaktywować na tym poziomie lub „rozmontować” na bardziej subtelnych niż materialny poziomach (na tych poziomach, gdzie ma ono swoje korzenie np. w sferze mentalnej lub emocjonalnej, ponieważ emocje to też energia).

„Każdy problem ma swój określony program. Programy te tworzą własne, unikalne pola morficzne, podtrzymujące problem. Pole morficzne powstaje w oparciu o przekonania i oczekiwania danej osoby, a także rozbieżności pomiędzy tym co jest, a tym co według niej ‘powinno’ mieć miejsce.” – Richard Bartlett

Teoria pól informacyjnych w metodzie dwupunktowej

Metoda dwupunktowa korzysta z teorii pól morficznych Ruperta Sheldrake’a. Zgodnie z jej założeniami każde zjawisko (materialne lub nie) posiada swoje pole morficzne, czyli uniwersalną bazę danych – zapis informacji, emocji i energii nagromadzonych od momentu powstania tego zjawiska, aż do chwili obecnej. Pola te przenikają i otaczają tzw. „jednostkę morficzną”, którą może być osoba, zwierzę, przedmiot, myśl czy uczucie, a także grupa osób, a nawet abstrakcyjny koncept.

W trakcie sesji/zabiegu, prowadzonej metodą dwupunktu podłączamy się do pola, którym akurat jesteśmy zainteresowani (np. zdrowie – pole zdrowia, radość – częstotliwość/energetyczna przestrzeń radości, harmonia w relacji z żoną/mężem/matką/dzieckiem/pracownikiem/przełożonym itp.), a także do pól wszystkich zjawisk, które uformowały obecną sytuację.

Synchronizacja z pożądanym przez nas polem skutkuje możliwością pojawienia się w naszej rzeczywistości zjawisk z obszaru tej konkretnej częstotliwości. W ten sposób, za pomocą dwupunktu „przyciągamy” interesujące nas zjawiska/sytuacje, i „odpychamy” te, które nam szkodzą.
W naszym życiu mogą zacząć dziać się niespodziane, pozytywne i potrzebne nam zmiany, a pozornie trudne sytuacje rozwiązywać się w sposób dla nas korzystny i jednocześnie zaskakujący.

„Wszystko, co określamy jako realne, jest stworzone z rzeczy, które nie mogą być uznane za realne. Jeżeli mechanika kwantowa jeszcze dogłębnie tobą nie wstrząsnęła, to znaczy że jeszcze jej nie zrozumiałeś.” – Niels Bohr

Korzystając z dwupunktu, naszym celem jest wygenerowanie z pola potencjału, najlepszego z dostępnych, możliwych rozwiązań dla wybranego problemu, bądź nadania najlepszego możliwego kierunku sytuacji, z którą obecnie przyszło nam się mierzyć; ; – na płaszczyźnie zdrowotnej, relacyjnej, biznesowej lub jakiejkolwiek innej.
Tematy poruszane podczas sesji mogą być absolutnie dowolne, zaczynając od poważnych problemów i kończąc na pozornie lub obiektywnie mało istotnych kwestiach.

Istnieje ogromna ilość przykładów przedstawiających faktyczne manifestacje „cudów,” które wydarzyły się w kontekście/w następstwie zastosowania metody dwupunktowej.
W swojej praktyce również miałam okazję zobaczyć przynajmniej kilka praktycznie niewiarygodnych sytuacji oraz wiele zaskakujących i wyraźnych obrazów/potwierdzeń skuteczności dwupunktu.

Krótki materiał, w którym znajdziesz opis techniki Dwupunktu oraz jej działania na przykładzie.

Czy dwupunkt zawsze działa?

W czasie sesji energia jest poruszona na głębokich poziomach (wszystkie sfery nieświadomości; podświadomość, nadświadomość, są tutaj aktywne).
W przypadku klasycznego dwupunktu mówi się, że zamanifestować może się wszystko albo tylko to i tyle, na co i na ile jesteśmy w stanie „sobie pozwolić.”
Oznacza to, że wymarzona zmiana może się zamanifestować lub nie.

„‘Przyjrzyj się’ licznym możliwościom lub w pewien sposób ‘wyczuj je.’ Następnie dostrój się do ‘wirtualnej przestrzeni’, zawierającej najlepsze dla ciebie rozwiązanie. Dokonując zaledwie niewielkiej zmiany swojej skupionej intencji umożliwiasz sobie uzyskanie najlepszego z możliwych rezultatów, przy najmniejszym zauważalnym wysiłku. Skupiona intencja polega po prostu na zapisaniu czegoś w swoim umysłowym notatniku, a następnie zapomnieniu o tym i ‘poddaniu się.’ Jeśli trzymasz się kurczowo myśli o tym czego chcesz, to nie uwalniasz ich do wszechświata, więc jak mogą się spełnić?” – Richard Bartlett

lao tzu dwupunkt kraków łódź skype messenger

Czy to jest bezpieczne?

Tak, – jak każdy zabieg prowadzony przez właściwą dla nas, zaufaną osobę, dwupunkt jest bezpieczną techniką. W czasie sesji pole informacyjne klienta/pacjenta używa terapeuty/prowadzącego jako narzędzia, za pomocą którego otwiera ono potrzebne nam rozwiązania, na tyle, na ile są one w danym czasie dostępne. Zawsze chodzi o najlepsze z możliwych rozwiązań i dostępny jest tylko ten pomyślny kierunek; w najgorszym wypadku, może co najwyżej nie zadziałać.

Ponieważ dziejące się/aktywne podczas sesji procesy manifestują się bezpośrednio z Przestrzeni Serca, które jest świadome i wie co jest dla nas dobre, i na którego poziomie nie ma decyzji mogących nam zaszkodzić, bo jest tam jedynie miłość – spajająca siła wszechświata, oboje i klient/pacjent i terapeuta mogą być spokojni i pozwolić się nieść do rozwiązań.

„Przyjdź i rozejrzyj się w poszukiwaniu podłoża fortuny: każdy sukces opiera się na skupianiu serca.” – Rumi

W polu potencjału, na Poziomie Nic, istnieje nieograniczona liczba możliwości, rozwiązań, ich różnych wariantów; – przebywając w nim nawet bez działania i bez intencji nasza rzeczywistość sama zaczyna powracać do pierwotnej harmonii i kierować się ku najlepszym rozwiązaniom wybranych spraw.

Przychodzące później rozwiązania, wglądy i zdarzenia mogą być zaskakujące i nieoczekiwane – takie, o jakich nigdy nawet nie marzyliśmy. Nawet sytuacje pozornie beznadziejne, lub z góry przesądzone, po użyciu tej techniki mogą okazać się lepsze, a czasami całkowicie inne od tego, na jakie wyglądały.
Na przykład, pozornie ciężki wypadek, który nam się przydarzył, może okazać się niegroźny; decyzja, która miała zaważyć o czymś dla nas istotnym, zostaje przesunięta w czasie, dając nam szansę lepszego przygotowania się do niej lub wpłynięcia na nią.

Frank Kinslow Dwupunkt Sesje indywidualne synchronizacja kwantowa kraków łódź online telefon
Frank Kinslow na temat synchronizacji kwantowej

Co takiego zachodzi w czasie sesji, żeby po niej móc oczekiwać zmian?

Klasycznie, podczas sesji prowadzonej metodą dwupunktową, Twoje pole informacyjne korzysta z terapeuty/prowadzącego jak z narzędzia, za pomocą którego dąży ono do wybrania, uruchomienia i zamanifestowania najlepszego ze wszystkich możliwych rozwiązań i/lub wariantów rzeczywistości, dostępnych dla Ciebie w przestrzeni/polu potencjału.

Jak wygląda sesja/zabieg dwupunktu? Czy można zrobić dwupunkt na odległość? Czy to działa?

W czasie sesji siedzimy lub stoimy, czasami wykonujemy różne gesty, intencjonalnie lub nie. Sesję prowadzoną metodą dwupunktu można wykonać podczas spotkania na żywo albo na odległość (np. przez Skype, Messenger lub telefon, a nawet nie przebywając w bezpośrednim połączeniu). We wszystkich przypadkach jest tak samo skuteczna.

Sesja indywidualna dwupunktu z procesem / Głęboka energetyczna praca w Polu Serca – Informacje praktyczne

Prowadząc sesje indywidualne z procesem wykorzystuję wiedzę płynącą z klasycznej metody dwupunktowej oraz elementy różnych technik terapeutycznych i ezoterycznych, których używam na co dzień w pracy dla klientów.

Najczęściej, zaczynając sesję, zapytam: „W czym mogę Ci pomóc? / Co mogę dla Ciebie zrobić?” Nie muszę znać szczegółów tematu, z którym chcesz pracować: te informacje i tak są zapisane w Twoim polu informacyjnym.
Jeżeli chcesz, możesz opisać swój problem lub temat, choć tak naprawdę wystarczy, że ujmiesz go w proste hasło np.: „dzieci,” „noga,” „impreza,” „relacja,” „garaż,” „wydarzenie w przyszłym tygodniu,” „osoba z poniedziałku” itp.

Cała sesja odbywa się w Przestrzeni Naszego Serca. Pracujemy na różnych poziomach energetycznych, tak jak prowadzi nas Twoje pole informacyjne. Twoje pole informacyjne jest świadome moich możliwości i ograniczeń, dlatego spontanicznie może ono korzystać również ze wszystkich innych niż dwupunkt narzędzi terapeutycznych, którymi na co dzień się posługuję.

ustawienia hellingerowskie przez skype telefon kraków łódź dwupunkt

Ponieważ często sesja ta (mimo, że bazuje na dwupunkcie) jest uzupełniana elementami innych metod terapeutycznych i ezoterycznych – w mojej ocenie prawdopodobieństwo manifestacji faktycznych zmian (które mogą być zaobserwowane) jest większe niż przy klasycznej sesji dwupunktu. Nie chodzi o to, że będą to większe zmiany, ale raczej że szansa na ich pojawienie się i zauważenia tego jak się one manifestują jest większa.
W zdecydowanej większości przypadków zmiana jest wyraźna, czasami może być mniej lub bardziej zaskakująca, ale jest odczuwalna.

Jeżeli chodzi o używaną w czasie sesji bazę pochodzącą z metody dwupunktowej: wliczają się w nią fundamenty i założenia, na których zbudowane zostały m. in. „Matryca Energetyczna” Richarda Bartletta i „Synchronizacja Kwantowa” Franka Kinslowa. Teoria pól morficznych Ruperta Sheldrake’a, oraz dokonania wielu innych badaczy, powiązanych z metodą dwupunktową w bardziej lub mniej bezpośredni sposób, też cały czas są tutaj w działaniu.

Jak to wygląda w praktyce? Czego mogę doświadczyć podczas sesji? Na co się przygotować?

Cała sesja swoim charakterem przypomina zabieg energetyczny.
W przestrzeni Umysłu-Serca mogą pojawiać się obrazy, doznania, myśli, uczucia, fizyczne doświadczenia ciepła/zimna, obecności innych osób/zjawisk – podobnie jak w Ustawieniach Systemowych metodą Berta Hellingera mogą to być bardzo realne i percypowalne/namacalne doświadczenia.

Po wejściu w Przestrzeń Serca pozostaję podłączona do przepływu danych, obrazów i impulsów, przychodzących z przestrzeni informacyjnej. Mogę wypowiadać wybrane zdania lub słowa, które akurat przez nią przepływają, niosąc, najczęściej zaszyfrowane dla Twojego umysłu, a czytelne/zrozumiałe dla Twojego serca, wiadomości / treści.

