Dalej o astrologicznych znakach Raka ♋︎ Koziorożca ♑︎ energii Saturna & pionowej osi cz.2

Znak Raka oryginalnie położony jest w tzw. czwartym domu horoskopu, przy osi Imum Coeli.

Oś domów IV-X można postrzegać jako oś świata (świata osoby, z której horoskopem pracujemy) albo drzewo życia.

Krainy podziemne i korzenie drzewa życia położone są na dole pod ziemią, i światy niebiańskie u góry.
W niektórych kulturach nawet wbija się pal i dopiero po tym symbolicznym ruchu, stawia się namiot lub dom. To ma wyznaczać, że na tym punkcie ma osadzać się Wszechświat; czyli świat rodziny, świat ojca jako głowy rodziny lub jej założyciela, i ojczyzna w znaczeniu naszych korzeni.

Kiedy patrzymy na tę pionową oś, u dołu położony jest znak Raka, a na górze znak Koziorożca.

Rządzony przez Saturna i oryginalnie położony na szczycie nieba Koziorożec, symbolicznie pokazuje, że człowiek musiał przebyć długą drogę. Drogę od początku, najniższego punktu, musiał przebyć osobiście.
Musiał (słowo ważne w świecie Saturna) przejść przez wszystkie jej etapy, aż i zanim dotarł na szczyt.
Właśnie dzięki temu posiada on wyryte w sobie (jak w skale – żywioł ziemi) doświadczenie, którego wynikiem jest mądrość: jedna z jakości Saturna, kiedy jego energia jest zintegrowana i przejawia się pozytywnie.???? ???????ż??, ?ś ?????? ????? ????? ?????? ????????? & ??????ą?? ???

Na szczycie jest samotnie. I Saturn jest również związany z samotnością. On pokazuje starość i dorosłość, i punkt, z którego wszystko widać.
Na przykład, na Tybet mówi się dach świata. Można powiedzieć, że skały u góry świata to jest granica materii. Powyżej jest tylko przestrzeń, czyli niebo.

Tutaj też widzimy, w jaki sposób temat granic jest zaznaczony w Saturnie. To jest granica materii, najdalej jak jesteśmy w stanie się wspiąć. Tak jakby niebo mówiło ‘dalej nie pójdziesz, tu jest twoja granica’.
I właśnie dlatego Koziorożec jest taki ziemski. Jest racjonalny. Nie lubi bujania w obłokach, niejasnych, nielogicznych rzeczy.W kolejnym wpisie na temat tych znaków, rozwinę wątek znaku Raka i jakości Księżyca ☾♡

Irmina????????? ?? ??????????? ????????????? & ????? ????????????, ???? ? ?????????, ?????????? ??????? ????????.

Praca z analizą horoskopu urodzeniowego człowieka, relacji (partnerskiej, rodzinnej, biznesowej, innej) lub projektu, zespołu lub firmy jest sesją terapeutyczną o wielopoziomowym działaniu.

Sesje indywidualne i warsztaty dostępne są na bieżąco online via Skype, Messenger, Zoom i telefon, w języku polskim i angielskim.
Istnieje możliwość zorganizowania spotkania na żywo w Krakowie i w Łodzi.

???️ ???????:
?
☎️516 615 773 Irmina
?https://spaceluminous.com/kontakt/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *