Aborcje i poronienia ukrywane w rodzinach – Cz. 2

Aborcje i poronienia ukrywane w rodzinach – Cz. 2

Szczególnie często możemy zaobserwować zjawisko wykluczenia, inaczej odtrącenia, pominięcia, unieważnienia czy odebrania prawa bycia częścią rodziny,
na przykładzie dzieci, które zostały usunięte lub utracone przez poronienie, albo zmarły niedługo po narodzinach.

Czasami nawet rodzice nadają kolejnemu dziecku imię tego poprzedniego, zmarłego dziecka, i chcą w ten sposób „ubrać” nowe dziecko w bycie dla nich tamtym poprzednim.

To powoduje ogromne szkody dla żyjącego dziecka, bo jest ono wiązane energetycznie z kimś zmarłym w tragiczny sposób. Takie dzieci często chorują, nie mają sukcesów w życiu, nie mogą żyć pełnią życia, są podatne na wypadki itd.

Jednocześnie wcześniej zmarłe dzieci są „zamiatane pod dywan”. Rodzina próbuje żyć tak, jakby nigdy ich w niej nie było.

Wyobraź sobie kogoś z rodziny np. prababcię lub dziadka, których już tutaj nie ma.

Czy to, że ta osoba nie żyje, sprawia że jej istnienie zostaje wymazane i bez znaczenia dla późniejszych losów rodziny? Jak wiele jest konfliktów po odejściu danych osób: Co ma się stać z rzeczami, które były dla nich ważne, z życzeniami, które mieli za życia wobec nas; konfliktów o podział spadku?

Mimo, że fizycznie tych osób już tutaj nie ma, ciągle mają one znaczenie i w rodzinie żyje wiele emocji, w związku z nimi. Szanujemy ich i działamy mając ich w sercu.

Podobnie jest z naszymi wcześnie zmarłymi dziećmi, rodzeństwem i innymi, często poukrywanymi przed nami, członkami rodziny.

Udawanie że kogoś nie ma, nie sprawia że on nigdy nie istniał. Może natomiast wprowadzić więcej chaosu i niezgody, bo rzeczy w rodzinie wydają się niezrozumiałe. Jest coś okropnego, bolesnego, co jest pod spodem, i widzimy to w każdym geście i spojrzeniu, które inni członkowie rodziny wymieniają pomiędzy sobą.

Dlatego tak wiele uzdrowienia dla całej rodziny i dla poszczególnych jej członków, przychodzi z przyłączenia tych brakujących elementów (poukrywanych dzieci) do systemu rodzinnego. Do systemu, w którym powinny mieć one pełne prawo istnienia, tak samo jak wszyscy pozostali jego członkowie.

Kiedy rodzina otwiera się na nich i pozwala im ponownie stać się jej częściami, harmonia podąża naturalnie.

Irmina Wrona

Cz.1
https://spaceluminous.com/blog/2023/10/20/brakujace-elementy-w-rodzinie-czyli-wykluczeni-czlonkowie-systemu-cz-1/

Zapraszam na sesje i szkolenia, osobiste i dla biznesu, dostępne w języku polskim i angielskim.

Sesje dostępne są online i przez telefon. Istnieje możliwość spotkania na żywo w Krakowie i Łodzi.

Więcej o mnie, Irmina: https://spaceluminous.com/o-mnie/

ZAPISY:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#rodzina #ustawienia #rodzinne #terapiarodzin #ustawieniasystemowe #ustawieniahellingerowskie #ustawieniahellingera #konstelacjerodzinne #poronienie #aborcja #pigułkapo #stratadziecka #tajemnica #wszystkichświętych #zaduszki #konsultacjefengshui #terapiasystemowa #dlarodziny #genealogia #przodkowie #rodzice #dzieci #rodzeństwo #drzewożycia #rodziceidzieci

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *