Iluzoryczne wyobrażenia na temat miłości & Lęk przed utratą kontroli – Franz Ruppert

Iluzoryczne wyobrażenia na temat miłości & Lęk przed utratą kontroli

Kiedy konflikty, które w nieunikniony sposób pojawiają się w związku, nie dają się rozwiązać, ich przyczyną są z reguły uwikłania symbiotyczne.

Ludzie, którzy w dzieciństwie doświadczyli traumy symbiotycznej wzajemnie się przyciągają i tworzą w swoich związkach symbiotyczne uwikłania.

Tacy partnerzy wchodząc w związek, już są wewnętrznie rozszczepieni.

Z jednej strony gwałtownie szukają bliskości i miłości, ale jednocześnie boją się zbyt dużej bliskości z powodu złych doświadczeń z dzieciństwa;
a straumatyzowana część ich psychiki bezbłędnie się w tym odnajduje, pełna nadziei, że nareszcie zostaną zobaczeni i uznani przez drugiego człowieka.

Jednakże stosują swoje strategie przerwania, co sprawia że tak naprawdę nie są w stanie zbliżyć się do siebie wzajemnie, – ciągle nawzajem się odtrącają.

Dlatego uwikłane symbiotycznie pary nie potrafią się ani rozstać, ani żyć w prawdziwej harmonii.

Iluzoryczne i wyidealizowane wyobrażenia na temat matki i ojca przeniesione zostają na partnera.

Równie wysoka jest także gotowość do wczuwania się w traumy partnera, do noszenia jego psychicznych ciężarów oraz do podejmowania prób pomagania mu,
tak jak robiło się to i nadal robi wobec depresyjnego ojca czy pozbawionej sił matki.

Idealizacja partnera oraz utożsamienie się z jego psychicznym cierpieniem mylone jest z miłością, ponieważ w dzieciństwie nie zaznało się przecież innego sposobu wyrażania miłości niż ten.

W symbiotycznie uwikłanych związkach dewizją jest: „Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie znosić swoje cierpienie.”

Lęk przed konfrontacją ze sprawiającymi ból emocjami, związanymi z własną traumą symbiotyczną, uniemożliwia większe emocjonalne otwarcie się;
a w przypadku zbyt intensywnej bliskości z partnerem, łatwo prowadzi do automatycznego zablokowania uczuć, aby zapobiec zagrażającej utracie kontroli.

Franz Ruppert

Zapraszam na sesje indywidualne, konsultacje oraz szkolenia osobiste i dla biznesu, dostępne w języku polskim i angielskim.

Sesje dostępne są online i przez telefon. Istnieje możliwość spotkania na żywo w Krakowie i Łodzi.

ZAPISY:

+48 576 877 236 Irmina
https://spaceluminous.com/kategoria-produktu/sesje/

ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

#terapiatraumy #ustawienia #ustawieniasystemowe #ustawieniaintencji #franzruppert #pracaztrauą #pracazcieniem #traumasymbiotyczna #relacjerodzinne #terapiapar #terapiamałżeńska #relacjedamskomęskie #toksycznyzwiązek #toksycznypartner #zdrowyzwiązek #emocje #ciało #pełniaksiężyca #sezonskorpiona #pełniawbyku #uzdrowienie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *