Równowaga pomiędzy dawaniem i braniem

CZYM JEST SUKCES & JAK SIĘ DO NIEGO DOSTAĆ KURS Irmina Wrona

„Osoby pracujące codziennie są bardzo wyczulone na sprawę równowagi pomiędzy dawaniem a braniem. Zwracają uwagę na to, by była ona zachowana.

Ta dynamika jest dużo silniejsza w środowisku zawodowym niż w rodzinie.

Być może dlatego człowiek, który wkracza w świat pracy, często musi się zajmować tematem dawania i brania. W dzieciństwie ten temat nie jest aż tak ważny.

Wszyscy mamy pewien rodzaj systemowego szóstego zmysłu, bardzo wyczulonego na tę równowagę. Ten szósty zmysł mówi nam, czy jesteśmy coś komuś winni albo czy ktoś jest coś winien nam.

Wyobraź sobie, że ktoś ci coś dał.

Natychmiast czujesz potrzebę (albo nawet przymus), żeby dać coś w zamian.

Jeśli dasz odrobinę więcej, niż otrzymałeś, wtedy ta druga osoba będzie zobligowana, żeby dać coś tobie. Jeśli da więcej, niż ty dałeś, tworzy się narastająca dynamika dawania i brania.

Ta dynamika staje się bazą, dzięki której może zachodzić coraz bogatsza wymiana. Powoli rosnąca, bezustanna, jest często odczuwana jako życiodajny sposób kontaktowania się z innymi ludźmi i społeczeństwem.

Załóżmy, że mamy organizację, która jest spajana właśnie taką wymianą. To tworzy podstawę harmonijnych relacji i dotyczy oczywiście nie tylko pieniędzy, może przybierać wiele form.

Ktoś wykonuje jakąś pracę, a w zamian otrzymuje wiele rzeczy: zatrudnienie i finansowe bezpieczeństwo, środki na utrzymanie rodziny, ma miejsce, do którego należy, grupę kolegów itd.

Pomyśl o jakiejś konkretnej pracy, którą wykonałeś i za którą ci zapłacono. Potem zadaj sobie pytanie: „Co by się stało, gdyby moja zapłata była dwukrotnie większa?”

Zastanów się, czy taka zapłata wzmocniłaby czy osłabiła całą transakcję dla obu stron. I jak by to było, gdyby zapłacono ci dwie trzecie tych pieniędzy?

Często można używając tego barometru ceny, określić całkiem precyzyjnie, czego potrzeba aby uzyskać to, co jest możliwe do uzyskania.”

Jan Jacob Stam – Fragment z książki „Ustawienia Systemowe w Biznesie i Organizacjach”

Temat równowagi między dawaniem i braniem i inne pokrewne zagadnienia obszernie tłumaczymy w specjalnie przygotowanym kursie, zatytułowanym: „Czym jest Sukces & Jak się do Niego Dostać?”.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

CZYM JEST SUKCES & JAK SIĘ DO NIEGO DOSTAĆ? KURS

Zapraszamy Cię do magicznej podróży, do miejsc i sytuacji w których pragniesz być.

Wiedza, którą otrzymasz jest wiedzą tajemną. Uczymy się od najlepszych specjalistów na świecie, od nauczycieli z różnych kontynentów; od mistrzów, których respektujemy i których wybieramy na drodze restrykcyjnej selekcji.

Jesteśmy przede wszystkim praktykami, a znaczna część informacji, którymi się z Tobą dzielimy pochodzi z naszego własnego doświadczenia, z tym z doświadczenia z wieloletniej (obecnie 9 rok) pracy dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Zapisz się na kurs: https://spaceluminous.com/sukces/

O KURSIE

Kurs Sukces: „Czym jest sukces i jak się do niego dostać?”

jest specjalnie opracowanym przez nas programem, w którym dzielimy się z Tobą wartościowymi wskazówkami.
Informacjami, które pomogą Ci zrealizować swój potencjał w pełni i cieszyć się sukcesem.

Kurs zawiera 10 modułów, na które składają się nagrania video i materiały uzupełniające: teksty, prowadzone medytacje, ćwiczenia video i audio, grafiki z inspiracjami, specjalne prezentacje.

Każdy moduł stanowi niezależną całość i może być studiowany osobno od pozostałych.

Możesz wybrać moduły, które najbardziej Cię interesują, lub przejść przez pełny kurs, co najbardziej polecamy.

Kolejne moduły kursu będą ukazywały się stopniowo w bieżącym roku 2023, z częstotliwością 1 nowy, niepublikowany moduł na 1 miesiąc.

Dla uczestników pełnego programu kursu, czyli 10 modułów, jest możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa.

Instruktorzy: Dominik & Irmina

WIĘCEJ O KURSIE:
https://spaceluminous.com/sukces/

#sukces #biznesoweinspiracje #równowaga #sezonryb #mojafirma #własnafirma #własnamarka #markaosobista #ustawieniasystemowe #ustawienia #konstelacjesystemowe #inspirującecytaty #biznesowe #wymiana #szóstyzmysł #sukceszpasja #sukcestoja #sukcestomy #kursy #kursyonline #szkoleniaonline #szkolenie #warsztaty #dlabiznesu

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *