Ustawienia Systemowe

Ustawienia – informacje podstawowe:

Ustawienia Systemowe są metodą pracy terapeutycznej. Ze względu na swój nieszablonowy charakter i wysoką skuteczność, cieszą się one rosnącą popularnością w Europie i poza nią.

Jest to metoda fenomenologiczna i holistyczna – często rozwiązanie leży zupełnie gdzie indziej, niż moglibyśmy się tego spodziewać, a poruszenie i uzdrowienie danego obszaru, np. relacji z rodzicami, pociąga za sobą polepszenie również innej sfery życia, np. naszej sytuacji materialnej czy relacji
partnerskiej.

Sposób stosowania i działania pracy ustawieniowej znacząco odbiega od tego, z jakim mamy do czynienia w przypadku wielu innych metod terapeutycznych, stosowanych powszechnie.

Chodzi tutaj nie tyle o wprowadzanie zmian, co raczej o przywrócenie tzw. “pierwotnych porządków”, które zakłócone, wprowadzają w nasze życia dysharmonie i chaos.

Zakres problemów, które można ustawiać jest bardzo szeroki. Należą do nich:

– relacje rodzinne i partnerskie
– konflikty
– choroby (w tym te nietypowe i trudne)
– emocje wschodzące w kontekście śmierci i towarzyszące im zmiany osobowości
– wypadki
– traumy
– uzależnienia
– przeszkody materialne i biznesowe, problemy dotyczące prowadzenia firm i organizacji, problemy zawodowe
– negatywnie na nas oddziałujące, zakryte przed nami tajemnice rodowe (np. adopcje, aborcje, morderstwa; dodatkowi członkowie systemu)
– zwierzęta
– kontakty ze zmarłymi, w tym kontakty z nieznanymi nam przodkami i ich towarzyszami (podróż w czasie)
– klątwy, archetypy i elementy karmiczne, oraz wiele innych.

Nie tylko osoby z ustawieniem własnym, ale także obserwatorzy i reprezentanci mają okazję wiele przepracować i wynieść z każdego warsztatu.
O mnie:

Jestem certyfikowaną terapeutką Szkoły Nowych Ustawień Systemowych, oficjalnej szkoły Berta i Sophie Hellinger. Moją główną ścieżką jest buddyzm tybetański (Vajrayana i Dzogchen), który od kilku lat praktykuję.
Poza Ustawieniami, pracuję również z psychologią transpersonalną (wzorce COEX, matryce okołoporodowe – według Stanislava Grofa, archetypy i doświadczenia transpersonalne), a także z analizą snów oraz z elementami psychologii głębi i innych systemów.

E-mail:

Facebook: https://www.facebook.com/SoulsOfSpace/

Zachęcam również do zapoznania się z oficjalną stroną Hellinger Sciencia.