Zdania lub słowa te mogą sprawiać wrażenie mających znaczenie lub zupełnie wyrwanych z kontekstu i bezsensownych, – ale będziesz mógł/mogła poczuć że „wibrują” one dla Ciebie. Każde słowo i znaczenie posiada swoje pole informacyjne i działa na daną osobę w określony sposób. I wybrane, konkretne zjawiska, z którymi pracujemy, są w naszym umyśle „poskładane” z innych zjawisk.
Intuicyjnie, podświadomie rozumiane znaczenia wypowiadanych słów lub zdań budzą konkretne skojarzenia, reakcje emocjonalne, wywołują wspomnienia lub wrażenia typu deja vu i poprzez to silnie oddziałują terapeutycznie w sposób, który wykracza poza intelektualne pojmowanie.

Podczas sesji mogą pojawić się różni duchowi przewodnicy, postaci historyczne, obcy, członkowie rodziny, zmarli, wymyślone postaci, zwierzęta, archetypy – przybywają one po to by pokierować nas w drodze do wyznaczonego przez Ciebie celu.

Richard Bartlett podkreśla wartość elementu „zabawy” w kontekście pracy metodą dwupunktową. Często w niektórych fragmentach sesji jesteśmy prowadzeni przez irracjonalne, absurdalne i nawet śmieszne połączenia obrazów i słów. Jest tak dlatego, ponieważ w czasie zabawy intelekt/konceptualny umysł jest wyłączony, co sprzyja otwieraniu się na nowe rozwiązania. Zgodnie z założeniami taoistycznej metody Wu wei („niedziałanie”) wszystko, co potrzebne wydarzy się mimo, iż pozornie nic się nie dzieje.

„Prawda jest taka, że jesteś już powiązany z tym, czego pragniesz. Stany te są niepodzielne i nie mogą zostać rozdzielone. Twoje pragnienie posiadania czegoś wzmacnia stan braku. Czy teraz rozumiesz? Baw się intencją tak, jakbyś grał w grę; intencja jest po prostu kolejną symulacją rzeczywistości.” – Richard Bartlett

Dla kogo można wykonać zabieg dwupunktu?
Czy można wykonać dwupunkt dla innej osoby?

„Dwupunkt z procesem” można wykonać dla każdego, nie ma tutaj większych ograniczeń. Możesz podać temat dotyczący Twojego życia, ale możesz też przyjść z tematem dotyczącym kogoś innego: np. członka rodziny, dziecka, partnera, nawet zwierzęcia.

W przypadku sesji prowadzonych dla innych osób, dla wykonania sesji niezbędne jest wyrażenie chęci i otwartości ze strony osoby, dla której będziemy pracować (w przeciwnym wypadku, byłoby to nieetyczne i też skuteczność może być znacznie mniejsza). W przypadku małych dzieci lub zwierząt, istnieje możliwość podjęcia odpowiedniej decyzji co do wykonania lub nie wykonywania sesji.

Dwupunkt, Kroniki Akaszy, czy ustawienia hellingerowskie – Co wybrać? Co dla kogo / na kiedy?

Ze względu na głęboko/wysoce „odrealniony” charakter metody dwupunktowej, sesje indywidualne prowadzone tą techniką polecam szczególnie osobom o otwartym sercu i umyśle, dla których praca ezoteryczna jest łatwo przystępna. A także osobom otwartym na zabawę i nowe doświadczenia, z pogodnym podejściem do pracy z energią, nawet jeśli sam temat, z którym będą pracować nie napawa optymizmem.

Osobom nastawionym na pracę bardziej terapeutyczną niż ezoteryczną, lub ezoteryczną, ale o mniejszym poziomie „oderwania od ziemi” bardziej polecam np. sesje Ustawień Systemowych metodą Berta Hellingera lub Kroniki Akaszy – również dostępne w mojej ofercie.
Na ustawieniach stoimy twardo na ziemi, w czasie Kronik Akaszy pozostajemy na ziemi, choć czasami następuje lekkie oderwanie.
W czasie dwupunktu podróże w czasie, podróże po światach równoległych i innych wymiarach są czymś zupełnie normalnym/są na porządku dziennym.

Co mogę zyskać przez skorzystanie z sesji?

Sesja indywidualna Dwupunktu z procesem pomoże Ci w znalezieniu pomyślnych dla Ciebie rozwiązań i wariantów rzeczywistości, dostrojeniu się do kanałów informacyjnych, wspomagających Twój osobisty i duchowy rozwój, rozmontowaniu szkodliwych wzorców (w tym programów społecznych, rodowych, karmicznych i innych którym możesz podlegać), wprowadzaniu pozytywnych zmian w Tobie i w Twoim życiu na głębokich poziomach mentalnych, energetycznych, duchowych i materialnym.

„Jeśli nie żyjesz tak jakbyś chciał, z pewnością jakaś wersja ciebie właśnie tak żyje.” – Richard Bartlett

Czy dostępne są warsztaty grupowe Dwupunktu? Czy tutaj mogę się nauczyć samemu pracować z dwupunktem?

W najbliższym czasie nie planowaliśmy organizować warsztatów Dwupunktu, ale jestem otwarta na poprowadzenie zajęć dla mniejszej lub większej grupy osób.
Jeżeli jesteś zainteresowany/a udziałem w warsztacie i nauczeniem się pracy z dwupunktem, zapraszamy do kontaktu. Jest możliwość zorganizowania warsztatu na żywo lub online na życzenie klientów.

Ile czasu trwa sesja?

Większość sesji trwa 1.5-2.5 h. Długość sesji jest dyktowana przez prowadzenie pola informacyjnego.

Jaki jest koszt sesji?

Aktualne ceny i zasady rezerwacji znajdują się zakładce: CENNIK

Kto prowadzi sesje?

Wszystkie sesje prowadzi Irmina Marta Wrona, terapeutka dyplomowana w pracy metodą dwupunktową oraz w innych metodach pracy terapeutycznej dla klientów. SKANY NIEKTÓRYCH DYPLOMÓW I CERTYFIKATÓW


Czy dostępne są kursy instruktorskie albo warsztaty, podczas których nauczę się dwupunktu?

Nie prowadzę obecnie kursów ani warsztatów komercyjnych z zakresu Dwupunktu.
Natomiast mogę poprowadzić warsztat na zamówienie dla zebranych już grup, mniejszych lub większych.


Gdzie i kiedy odbywają się sesje indywidualne?

Sesje indywidualne na żywo dostępne są cały czas w Krakowie.
Regularnie pracuję też w Łodzi, gdzie przyjeżdżam raz na 1-2 miesiące, na około tydzień.

Sesje przez Internet (Skype, Messenger/Facebook video i audio) i telefon dostępne są cały czas.

Czy sesje na żywo są bardziej skuteczne niż sesje przez Internet?

Skuteczność działania w obu przypadkach jest taka sama.


Czy dostępne są sesje w innych językach i sesje dla obcokrajowców?

Sesje indywidualne i warsztaty prowadzę w języku polskim i angielskim.

Jest też możliwość pracy w innych językach, z pomocą odpowiedniego tłumacza.
Jeżeli zamawiasz sesję dla osoby angojęzycznej, prosimy o notkę o tym przy zamawianiu sesji.
Dla klientów zagranicznych jest możliwość płatności przez Paypal.


Jak się zapisać?

ZAPISY I KONTAKT na sesje indywidualne

W przypadku sesji na żywo, należy dodatkowo wykupić poniższy produkt:

Rodzaje sesji: