Otwórz serce na swój nałóg i pogódź się z jego odejściem – Live na Zoom 8 marca 2022

Kiedy słyszymy o nałogach, na myśl przychodzi alkohol, papierosy, narkotyki, czasami leki np. leki przeciwbólowe. Być może hazard czy seks.

Używki takie jak kawa i herbata są przez większość traktowane z przymrużeniem oka, i nie nakładamy im etykiety „uzależnienie”, nawet jeśli ktoś nie przeżył jednego dnia bez kawy od 10 lat.

Uzależnienia w naszej kulturze są tematem tabu. Osoba uzależniona najczęściej musi ukrywać swój nałóg przed światem, w obawie przed byciem ocenioną jako słaba i gorsza od innych, jako „przegrana”; i przez to przed byciem odrzuconą.

Osoby, które uważają siebie za nieuzależnione (ponieważ nie mają problemu z alkoholem czy narkotykami) często naciskają na uzależnionego i mówią np. „Mógłbyś nie pić. Zastanowiłbyś się nad sobą.” Szczególnie jeżeli są to osoby z jego rodziny.

Jest to zrozumiałe, ponieważ kochają swojego krewnego i chcą dla niego dobrze. Jednak mówienie komuś co by mógł, najczęściej nie ma przełożenia na pożądane rezultaty.

Idąc tym torem, uzależniony człowiek może oczekiwać od swoich krewnych: „A ty byś mógł/mogła mnie kochać razem z tym, że ja lubię pić.”

I w tym miejscu najczęściej zaczyna się kłótnia, która tak jak i wszystkie poprzednie, nie skutkuje zmianą. A nawet jeżeli, to najczęściej na krótko.

Podczas tego live’a będziesz miał/a możliwość zobaczyć swój własny nałóg lub nałóg bliskiej osoby z niekonwencjonalnej perspektywy. Tym samym, będzie to okazja do rozpoznania osób, wydarzeń i uczuć, za którymi tęsknisz; których potrzebujesz, a nie masz możliwości ich sobie dostarczyć.

W swojej pracy nazywam to niedoborami. Alkohol, papierosy, narkotyki, słodycze suplementują je. Jednak jeżeli nie jesteśmy świadomi co tak naprawdę jest suplementowane, pragnienie nigdy nie zostaje ugaszone do końca, bez względu na to ile wypijemy, zjemy lub wypalimy.

W czasie tego webinaru omówimy duchowe podłoże nałogów, nieśmiało zaglądając w głąb serca osób uzależnionych i współuzależnionych. Szczególnie naszych krewnych i bliskich osób, ale również szczerzej – grup i środowisk, z którymi współistniejemy każdego dnia np. we wspólnej przestrzeni społecznej.

Link do wydarzenia na Facebook


????: ?????? ? ????? ????. ??:??

Wydarzenia rozpoczynają się punktualnie, dlatego warto być 10-15 minut wcześniej.
! Czas transmisji jest ograniczony i prawdopodobnie omówimy tylko niektóre z ogromnej ilości ciekawych wątków !

Gorąco zachęcamy więc do zapisania się na naszą listę mailową. Dla uczestników, którzy zostają z nami dłużej, dostępne będę atrakcyjne materiały oraz promocje, w tym również kolejne live’y – odpowiedzi na Wasze pytania.

Irmina Wrona & Anna Maria Zaborniak

—▼・ᴥ・▼— —ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ —

???????????? ? ?????????? ???? ???? ????ł????. Ż??? ??łą???ć ?? ???:
1. Wyślij email, wpisując w tytule „Nałogi” na: (Żeby dołączyć do listy mailowej, w tytule maila dopisz LISTA Nałogi)
2. Po wysłaniu do nas maila o tytule „Nałogi”, otrzymasz wiadomość z linkiem i hasłem do spotkania na zoom.
3. Kliknij w link – pojawi się możliwość ściągnięcia bezpłatnego programu zoom
4. Zainstaluj go na swoim komputerze
5. Następnie ponownie kliknij w link do live’a i dodaj hasło – otworzy się okno spotkania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *