TAROT

Żeby umówić się na sesję Tarota napisz do nas.

Czym jest Tarot i jak działa?
Różne rodzaje Tarota. Tarot astrologiczny i psychologiczny.
Różne rodzaje rozkładów. Z jakimi tematami/problemami można pracować?

Dywinacja. Czy przyszłość można przewidzieć?

BHP Tarota: Jak bezpiecznie korzystać z Tarota?
Co i do jakiego stopnia mogę zobaczyć za pomocą kart Tarota?
Tarot terapeutyczny: Jak pracować z Tarotem, żeby polepszyć jakość życia?

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat Tarota. A także odpowiedzi na często pojawiające się pytania na jego temat.
Piszę również o tym, co możesz zyskać przez skorzystanie z oferowanych przeze mnie rozkładów Tarota, dostępnych na żywo, przez telefon i internet.

CZYM JEST I JAK DZIAŁA TAROT?

„Tarot ucieleśnia symboliczne prezentacje uniwersalnych idei, za którymi leżą wszelkie niejasności ludzkiego umysłu; i właśnie w tym rozumieniu, że zawierają one ukrytą doktrynę, którą jest realizacja poprzez kilka prawd, zakorzenionych w świadomości wszystkich.” – Arthur Edward Waite

Tarot jest magicznym narzędziem, służącym do pracy z nieświadomą sferą naszego istnienia. Inaczej z naszą nieświadomością, w tym podświadomością i nadświadomością, oraz z kolektywnym polem nieświadomości zbiorowej. Za pomocą kart Tarota możemy uzyskać dostęp do tych obszarów.

Zaletą Tarota jest to, że umożliwia on względnie łatwy przepływ informacji z obszarów nieświadomych do naszej świadomości. 

Wszystkie informacje, których potrzebujemy, a których być może nie posiadamy, są obecne we Wszechświecie.

Żeby to zobrazować: przyjmijmy że, pewna osoba zakochała się w kimś, ale nikomu o tym nie powiedziała. To są jej uczucia, to są jej emocje, to jest jej myśl. Ta informacja i ta cała sytuacja jej zakochania jest zakryta przed resztą świata, ale nie jest tak, że nie istnieje. To jest i to funkcjonuje jako element świata i wpływa na różne elementy rzeczywistości i wydarzenia, na różne sytuacje, które dzieją się, nie tylko związane z nią, ale i z bliskimi jej osobami, i to się rozprzestrzenia coraz dalej i dalej.

tarot-rozklady-tarota-irmina-wrona-krakow-lodz-skype-zoom-messenger-telefon-online27

W świecie są różne informacje, które są przed nami zakryte. I często jest możliwość dostania się do tych informacji i skorzystania z tego, że one ogólnie są dostępne, tylko leżą poza granicą naszej świadomości. I Tarot jest narzędziem, za pomocą którego możemy te informacje uchwycić.

„Informacja wewnątrz systemu jest bardziej fundamentalna niż materia, energia, przestrzeń i czas. Informacja jest tą jedną rzeczą we wszechświecie, która nie może być  zniszczona.” – Ervin Laszlo


Etyka pracy z Tarotem:  Co i do jakiego stopnia mogę wydobyć / zobaczyć za pomocą Tarota?

tarot-rozklady-tarota-kroniki-akaszy-dywinacja-i-chinng-ksiega-przemian-irmina-wrona3

Nietrudno się domyślić, że są różne pytania, których Tarotowi nie powinieneś/naś zadawać. Na przykład, jeżeli jesteś kobietą, mamą i chcesz się dowiedzieć o osobistych relacjach swojego dorosłego syna. Albo jesteś mężczyzną i interesują Cię relacje Twojej partnerki z jej byłym mężem itp.

W wybranych sytuacjach, niektóre pytania mogą być szkodliwe. Jeżeli zadasz je, po pierwsze –najprawdopodobniej i tak nie otrzymasz odpowiedzi, ale raczej naukę od kart. Po drugie – zarówno Ty jak i osoba, która robi rozkład, możecie mieć negatywne konsekwencje później, przez zadanie takiego pytania.

„Nieuczciwe działania, które czynię wobec innych stają się moim przeznaczeniem.” – Bert Hellinger

„To, co słuszne nie pozostawia nam wyboru.” – Bert Hellinger

Sprawdź też wpis: Czy Tarot może zaszkodzić?


Z jakiego sposobu komunikacji korzysta Tarot? Jak Tarot komunikuje się z nami?


Symbolizm – język nieświadomości

Karty Tarota zawierają naukę, która została przedstawiona za pomocą symboli.

W naszym codziennym życiu posługujemy się językiem. W taki sposób komunikuje się nasza świadomość; – żeby się z innymi porozumieć i być świadomym tego, co mamy sobie do przekazania, używamy słów.
Ale jest też olbrzymia sfera naszej nieświadomości, do której należą podświadomość, nieświadomość zbiorowa i indywidualna, nadświadomość…

I pierwotny język, który przychodzi z nieświadomej sfery jest językiem symboli. Za jego pomocą informacja z przestrzeni nieświadomej może zostać Ci z powodzeniem przekazana, bez względu na to, w jakim miejscu świata jesteś i z jaką kulturą oryginalnie jesteś związany/a.

Więcej o języku symboli i archetypach przeczytasz na podstronie poświęconej pracy ze snami

konstelacje-systemowe-ustawienia-hellingera-irmina-wrona-tarot-rozklady-tarota-kroniki-akaszy12

„Karty Tarota są żyjącymi istotami.” ― Aleister Crowley


Od kogo przychodzą odpowiedzi, które daje nam Tarot?

Wszystkie informacje, które udostępnia nam Tarot przychodzą z obszarów nieświadomości. Można powiedzieć, że przychodzą one od Twojego Wewnętrznego Nauczyciela, z Twojej nadświadomości.

„U podstawy jest po prostu otwarta przestrzeń, fundamentalna ziemia, którą w istocie jesteśmy.” ― Chogyam Trungpa

Każdy z nas posiada różne poziomy świadomości; wśród nich są też poziomy nadświadomości, gdzie jest bardziej przejrzyście. Jest dużo możliwości ujęcia tego, ale ostatecznie: dostajesz odpowiedzi od siebie samego/samej, od swojego Wewnętrznego Nauczyciela, i jego zadaniem jest też Ciebie uczyć.

tarot rozkłady z  kart tarota kroniki akaszy irmina wrona

Ponieważ są to poziomy, gdzie jest bardziej przejrzyście, a więc łatwiej jest zobaczyć pewne rzeczy, a wzrokiem da się sięgnąć dalej, – czasami dostaniesz też pewne informacje dotyczące przyszłości. Pytając o dany temat, niejednokrotnie będziesz mógł/mogła zobaczyć to, co w świecie fizycznym dopiero ma się wydarzyć.

To jest niesamowite, Tarot czasami potrafi odsłonić następną kartę rzeczywistości… dlatego jest on również techniką wróżenia.
Za pomocą kart nie tylko możesz zobaczyć to, co jest ukryte, ale również kierunek rozwoju wydarzeń, – w którą stronę rzeczy się kierują, gdzie zmierzają, ku czemu się rozwijają.

tarot irmina wrona

„Kiedy porzucisz pomysł o przewidywaniu przyszłości, zaczniesz doświadczać kart jako luster psyche. Wtedy właśnie korzystanie z kart Tarota stanie się ścieżką do wiedzy.” ― Philippe St Genoux


Dywinacja. Czy przyszłość można przewidzieć?

W ogólnym „ułożeniu”, szerszym obrazie rzeczywistości, istnieje wysoce prawdopodobny rozwój wydarzeń (lub bardziej i mniej prawdopodobne warianty), który Tarot odsłania przed nami w chwili robienia rozkładu.

Ale jednocześnie, od Tarota dostajemy pewną informację. Kiedy już widzimy, w którą stronę wszystko zmierza, możemy np. zdecydować, że skorzystamy z opcji innej niż ta, którą wybralibyśmy bez wcześniejszego zrobienia rozkładu.

„Jeśli głazy zostaną ruszone,
nawet rzeka zmieni swój bieg.”

Tao Te Ching

Czasami korzystamy z Tarota po to, żeby uzyskać pewne informacje już trochę wcześniej. Tak jakby odkrywamy „następną kartę” rzeczywistości.

tarot czy przyszłość można przewidzieć

Dzięki temu możesz zobaczyć, czy w Twoim życiu, metaforycznie wybierasz się w Himalaje, czy na Majorkę. Jeżeli (przez skorzystanie z Tarota) wiesz, że wybierasz się w Himalaje, i dzięki temu odpowiednio przygotujesz się do tego, wtedy jest większa szansa, że tę podróż przetrwasz; a czasem przy okazji jeszcze zrobisz z niej użytek.
Ale jeżeli wybieramy się w Himalaje, a jesteś metaforycznie ubrany/a jak na Majorkę, różnie może się to skończyć. Bo podróż i tak masz przed sobą, i nie wiadomo jak daleko zajdziesz i w jakim stanie będziesz po jej przebyciu.

Skoro dostajemy konkretne informacje, możemy też coś z nimi zrobić, więc jest pewna możliwość wpłynięcia na to jak rzeczy się potoczą. Niekoniecznie, że już jesteś „skazany/a” na tę opcję, którą odsłonił Tarot. Ale… gdy już wiesz, to możesz się zastanowić i zobaczyć co czujesz.

Więcej na temat wróżenia z kart Tarota przeczytasz w osobnym wpisie: Czy przyszłość można przewidzieć?

„Obrazki są niczym bramy, otwierające się ku zaskakującym komnatom.” — Arthur Edward Waiterozkłady  z kart tarota


Czy mogę zaufać Tarotowi?
Co będzie jeśli jednak wybiorę inną opcję, niż ta, którą Tarot pokazał jako najlepszą?
Do jakiego stopnia powinienem/nam brać do siebie to, co otrzymałem/am od kart?

Tarot oferuje pewną wiadomość, który działa na nas w pewien sposób – w zdrowy sposób. – Tak, że wtedy my sami już dokonujemy decyzji.

Zwracasz się do Tarota po poradę – i to jest tak, jakby poradził Ci bliski przyjaciel, rodzic, czy specjalista. Otrzymujesz poradę od Tarota, od źródła, które respektujesz, ale to nie znaczy, że nie masz już własnego zdania, że myślisz to samo co ktoś. 

„Nie jesteś przypadkowy. Istnienie cię potrzebuje. Bez ciebie czegoś w egzystencji by brakowało i nikt inny nie miałby jak cię zastąpić. Właśnie to czyni cię dostojnym, że egzystencja byłaby o ciebie okrojona. Gwiazdy, Słońce i  Księżyc; drzewa, ptaki i ziemia – wszystko we wszechświecie odczuje, że małe miejsce jest puste, które nie może być wypełnione przez nikogo poza tobą .” —  Osho

księga przemian i ching tarot wróżenie z kart irmina wrona wróżenie z patyczków krwawnika kroniki akaszy ustawienia planet astrologia

Otrzymujesz poradę od autorytetu, tak naprawdę od Ciebie zależy czy z niej skorzystasz czy nie.

Nawet jeżeli nie postąpisz tak, jak w Twoim odczuciu Tarot sugeruje, to sam fakt, że otrzymałeś/aś tę informację i tak już zmienia coś w rzeczywistości, i jest w pewien sposób uzdrawiający. Już sam ten wgląd zmienia coś w Tobie.

„Nie użalaj się nad sobą, jeżeli poszedłeś złą drogą, zawróć.” — Edgar Cayce

tarot-rozklady-tarota-irmina-wrona-krakow-lodz-skype-zoom-messenger-telefon-online33

~~

„Najgłębszą definicją odwagi jest nie bać się tego kim jesteś.”
— Chogyam Trungpa

Czy Tarot widzi intencję, która stoi za zadawanym pytaniem?

Tarot automatycznie zobaczy również intencję Twojego pytania i da adekwatne odpowiedzi.

konstelacje-systemowe-ustawienia-hellingera-irmina-wrona-tarot-rozklady-tarota-kroniki-akaszy6


Czy istnieje sposób na to, by „zweryfikować” intencję mojego pytania lub samo pytanie, przed zadaniem go Tarotowi? – Po to żeby sprawdzić, czy zadanie takiego pytania będzie dla mnie bezpieczne i korzystne.

Tak. W nurcie Tarota, w którym pracuję, przekazanym mi przez moich nauczycieli z Rosji, często z tego korzystam.  

Jeżeli masz wątpliwość czy zadanie kartom danego pytania będzie dla Ciebie korzystne, albo czy Twoja intencja jest dobra i czysta; czy jest wskazane pracować z danym tematem tego dnia, – robimy coś w rodzaju wstępnej weryfikacji.

Jak wygląda taka weryfikacja: Jeszcze przed zrobieniem rozkładu proszę Tarota o pokazanie nam, czy możemy ten rozkład zrobić. W ten sposób otrzymujemy jasną odpowiedź od Tarota, że tak albo że nie.

Tarot ma swój wgląd we wszystko, więc pokieruje nas właściwie, bez względu na to czy otrzymamy odmowę czy potwierdzenie.

tarot-rozklady-tarota-irmina-wrona-krakow-lodz-skype-zoom-messenger-telefon-online7


BHP Tarota ciąg dalszy: Kiedy nie należy korzystać z Tarota?

Nie należy korzystać z Tarota, gdy jesteś wyraźnie osłabiony/a, kiedy Twój stan emocjonalny, psychiczny, mentalny, energetyczny jest wyraźnie niestabilny; i gdy jesteś nietrzeźwy/a (przebywasz w zmienionych stanach świadomości).

tarot-rozklady-tarota-irmina-wrona-krakow-lodz-skype-zoom-messenger-telefon-online19


Tarot ma bardzo mocną energię i wymaga stabilności, siły i możliwie jak najbardziej klarownego i trzeźwego umysłu.

i ching dywinacja wróżenie  z patyczkków krwawnika monet tarot  irmina wrona

„Umysłowi, który jest spokojny, ulega cały wszechświat.” — Lao Tsu


Czy są różne wersje i rodzaje Tarota? Czym się różnią między sobą?

Tarot jest tak spopularyzowany na całym świecie, że istnieje dużo jego wersji.
Natomiast jeżeli chodzi o rodzaje Tarota (z mojego punktu widzenia) jest po prostu Tarot.

Jest po prostu Tarot. Który zawiera w sobie całą swoją gamę możliwości. I w którejś z odmian Tarota można mocniej zaakcentować wybrane, inne systemy ezoteryczne, inne narzędzia, które i tak w Tarocie są „wbudowane”.

Tarot w rękach astrologa: Tarot astrologiczny – zestawienie/ wykorzystanie wiedzy astrologicznej w pracy z kartami Tarota

W tym sensie można powiedzieć Tarot „astrologiczny”. Ponieważ w tym rodzaju Tarota korzysta się z wiedzy astrologicznej. Istnieje wiele rozkładów Tarota, które nawiązują do astrologii i odnoszą się do jej charakterystycznych elementów np. do tzw. domów horoskopu.

„Astrologia jest jedną z najbardziej prastarych nauk, darzoną wielkim szacunkiem przez ludzi mądrych i potężnych.” — Benjamin Franklin

Jak może wyglądać taki astrologiczny rozkład Tarota?

Na przykład można zrobić astrologiczny rozkład Tarota, który jest prognozą na cały rok. Jest bardzo obszerny, a jego pełna analiza na spokojnie zajmuje półtorej godziny lub dłużej. Dobrym momentem na zrobienie go są dni w okolicy naszych urodzin tzw. solariusz, albo początek roku kalendarzowego, słonecznego lub księżycowego.
Rozkładamy obraz wszystkich tak zwanych domów horoskopu, czyli dwunastu sektorów życia.
Tak samo jak i w naszym życiu codziennym, wszystkie sfery życia (relacje, zdrowie, kariera, finanse, hobby itd.) istnieją naraz, w tym samym momencie… I w horoskopie również je wszystkie widać. I w tym rozkładzie Tarota też.

astrologia konsultacja ustawienia planetarne irmina wrona

Kiedy karty są rozłożone, wszystko analizujemy i stopniowo łączymy ze sobą. Widzimy, które sfery życia są ze sobą połączone i w jaki sposób, np. czasami zdrowie i miłość są połączone na korzyść lub na niekorzyść i tak dalej. Ten rozkład zawiera prognozę tego, co dzieje się i co będzie się działo w sferze osobistej, co będzie się działo z naszymi finansami, co dzieje się i co się będzie działo w obszarze pracy, relacji międzyludzkich, w przestrzeni socjalnej, jak będzie ze zdrowiem. Widzimy, co w tym roku będzie motywem przewodnim, a więc co na ten moment jest motywem przewodnim. Co dominuje i co będzie tematem tego roku…

Pracując z Tarotem astrologicznym mamy bardzo duże pole manewru. Ogromnym wsparciem jest tutaj wgląd w dziedzinę astrologii, która jest tak obszerna, że można się jej uczyć kilkadziesiąt lat i nadal pozostaje się na pozycji ucznia.

konsultacje astrologiczne tarot astrologiczny

Poza rozkładami należącymi do Tarota astrologicznego, wiedza astrologiczna może być wykorzystana we wszystkich innych rozkładach Tarota. To nie muszą być wcale rozkłady związane w jakikolwiek sposób z astrologią. Mogą to być najróżniejsze rozkłady, z których korzystamy w Tarocie – rozkłady pochodzące z różnych źródeł. Patrząc z perspektywy astrologa…

Dla mnie często jest jasne, który tzw. dom jest nam pokazywany, bo jeżeli przychodzisz żeby skorzystać z Tarota i pytasz się o relacje partnerskie, ale ja pracuję też z astrologią, wtedy pracując z Tobą kompleksowo, widzę też co się dzieje np. w kontekście Twojego siódmego czy piątego domu horoskopowego (lub innego z sektorów partnerskich).

astrologia konsultacja ustawienia planetarne irmina wrona


Jak w praktyce wygląda rozkład / seans Tarota? Jakie są rodzaje rozkładów?

W świecie istnieje niezliczona ilość rodzajów rozkładów Tarota. Każda osoba, która chce pracować z Tarotem (i jako klient, i jako tarocista) znajdzie coś dla siebie.

Na początku spotkania, zapytam czego on potrzebujesz. Być może przychodzisz po ogólną poradę życiową, a może masz wybraną, konkretną sferę życia, której chciałbyś/chciałabyś się przyjrzeć.
Możliwe, że przychodząc już masz w głowie konkretne pytanie – na przykład czy powinieneś/naś podpisać umowę z firmą nr 1, czy z firmą nr 2. Czy w ogóle z żadną z nich… Może chcesz pracować z tematem pracy i z tematem relacji.  

Jest wiele rozkładów dla relacji partnerskich – miłosnych, biznesowych, rodzinnych i dla różnych innych relacji międzyludzkich. Powiem jakie rodzaje rozkładów mogę Ci zaproponować, jakie moim zdaniem będą dobre w tej konkretnej sytuacji.

Na czym polega Tarot psychologiczny?

Od moich nauczycieli mam też trochę rozkładów należących do Tarota psychologicznego. Korzystając z nich możemy na przykład przeanalizować jak zmienia się Twoja osobowość, jakie archetypy dominują w obecnym czasie. Charakter i elementy tych rozkładów nawiązują do koncepcji jungowskich.

tarot astrologiiczny tarot psychologiczny i ching księga przemian irmina wrona

„Gdyby zostało mi 10 lat życia, poświęciłbym je na naukę astrologii.”
— Carl Gustav Jung

Tarot jako wsparcie w podejmowaniu decyzji

Tarot potrafi stanowić wspaniałą pomoc w procesie podejmowania istotnych życiowych decyzji.

Nie zawsze karty wskażą Ci drogę. Ale jeśli wystarczająco wcześnie widzisz drogi, którymi nieświadomie idziesz albo na które nieuważnie wchodzisz, a czasami również inne, o których wcześniej nie wiedziałeś;
i widzisz też, w którą stronę wszystko się rozwija, – będzie Ci łatwiej dokonać osobistego wyboru, zająć odpowiednią pozycję, i wejść w harmonię z daną sytuacją (o którą pytasz), ze wszystkimi związanymi z nią osobami, i z całym Wszechświatem.

tarot-rozklady-tarota-irmina-wrona-krakow-lodz-skype-zoom-messenger-telefon-online15


Terapeutyczny potencjał Tarota
Tarot jako narzędzie terapeutyczne

– Wkrótce w programie live i na naszym kanale Youtube: Direction Future  

Obszerny materiał stanowiący relację z sesji / seansu Tarota:

„Jeśli potrzebujesz informacji o drodze, zapytaj tych, którzy wracają.” — Przysłowie chińskie


PODSUMOWANIE
& Esencjonalna informacja o dostępnych sesjach Tarota

Praca z Tarotem: Ezoteryczna sesja terapeutyczna o wielopoziomowym działaniu

Za pomocą Tarota możesz zobaczyć w jakim kierunku wybrane sprawy rozwijają się „pod powierzchnią.”

Rozkłady, z których korzystamy w czasie sesji należą do Tarota psychologicznego (bazującego na koncepcjach jungowskich) oraz astrologicznego (wykorzystujące równocześnie głęboką ezoteryczną wiedzę, płynącą z astrologii i numerologii).

Tematy: Relacje (różne rodzaje rozkładów), decyzje (sprawdzenie jaka jest tendencja rozwoju wydarzeń dla różnych wariantów, przy dokonywaniu decyzji), prognozy (biznes i finanse, projekty, zdrowie, i inne) – różne rodzaje rozkładów, w tym krótkie, średniej długości ale i również duże, rozbudowane prognozy miesięczne, półroczne lub całoroczne (wgląd w całość tzw. 12 domów horoskopu klienta).

Pracujemy tylko z pytaniami etycznymi, i tylko z takimi na które nie boimy się uzyskać odpowiedzi. W przypadku wątpliwości co do zadania pytania, najpierw pytamy Tarota czy możemy zrobić na nie rozkład, i czy to będzie dobre dla osoby pytającej.

astrologia konsultacja ustawienia planetarne irmina wrona

Gdzie i kiedy odbywają się dostępne sesje / seanse / rozkłady Tarota?

Rozkłady Tarota w formie terapeutycznych sesji indywidualnych przez Internet (Skype, Messenger/Facebook video i audio) i telefon dostępne są cały czas.

Rozkłady Tarota na żywo dostępne są na bieżąco w Krakowie.
Regularnie pracuję też w Łodzi, gdzie przyjeżdżam raz na 1-2 miesiące, na około tydzień.


Koszt i rezerwacja sesji:

Rezerwacja sesji odbywa się przez jej opłacenie. Aktualne ceny i zasady rezerwacji znajdują się zakładce CENNIK

karty tarota iching księga przemian irmina wrona kroniki akaszy ustawienia hellingera


Czy dostępne są sesje rozkładów Tarota w innych językach i sesje dla obcokrajowców?

Wszystkie sesje, w tym również rozkłady Tarota prowadzę w języku polskim i angielskim.

Jest też możliwość pracy w innych językach, z pomocą odpowiedniego tłumacza.
Jeżeli zamawiasz sesję dla osoby angojęzycznej, prosimy o notkę o tym przy zamawianiu sesji.
Dla klientów zagranicznych jest możliwość płatności przez Paypal.

księga przemian i ching tarot wróżenie z kart irmina wrona wróżenie z patyczków krwawnika kroniki akaszy ustawienia planet astrologia


Jak się zapisać?

ZAPISY I KONTAKT

W przypadku sesji na żywo, należy dodatkowo wykupić poniższy produkt:

Rodzaje sesji: